Trex - Tarot 450 pro canopy fikirleri

Mustafa Hacılar

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar merhaba, uzun zamandan beri kullandığım bir 450 helim var aynı şekilde uzun zamandır aynı canopyi kullanıyorum. Canopyi değiştirmek istedim elimdeki hala kullanılabilir halde olsa da değişiklik güzel oluyor açıkçası, yeni farklı canopyler bana hep yeni helikopter havası verdi. Bayağıdır indirim kolla, stoğa giriş bekle vs. Yeni bir tanesini almak nasip olmadı. 15-20 dolar bandındaki ürünler bile kendisinden çok kargo bedeline sahip bu ara üstüne gümrük bedelini hiç saymaya gerek bile yok bilindiği maalesef :(

Elimde fazladan birkaç tane canopy var ancak zamanında aldığım plastik ürünler pek hoşuma gitmiyorlar ve o şekilde kullanmak istemiyorum, biraz daha cafcaflı birşeyler istiyorum. Elimdeki bu ürünleri kullanarak biraz daha farklı canopyler elde etmek adına yardıma ihtiyacım var.

Elim pek yatkın değildir, boyama parlatma cilalama gibi işlerde pek bir bilgimde yok ancak basit bir şekilde bu canopylerle yardımlarınızla birşeyler yapabilirim diye düşünüyorum.

Malzeme plastik, hangi boyayla boyayabilirim, hangi malzemeleri kullanmak gerekir ? Fikirleri deneyimleri olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Elimdekilerin fotoğraflarını ekleyeceğim, air brush gibi ürünler kullanamayacağım o kısım biraz daha profesyonel ve zaman gerektiren yöntemler diye biliyorum. Fikirlerinizi, deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.

Elimdekiler bunun bordo renklisi
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Mustafa hocam 220 yada daha ince zımpara ile iyice zemindeki renkleri ve yüzeyel kaplamayı sıyırman lazım.
Sprey boyanın sakın ucuzunu almayın derim. Kaliteli 3 farkli renkte sprey yeterli olur:)
Teşekkürler sprey boya kullanmak benimde daha önce yaptığım bir yöntemdi. Zımpara kullanmamıştım boyanın üzerine direk atmıştım, bayağı acemi işi tabiki ;D
Bu sefer zımparalayalım o zaman. Ama aklıma geldi sorayım destek bulmuşken ; beyaz sprey boya atıp zemini beyaz yapsak sonra üzerine renklendirme yapsak hata mı olur? ( tamamen bilmediğim için soruyorum)

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Zemine astar niyetine atmak tabiki güzel olur. Ama yapacagimiz her adım, her boya katmanı kanopiyi agirlastiracaktır. Bence genel zımpara yapıp maskeleme yaparak her boya rengini münkün olduğunca tek tabaka olarak atmak mantıklı olacaktır.
Konunun takipçisiyim.
Bir sonraki adımda artık helici camiası olarak kendi kanopilerimizi üretmemiz gerektiğini düşünüyorum. :saygilar:

Bugün ucundan kıyısından başladım eldeki eski kanopiyi zımparalamaya, 220 lik zımpara aldım ancak çok hızlı tükeniyor yarım metre bitti gitti, kanopide biraz eski boyalı yerden bıraktım oraları o şekilde kullanacağım diye daha zımpara işi var tabi eldeki sprey boyaların yanına birde kırmızı renk aldım. Biraz ilerleme olsun paylaşırım.

Zımpara da meşakatliymiş, boyayı fazla kullanmamak en iyisi sanırım kat kat boya kullanmanın birde kat kat kullanması varmış :evil:

Eskiden kaliteli diye o pek meşhur sprey boyadan alırdım, ama zaman onu da bozdu , bana göre sanayide bir oto boyacidan istenilen renkler sprey kutuya bastırılarak temin edilse iyi olur, vernik de öyle, lakin bir 450 kanopi için o masraf gözden çıkarılır mi , zevk meselesi , pire için yorgan da yakılır icabında...
Beyaz zemin tüm boyaların rengini daha canlı gösterir, ama özel bir şey olacaksa , maalesef airbrush gerekli , sadece ortalama bir airbrush ve lazım olan ekipmanı olan kompresör falan düşünülürse, evden kovulup sanayide bir atölye kiralama ihtimalini de göz ardı etmemek gerekir ;D

Zımparaladık. Maskeledik. Spreyle boyadık.

Zemin çok koyu renk neon Sarı boyanın kapatıcılığıda hiç yok, o yüzden bir kat beyaz boya kullanmak zorunda kaldım sarının altına.

Son düzenleme:
Bundan 2 tane de ben de var. Neon sarıbrengi de cok sevdim. Ben de deneyebilirim belki.
Ellerine sağlık:p
Evet neon sarı güzel ancak uygulamadan önce zemin rengine dikkat etmek lazım kapatıcılığı pek yok, zemin koyu renk olursa önce beyaz boya uygulamak ya da beyaz zemin üzerine uygulamak daha iyi sonuç verecektir.

Birde bu işlerde model boyası kullanmak doğru olur mu ? Şuanki halinin üzerine birkaç birşey daha eklemek için şu haliyle fazla sade görünüyor. Fırça - boya şeklinde hangi boyalar kullanılabilir?

Zımparaladık. Maskeledik. Spreyle boyadık.
............................
Zemin çok koyu renk neon Sarı boyanın kapatıcılığıda hiç yok, o yüzden bir kat beyaz boya kullanmak zorunda kaldım sarının altına.
Kardeşim olduğun için bana kızmazsın nasolsa. :laugh:

Sende benim gibi bu boya işlerinde süper beceriksizsin, görmüş olduk. :lollol: Uçakçılara rezil olduk, adamlar ışığa göre renk değiştiren bukalemun boya atıyorlar modellere. Birde bizim standarda bak. ;D

Bende yapsam aynen böyle olurdu. Sevdim. :heartxf: :lol: :lol: :lol:

Kardeşim olduğun için bana kızmazsın nasolsa. :laugh:

Sende benim gibi bu boya işlerinde süper beceriksizsin, görmüş olduk. :lollol: Uçakçılara rezil olduk, adamlar ışığa göre renk değiştiren bukalemun boya atıyorlar modellere. Birde bizim standarda bak. ;D

Bende yapsam aynen böyle olurdu. Sevdim. :heartxf: :lol: :lol: :lol:
Hahahaahaha yok abi kızmak ne demek ama elden gelen bu napalım... Yapan yapıyor tabi ama hakkımı yeme gece karanlıkta bizimkinin renklerde koyulaşıyor şimdi :lol::lol::lol:

Ufak tefek eklemelerle devam ediyoruz. Sticker kullanmak yerine kendim küçük kalıplar yaptım onları kullandım, yine sprey boyalarla ekleme yaptım. Önceki yalın halinden biraz daha iyi oldu benim gözümde, birkaç birşey daha yapabilirim zaman bulunca.:saygilar:

Son düzenleme: