TREX 600 'e NAZA-H Oto Pilot Sistemi ve Kalibrasyon işlemi

adnan_kaptan

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar TREX 600 ESP' me "NAZA H Oto Pilot" sistemi taktık. Bu montaj işini de sizlerle paylaşacağım %p

Ama şunu söyleyeyim heli için olmazsa olmaz bi sistem. Pahalı gelebilir fiyat olarak ,ama ilerdeki kırımları düşündüğünüzde ,parasını çıkartacaktır ;)

Kalibrasyon işlemini paylaşıyorum kısaca videoda ,diğer videoları ve uçuş videolarını da yükleyeceğim .Ama muhteşem bir sistem,istediğiniz anda devrede olması ayrı bi güven vermekte. :saygilar: :RCKolik:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

TREX 600 'e NAZA-M Oto Pilot Sistemi ve Kalibrasyon işlemi

Diğer Videolar için rezerve :)

Diğer Videolar için rezerve :)

Adnan bey hayırlı olsun, öncelikle :) olmassa olmaz acemi yeni başlayanlar için heralde değilmi :)

çok haklısınız mesut bey,ama biliyorumki çok profosyenellerin dahi,kırım yaşadığı ,hatta ölümle biten kazalarda yaşadığı yadsınamaz bir gerçektir,bir anlık bir dalgınlığın toleresi çok zor,oyüzden elzem dedim yanlış anlama olmasın,, :bravo:

Adnan bey 3D uçanlara , bende 3D uçuyorum , bu ürünün onlara faydalı olacağını sanmıyorum, keza kumandadan bir swic i aktif etmek gerekiyor hovera gelmesi için değilmi ?

şimdi biz zaten hard hurt uçarken kontrolu yitirsek o swici çekene kadar zaten model düşer çünkü zaten yere yakın hareket yapılıyor , yüksekte yapsak bile heli böyle hızlı bir uçuşta kendini toparlayacak zamanı bulamaz gibi :D

İncelemelerinizi merakla bekliyoruz Adnan Bey. :thumbup:

Adnan Bey video izledim ama nasil bir kalibrasyon islemi yapmak gekiyor dogrusu anlamadim ?? Bu arada urunun linkini de paylasir misiniz lutfen ;)

Mehmet bey önce sizin sorunuza cevap vereyim,ürün naza-h denilen dji phantomda kullanılan sistemin,flybar ve flaybarless helikopterler için üretilmiş olanı,çok kullanışlı,mesut beyin sorusuna gelince evet svic atıyorsun,ama çok çabuk tepki veriyor,tabii yere çok yakınsan yapacak bişi yok,200 km süratle giderken önüne kamyon çıksa,hangi fren sistemi,mesafe yoksa sizi durdururki,, yani kırılacaksa kırılır,kalpler kırılmasın mesut bey size bişey olmasın,,,mehemet bey ürünün liki ve kullanım klavuzunu da sizlerle paylaşıyorum,yavaş yavaş ,kurulumu ve ilk uçuşuda sizlerle paylaşacağım inşallah,

adnan kaptan' Alıntı:
Arkadaşlar TREX 600 ESP' me "NAZA-M Oto Pilot" sistemi taktık. Bu montaj işini de sizlerle paylaşacağım %p

Ama şunu söyleyeyim heli için olmazsa olmaz bi sistem. Pahalı gelebilir fiyat olarak ,ama ilerdeki kırımları düşündüğünüzde ,parasını çıkartacaktır ;)

Kalibrasyon işlemini paylaşıyorum kısaca videoda ,diğer videoları ve uçuş videolarını da yükleyeceğim .Ama muhteşem bir sistem,istediğiniz anda devrede olması ayrı bi güven vermekte. :saygilar: :RCKolik:

Naza m helide çalışıyormu? Çalışırsa çok iyi. Naza M ile Naza H arasında baya fiyat farkı var.

yukarıdada belirttiğim gibi naza-h flybar ve flaybarless heliler için yapılmış sistem,naza-m ise sadece dji phantom için yapılmış birsistem,dolayısıyla ikisininde uygulamaları farklı, sistem farklı,fiat farkıda pek yok gibi. :RCKolik:

adnan kaptan' Alıntı:
yukarıdada belirttiğim gibi naza-h flybar ve flaybarless heliler için yapılmış sistem,naza-m ise sadece dji phantom için yapılmış birsistem,dolayısıyla ikisininde uygulamaları farklı, sistem farklı,fiat farkıda pek yok gibi. :RCKolik:
Şimdi benim de aklım karıştı Adnan Bey :rolleyes: Siz şimdi hangi versiyonu helinize taktınız ve helideki performansından memnunsunuz M'mi yoksa H'mi ?? İlk mesaj bakılırsa Naza-M ama emin olmak istedim :)

Naza M nin multi için olduğunu biliyordum. Anacak bu işe gönül veren arkadaşlar için bazı sınırlama yok. heli gyro su ile uçağa stabilizer yapan arkadaşlar var. Naza M yi de heliye takıp çalıştırma fikri ilginç geldi. O nedenle sordum. Fiyat aralıkları konusunda, goodluckbuy da

aralarında 150 dolar fark var. Çok ta az değil.

Almaya niyetlendim ama benim için şimdilik fiyatları yüksek. Daha uygun fiyatlara nereden bulunur. Paylaşırsanız sevinirim.

Serkan Kahraman' Alıntı:
Naza M nin multi için olduğunu biliyordum.

aralarında 150 dolar fark var. Çok ta az değil.

Almaya niyetlendim ama benim için şimdilik fiyatları yüksek. Daha uygun fiyatlara nereden bulunur. Paylaşırsanız sevinirim.
Serkan bey dediğiniz gibi fiyatlar arasında az bir fark yok. Ama şahsen alacak olsam, mesela biraz daha geç alır ama H versiyonunu alırdım. Zira bu tür karmaşık sistemlerde bence zorlama çözümler pekte sağlıklı olmayacak düşüncesindeyim ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Serkan bey dediğiniz gibi fiyatlar arasında az bir fark yok. Ama şahsen alacak olsam, mesela biraz daha geç alır ama H versiyonunu alırdım. Zira bu tür karmaşık sistemlerde bence zorlama çözümler pekte sağlıklı olmayacak düşüncesindeyim ;)

Mehmet Bey; H ve M birbirinden tamamen farklı modeller. Birbirlerinin yerine kullanılamıyor. M multikopterler için, H helikopterler için. Bir Quadkopter yapıp FPV yapmayı düşünüyorsanız H kullanamazsınız. M kullanmanız gerekiyor. H modelini de sadece Helide kullanabiliyorsunuz.

Yani topiğin başlığı biraz yanıltıcı olmuş galiba. Video da sanıyorum Wookong a ait. Wookong oldukça lüx bir model. Sanıyorum fiyatları yurt dışında 1500 usd civarı.