Trex 600n Fbl / 17.01.2014 Uçuş Videosu ve Değerlendirme.

arda

Kıdemli Uye
Merhaba arkadaşlar , Debriyaj balatasından sonra havalar çok soğuk olduğu için kapsamlı test edememiştim. Heliyi tekrar eski performansına kavuşmasını görmek sevindirdi.Ekzoz contasını değiştirince sicaklık değerlerim 80 dereceyi geçmedi.

** 3gx için 3m dış cephe bantı ve üstünden plastik kelepçe attım.Kalkışlarda sağa ve sola yatma eğlimi gösteriyordu.Yatma eğlimi ve kuyruktaki ufak titremeler geçti.Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için paylaşmak istedim.

Ayrıca , uzun zaman sonra eksi derecelerden sonra , 10 derece civarında uçuş yaptım. Gerçekten parmaklarımı hissederek uçmak güzelmiş. :lollol: :lollol: Biraz rüzgar fazla olsada çok fazla kafaya takmak istemedim. 8 er dk' dan 3 uçuş yaptım.:D Nitro bu konuda elektrikliden sonra ilaç gibi geliyor.:D

Videoyu fazla sıkıcı olmaması için 2 videodan düzenledim. Telefonun video kalitesi çok iyi olmadığu için 720 hd izlenebilir oluyor ancak.

İyi seyirler ,

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arda Erkan' Alıntı:
** 3gx için 3m dış cephe bantı ve üstünden plastik kelepçe attım.Kalkışlarda sağa ve sola yatma eğlimi gösteriyordu.Yatma eğlimi ve kuyruktaki ufak titremeler geçti.Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için paylaşmak istedim.

kelepçenin içinden yakıt hortumu geçirip takarsanız milton mod yapmış olursunuz ve gyronuz hiç bir titreşimden etkilenmez.....tüm heliler için şiddetle tavsiye edilir.

Arda yine güzel bir uçuş olmuş, paylaşım için eline sağlık %p Sayende pazar günü, nitro sesi özlemimizi giderdik %p

Senin bu özel uçuş alanında gerçekten çok güzel, sessiz ve sakin :D Güneşli ve kısmı güzel bir havada uçmanın da tadı başka oluyor gerçekten :) Olası su sıkıntılarını saymazsak :-\ bu sene gerçekten uçuş sezonu olarak gayet iyi gidiyor :)

Biraz vakit alsa da 2-3 video birleştirip, yayınlamak gerçekten izleyenler için daha da keyifli oluyor. Bundan sonra mümkün olduğunca ben de bunu yapmaya çalışıyorum.

kadir kocaman' Alıntı:
kelepçenin içinden yakıt hortumu geçirip takarsanız milton mod yapmış olursunuz ve gyronuz hiç bir titreşimden etkilenmez.....tüm heliler için şiddetle tavsiye edilir.

Bu arad 3GX ile ilgili tavsiyelerin için ayrıca teşekkürler . Kadir Bey'in bahsettiği MILTON MOD, ne zamandır duyduğum, epey populer bir mod. Çok şükür şu ana kadar şahsen hiç ihtiyaç duymadım :laugh:

Mod'un bir uygulama resmi de benden gelsin :)

Son düzenleme:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu arad 3GX ile ilgili tavsiyelerin için ayrıca teşekkürler . Kadir Bey'in bahsettiği MILTON MOD, ne zamandır duyduğum, epey populer bir mod. Çok şükür şu ana kadar şahsen hiç ihtiyaç duymadım :laugh:

Mod'un bir uygulama resmi de benden gelsin :)

Mehmet Bey,
bu uygulamayı 450 yi ilk topladığımda acemilik den olan paranoyaklık yüzünden gyronun üzerinden bir kelepçe geçirmiştim gyro yerinden çıkarda heli düşer diye :) ve uçuşlarda benim acemi ayarlarıma göre bile kuyruk ip gibiydi :) arkadaşlar gyro ya titreşim yapar diye çıkarttılar şimdi ise popüler bir gyro izolasyon yöntemi oldu zamanında böyle şeylerin farkı olsaydım uygulama KADİR MOD adı ile şu an helifeak de okunuyordu valla :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arda Erkan' Alıntı:
...Ekzoz contasını değiştirince sicaklık değerlerim 80 dereceyi geçmedi.
Arda contada ne gibi bir problem vardı ? 100 derecelere kadar çıkan motoru 80 derece civarına mı düşürdü bu değişiklik, öğrenmek isterim doğrusu :laugh:

Arda Erkan' Alıntı:
...Ayrıca , uzun zaman sonra eksi derecelerden sonra , 10 derece civarında uçuş yaptım. Gerçekten parmaklarımı hissederek uçmak güzelmiş. :lollol: :lollol: Biraz rüzgar fazla olsada çok fazla kafaya takmak istemedim. 8 er dk' dan 3 uçuş yaptım.:D Nitro bu konuda elektrikliden sonra ilaç gibi geliyor.:D
Uçuşlar ve video çok güzel, eline sağlık. :bravo: Nitro modelin de yeri ayrı gerçekten, aman nazar değmesin...

kadir kocaman' Alıntı:
Hiç denemedim fakat ilk fırsatta milton modu deneyeceğim, merak ediyorum doğrusu. %p

kadir kocaman' Alıntı:

Aslında kelepçenin temas eden yerlerine çift taraflı kullanmayı düşündüm fakat kelepçe yeterince iyi kavradığı için gerek duymadım ama slikon hortumun daha iyi izole edeceği konusunda kesinlikle hem fikirim.

Mantıklı güzel bir fikir paylaştığınız için teşekkürler.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Arda yine güzel bir uçuş olmuş, paylaşım için eline sağlık %p Sayende pazar günü, nitro sesi özlemimizi giderdik %p

Senin bu özel uçuş alanında gerçekten çok güzel, sessiz ve sakin :D Güneşli ve kısmı güzel bir havada uçmanın da tadı başka oluyor gerçekten :) Olası su sıkıntılarını saymazsak :-\ bu sene gerçekten uçuş sezonu olarak gayet iyi gidiyor :)

Biraz vakit alsa da 2-3 video birleştirip, yayınlamak gerçekten izleyenler için daha da keyifli oluyor. Bundan sonra mümkün olduğunca ben de bunu yapmaya çalışıyorum.

Mehmet abi teşekkürler.Beğenmene sevindim :)

Benim flybarlı helideki gyro havada çift taraflıdan kurtulup çıkmıştı.:D Haliyle sadece kuyruğu kontrol ettiği için holdu çekip çok şanslı bir şekilde kot farkı yüksek bir kaldırımın tam ucuna inebilmiştim.Videosu olsa paylaşmayı çok isterdim.:D

Özelikle 3 eksen gyrolar sadece kuyruğu kontrol etmiyor.O yüzden ihtiyaç görmesem dahi extra bir güvenlik önlemini faydalı görüyorum. :)

Türker Akgün' Alıntı:
Arda contada ne gibi bir problem vardı ? 100 derecelere kadar çıkan motoru 80 derece civarına mı düşürdü bu değişiklik, öğrenmek isterim doğrusu :laugh:
Uçuşlar ve video çok güzel, eline sağlık. :bravo: Nitro modelin de yeri ayrı gerçekten, aman nazar değmesin...

Öncelikle teşekkürler abi :)

Ekzozda sıvı conta kullanıyordum fakat söktüğüm zaman hiç bir kalıntısını görmedim.:D Tahminimce kaçırma yapıyorsa sicaklık haliyle artıyordu.

Uygun bir klingerit conta taktım gayet memnunum şimdilik.