Trex 450 Kuyruk Kayış İpliklenme

Safak ALTINTAS

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar forumda aradım lakin bulamadım. Affınıza sığınarak soruyorum ; 450 modelimin kuyruk kayışının kenarlarında resimlerdeki gibi ipliklenmeler başlamış. (Sadece 3-4 cm lik bir kısmında) Sizce değiştirmeli miyim kayışı? Yoksa idare eder mi? Bu kayışın kopma ve dişlerindeki deformasyon/kaçırma haricindeki değişim periyodu nedir ?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İpliklenme olan yeri kuyruk tarafına getirdim ;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Değiştirmek daha mantıklı olur, olası bir terslikte acaba demektense.

tapatalk ile gönderildi

Şafak bey değiştir gitsin aklın kalmasın. Birde vidalar biraz fazla uzun gibi geldi onları da değiştiren iyi olur sanki %p Slider a değecek gibi duruyorlar :saygilar:

Böylemi uyuyorsunuz kayış epey gevşek.

Yedek varsa degıstırın. Yoksa siparıs verin gelene kadar rahat idare eder.

Ama boyle gevşek ucmayın

Bunun belli bir periyodu yok Şafak...Kullanım sıklığı ve şekline göre , malzeme üretim kalitesine göre değişik faktörleri var..Seninki tellenmiş , aklında kalacağına değiştir derim ben de.. Kayış yine gevşemiş ,sana o gün sertlik ayarı hakkında birşeyler söylemiştik , sertlik ayarı önemli.... :saygilar:

Şafak, kuyruk kayışın göründüğü şekli ile uçuyorsan ki çok gevşek görünüyor, mutlaka kuyrukla ilgili problem yaşıyor olman lazım (titreme, kaçırma vs.vs.) ve o ipliklenme de zaten bu kadar gevşek olduğu için, bu kadar çabuk olmuş.
Benim 3 yıllık kötü :laugh: copterx in bile hala kitten çıkan kayışını kullanıyorum. :)
Bir de nacizane tavsiyem kuyruktaki plastik malzemeden kurtul, zira çok kısa aralıklarla gevşiyor, şöyle bir şey kullan.
Yedek kayışın yoksa da göndereyim. :)

Komple 20 US$ %p

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Değiştirmek daha mantıklı olur, olası bir terslikte acaba demektense.

tapatalk ile gönderildi

Abi teşekkür ederim. Uyarını dikkate alacağım :)

Ekrem YEŞİL' Alıntı:
Şafak bey değiştir gitsin aklın kalmasın. Birde vidalar biraz fazla uzun gibi geldi onları da değiştiren iyi olur sanki %p Slider a değecek gibi duruyorlar :saygilar:

Ekrem abi evet civata uygun değil. Lakin slider a temas etmiyor. Civata setim gelene kadar idare ederim diyordum. :)

ali yanlız' Alıntı:
Böylemi uyuyorsunuz kayış epey gevşek.

Yedek varsa degıstırın. Yoksa siparıs verin gelene kadar rahat idare eder.

Ama boyle gevşek ucmayın

Ali uyarın için teşekkür ederim. Kuyruk evet şuan gevşek, bi kaç gün önce düşüş yaşadım sonrasında 1 adet ball link, landing skid kırımı ve kuyrukta gevşeme tespit ettim. Resim çekerken gevşek haliyle çektim :)

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Bunun belli bir periyodu yok Şafak...Kullanım sıklığı ve şekline göre , malzeme üretim kalitesine göre değişik faktörleri var..Seninki tellenmiş , aklında kalacağına değiştir derim ben de.. Kayış yine gevşemiş ,sana o gün sertlik ayarı hakkında birşeyler söylemiştik , sertlik ayarı önemli.... :saygilar:

Hakan abi çok teşekkür ederim. Kuyruk konusunu senden öğrendim Eskişehirde. Buluşma sonrası ayarlamıştım, çok ta güzel olmuştu helinin kontrolü kolaylaşmıştı. Lakin düşüş sonrası bu hali aldı, henüz düzeltmedim :)

Levent Uygun' Alıntı:
Şafak, kuyruk kayışın göründüğü şekli ile uçuyorsan ki çok gevşek görünüyor, mutlaka kuyrukla ilgili problem yaşıyor olman lazım (titreme, kaçırma vs.vs.) ve o ipliklenme de zaten bu kadar gevşek olduğu için, bu kadar çabuk olmuş.
Benim 3 yıllık kötü :laugh: copterx in bile hala kitten çıkan kayışını kullanıyorum. :)
Bir de nacizane tavsiyem kuyruktaki plastik malzemeden kurtul, zira çok kısa aralıklarla gevşiyor, şöyle bir şey kullan.
Yedek kayışın yoksa da göndereyim. :)

Levent abi çok teşekkür ederim. 3 adet şuan yedek kayışım var, önceden temin etmiştim ne olur ne olmaz diye ;D
Ayrıca linkini attığın metal kuyruk mekanizmasından da var elimde ;D Acemilik safhasında kıyamıyordum zarar veririm diye ama kayışı değiştirirken onu da en iyisi takayım.
Bu arada haklısın abi az bişey sert iniş yapsam bakıyorum kuyruk hemen gevşemiş :)

Şafak, madem elinde varmış değiştir gitsin, korkulu rüya görmektense. :thumbup: