Trex 600N PRO & Trex 600E PRO Takas

Mesut AKIN

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
Selam arkadaşlar, hafta sonu Recep arkadaşımız takasla aldığı helinin ayarı için Orhanlıya geldi, kendisine sözüm vardı ayarlıyacağıma dağir , güzel bir gün güzel bir buluşma eşliğinde ayarlarımızı yapıp ilk hover ve ilk 3D uçuşunu gerçekleştirdik :) Recepte ilkdefa gerçek bir heli havalandırdı ve oldukça başarılıydı :thumbup: :bravo: :bravo: uzun zamandır sim çalışıyormuş epey bir faydasını gördü hafta sonu :)

yalnız modeli daha önce kullanan arkadaş güzel bir kırım geçirmiş, sağ frame baştan başa kırıktı, Recep bunu epoxy ile tamir etmiş , yine önceki sahibi kuyruğu ters toplamış, pitch sliderı bağlanan kuyruk pal tutucularının yönleri ters takılmıştı, modele verdiğiniz komutun tam tersini yerine getiriyordu, havalanmadan önce yerde farkettim çok şükür ve olası kırımdan kurtulduk :)

şimdi gelelim asıl konumuza :) Recep daha öncede söylemişti, bitanede nitrolu model almak istiyorum diye, bende kendisine takas teklif ettim ve ayak üstü sohpet ederken anlaştık :) benim tek bir şartım vardı kendi cyclic servolarım olan RJX lerimi aldım , elektriklide olan DS610 ları Trex 600 Nitroya takıcaz :) 2 gündür modelle uğraşıyorum ve dün gece 01:00 sularında toplamayı tamamen bitirdim, bu akşamda 600nitronun cyclic servolarını takıp FBL ünite ayarlarını yapıcam inşallah, onunda aşamalarını burda paylaşıcam :)

kısacası takasımız gerçekleşti :)

2. fotoğrafta framde beyaz yazılar gözüküyor aslında bu ALIGN pali :D dış carbon dokusunu ince olduğu için framein iç tarafına destek olması için epoxy ile yapıştırdım, neden palın düş yüzeyini kullandım derseniz, ince olması ve içerde kalması , keza buraya 12S lipo girecek :D alanın daralmamsı lazım :D dış kısmada elimde bulunan 1.5mm lik carbon plakayı kullandım

ayrıca Regülatörün on off anahatının plastik sapı kırılmış, elimde bozuk başka birtane regülatör vardı onun anahtarı ile değiştirdim :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hayırlı uğurlu olsun üstad. :halay: :yuppi: Demek seni 12S bir 3D makinesiyle göreceğiz bundan sonra. :thumbup:

Recep içinde gayet yerinde bir takas olmuş bence, ikinize de kırımsız uçuşlar. :coolxf:

Bu aletin duruşu acayip hoşuma gidiyor. Çok güzel bir makine. Her iki tarafa da hayırlı olsun. Kazasız kırımsız uçuşlar dilerim. Yalnız şu fotoları gördükten sonra şartlar olgunlaştığında bu heliye sahip olmayı çok isterim...

Mesut AKIN' Alıntı:
şimdi gelelim asıl konumuza :) Recep daha öncede söylemişti, bitanede nitrolu model almak istiyorum diye, bende kendisine takas teklif ettim ve ayak üstü sohpet ederken anlaştık :) .....kısacası takasımız gerçekleşti :)
O zaman her iki tarafa da hayırlı olsun :thumbup:

Mesut AKIN' Alıntı:
2. fotoğrafta framde beyaz yazılar gözüküyor aslında bu ALIGN pali :D dış carbon dokusunu ince olduğu için framein iç tarafına destek olması için epoxy ile yapıştırdım, neden palın düş yüzeyini kullandım derseniz, ince olması ve içerde kalması , keza buraya 12S lipo girecek :D alanın daralmamsı lazım :D dış kısmada elimde bulunan 1.5mm lik carbon plakayı kullandım
Frame arka kısmına Pal kullanmak harika bir fikir :halay: Yine ustalığını konuşturmuşsun üstad ;)

Ynt: Trex 600N PRO & Trex 600E PRO Takas

Teşekkürler abiler Mesut abiyle sohbet ederken takasimizi gerçekleştirdik :D benim hoşuma gitti çünkü 12S bana büyük kulfet olacaktı nitrolu suan için uzun uçuş vermesi çok güzel oldu benim heliyide Mesut abi resmen adam etti Pal fikri çok başarılı olmuş valla abi Tebrikler :)

Gelişmeleri bende merakla bekliyorum Mesut abi :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Türker Akgün' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun üstad. :halay: :yuppi: Demek seni 12S bir 3D makinesiyle göreceğiz bundan sonra. :thumbup:

Recep içinde gayet yerinde bir takas olmuş bence, ikinize de kırımsız uçuşlar. :coolxf:

Teşekkür ederim Türker :) bundan sonra 12S devam edicez gibi gibi kısmet bakalım :D ebaydan 1 takıp pil sıparişi vermek lazım bi ara :p Recebin zaten nitro alma durumu vardı takas işimizede yaradı :)

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Bu aletin duruşu acayip hoşuma gidiyor. Çok güzel bir makine. Her iki tarafa da hayırlı olsun. Kazasız kırımsız uçuşlar dilerim. Yalnız şu fotoları gördükten sonra şartlar olgunlaştığında bu heliye sahip olmayı çok isterim...

Nesimi bey 600 serilerini oldum olası sevmişimdir :) 600N - 600N LE - 600N PRO DFC - 600E - 600E PRO DFC hepsi tasarım olarak sevdiğim modellerdir :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
O zaman her iki tarafa da hayırlı olsun :thumbup:
Frame arka kısmına Pal kullanmak harika bir fikir :halay: Yine ustalığını konuşturmuşsun üstad ;)

Teşekkürler mehmet abi :) pal fikri güzel doğaçlama oldu ama olsun :D sonuçta içeriye pil giriyor frame daralmamalı :)

Recep Şurgun' Alıntı:
Teşekkürler abiler Mesut abiyle sohbet ederken takasimizi gerçekleştirdik :D benim hoşuma gitti çünkü 12S bana büyük kulfet olacaktı nitrolu suan için uzun uçuş vermesi çok güzel oldu benim heliyide Mesut abi resmen adam etti Pal fikri çok başarılı olmuş valla abi Tebrikler :)

Gelişmeleri bende merakla bekliyorum Mesut abi :)

12S külfetli hakkaten Recep 6S KDS550 vardı onda bile beceremedim bu işi ama bakalım inşallah bunda dikiş tuttururum :)

senin modelle ilgili gelişmeleri burda paylaşıcam takipte kal :) bu hafta cumartesi Sakaryada olucam ama pazar uçarız, sende gelirsen senin 600N ide deneriz :)

yalnız ne senin nede benim 600E ile uçuşlarımızı çekmemişiz ya :(

Mesut AKIN' Alıntı:
12S külfetli hakkaten Recep 6S KDS550 vardı onda bile beceremedim bu işi ama bakalım inşallah bunda dikiş tuttururum :)

senin modelle ilgili gelişmeleri burda paylaşıcam takipte kal :) bu hafta cumartesi Sakaryada olucam ama pazar uçarız, sende gelirsen senin 600N ide deneriz :)

yalnız ne senin nede benim 600E ile uçuşlarımızı çekmemişiz ya :(
Valla abi sen her işin altından kalkarsin :)
Ok abi takipteyim:) abi videolarimiz metin abide vardı yani seninki vardı ona eminim ama benim uçuş yoktur :D

Hayırlı uğurlu olsun. Çok emek harcamışsınız, umarım bende bir gün böyle çalışmalar yapabilecek konuma gelirim. Kazasız uçuşlar dilerim :RCKolik:

Güzel ve keyifli uçuşlar dilerim...

Recep Şurgun' Alıntı:
Valla abi sen her işin altından kalkarsin :)
Ok abi takipteyim:) abi videolarimiz metin abide vardı yani seninki vardı ona eminim ama benim uçuş yoktur :D

aa evet metin abi arkamdan çekmişti sanki :D neyse bu hafta unutmayalımda senin 600 nitro uçuşunu çekelim :D

Bulut' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun. Çok emek harcamışsınız, umarım bende bir gün böyle çalışmalar yapabilecek konuma gelirim. Kazasız uçuşlar dilerim :RCKolik:

teşekkürler Bulut :) bu konuma gelemeycek birşey yok hepimiz zamanla öğrendik sonuçta :) isteyen herkez bunları çok rahat yapar :)

Ynt: Ynt: Trex 600N PRO & Trex 600E PRO Takas

Bulut' Alıntı:

Teşekkür ederim Bulut hepimiz yapabiliriz yeterki hevesli ve istekli olalım :)

Mesut AKIN' Alıntı:
aa evet metin abi arkamdan çekmişti sanki :D neyse bu hafta unutmayalımda senin 600 nitro uçuşunu cekelim
Aynen abi şimdiden heyecan bastı valla :D bol bol resim ve video cekelim

Mesut ikinize de hayırlı olsun güle güle uçurun sende artın ceryanlı 600'e takılacaksın anlaşılan :thumbup:

Sağol Celalettin abi :) ceyranlı takılıcaz piller başıma dert olmazsa :D

eveet takasimizin diger modeli olan benim eski Nitro modelim sahibine kavusmaya hazir :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut AKIN' Alıntı:
eveet takasimizin diger modeli olan benim eski Nitro modelim sahibine kavusmaya hazir :)
Abi çok güzel olmuş ellerine sağlık valla :halay: hafta sonuna inşallah videoları ekleriz abi bu arada metalik renk gri kafa siyahtan çok daha güzel duruyormuş :thumbup:

Recep ben siyahi hic sevmiyorum-ve forumda silver yani metalik dedigin renge hastayim :D hatta siyah kafalari silvera cevirirm hep :) boyasini sokup polisaj yapiyorum :D