Trex 450 Pro Yalpalama

Mustafa Hacılar

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Benim 450 heli bazen böyle halay çekiyor :laugh: bir türlü çözemedim, ana rotoru yeni değiştirdim, torq tube de yeni değiştirdi, heliyi bugün 3 pil uçurdum son uçuşta yine yalpalamaya tutuldu sorunla ilgili görüşü olan varsa bekliyorum şimdiden sağ olun arkadaşlar.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu da ilk uçuş bir problem yok gibiydi aslında

Trex 450 Pro Yalpalama

İlk akla gelen ya ana şaft yamuktur , ya da paller balanslı değildir.

İlk şafta bakmanızı , ikinci olarak da pallerin balansını yapmanızı öneririm :)

Trex 450 Pro Yalpalama

Mustafa , feathering şafta da bir bak.......Kuyruk bariz yukarı aşağı salınım yapıyor.......

Trex 450 Pro Yalpalama

Hakan abi feathering şaftta sıfır aslında, ana şaft sıfır, tork tüpte sıfır yeni değiştirdim onlardan olma ihtimali düşük gibi , ancak pallerle ilgili sorun olabilir anlamsız bir şekilde heli yerdeyken throttle düşükken pallerde balans oluyor, heliyi kaldırdığım zaman yüksekte balans olmuyor, paller tek çizgi buda bir anlamsızlık.

Trex 450 Pro Yalpalama

Mustafa Hacılar' Alıntı:
Hakan abi feathering şaftta sıfır aslında, ana şaft sıfır, tork tüpte sıfır yeni değiştirdim onlardan olma ihtimali düşük gibi , ancak pallerle ilgili sorun olabilir anlamsız bir şekilde heli yerdeyken throttle düşükken pallerde balans oluyor, heliyi kaldırdığım zaman yüksekte balans olmuyor, paller tek çizgi buda bir anlamsızlık.

Hepsi sıfırsa , pal balanslarına bak , şaft yatak rulmanlarına bak , bir de her iki palin sıkılık derecesi aynı olmasına dikkat et...Birde böyle dene bakalım yine aynı sorun olacak mı , ben de merak ettim şimdi :rolleyes:

Trex 450 Pro Yalpalama

Tamamdır, şu yatak rulmanlarına ve pallere bir daha bakalım, belki halay çekmekten vazgeçer bizimki :)

Trex 450 Pro Yalpalama

Elevator servosunu bi kontrol et hocam birde gyronun altindaki cift tarafli banti tazele sorun bu ikisinden birinden kaynaklaniyo gibi

Trex 450 Pro Yalpalama

Bence de en yüksek olasılık elevatör servosu. Ayrıca palleri ve rulmanları da kontrol etmek faydalı olabilir.

Palleri balanslarına baktıktan sonra bir de hassas terazide tartıp birbirlerinden ağırlık farklarına da bakılabilir, makul bir fark olmalı.

FB model olduğu için gyro pad'den veya gyro'dan kaynaklı olması düşük ihtimal bence. Çünkü hareket düşey eksende ortaya çıkıyor, daha çok mekanik kökenli gibi.

Ynt: Trex 450 Pro Yalpalama

Ucuslara yeni basladiginiz icin (TH Curve) gaz egriniz 0 25 50 75 100 dur muhtemelen . havalandiginda kafa devri dusuk kaldigi icin bu yalpalamayi yapar. Kumanda ayarlarinizdan gaz egrisini 0 40 65 80 100 yapin birdaha deneyin

LG-D802 cihazımdan gönderildi

Trex 450 Pro Yalpalama

Gaz eğrilerim tamda söylediğiniz gibi aslında 0 40 62 .... bugün onu da kontrol ettim ordan aklımda, yalnız düşük devirde yapması insanın aklına hep throttle ı getiriyor.

Elevator servosu ve paller ile ilgili tekrar bakayım.

Pil ne durumda peki ilk zamanlardaki performansi vermiyor olabilir.

2 vidyoyuda izledim. Ilk zamanlar normaldi dediginiz vidyoda kafa devri bariz daha fazla

Trex 450 Pro Yalpalama

Abi pillerden işkillenmiyor değilim, o konuda haklısın iki video arasında 15 dk falan var zaten ilk iki uçuşta o sorun olmadı son pilde helinin durumu bu oldu :laugh: turnigy ler sağolsun balon kıvamında, hücrelere sürekli bakarım problem yok gibi ama pilde sorun varsa tam olarak nasıl anlarım ?

Iste bu sekilde anlarsin :D performansi dusuk olur , isinir , siser.

Trex 450 Pro Yalpalama

Hahahahah orası öyle tabi lafım yok hafif şişik durumdalar ama daha neredeyse ilk uçuşta bu hale geliyor bunlar, o yüzden hücre değerlerinde sorun olmadığı için kullanmaya devam ediyordum. Pil konusunda bundan sonra daha hassas davranacağım şimdilik biraz daha bunlarla idare etmem lazım. Birde az önce üç pil (dünkü videolardaki piller) herşey aynı helideki dünküyle ancak hiçbir yalpalama vs olmadı ben şaşırdım şiir gibi uçtu meret, böyle olunca sorunun elektronik kısımda olması daha yüksek ihtimal gibi geliyor bana pil, elevatör , servo hatta belki esc.

Dünkü durum bugünkü 3 uçuştada tekarlanmadı, yalpalama vs. yoktu helide