TSA Nitro rodaj, trex 700 3d

Tacettin ŞAHİN

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
bugün doğukan ile bir araya gelip, doğukan ın yeni topladığı tsa modelinin pallerinin dönüşü ve rodajı için mini bir buluşma yaptık,
tsa heybetli maşallah :eek:
ses te pek bi güzel, ancak yinede benim gözümde 44.4V trex 700 çok daha bi başka ve seri atak. ( videolar gelecek )

bir başka konu ise ise dün goblin 500 ana dişlisi kırılmıştı havada. dişli tedarik edip taktım. ne aksilik yine bugün de aynısı oldu maalesef. kırıldı dişli.
doğukan ile biraz kafa yorduk.
henüz sıfır alınan phoenix edge 100A esc. ıdle geçişlerini hızlı yapıyor. kafa turunun ani bişekilde değişim göstermesi sonucu kırımın olduğu kanaatına vardık. iki günde iki dişli. yine çok şükür + bir kırım yok. :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

tsa nitro rodaj, trex 700 3d

Güzel bir gündü Tacettin abi her şey için tekrar teşekkürler :)

Dişli kırma sebebi iddle up geçişlerinin çok hızlı olmasından dolayı oldu , ESC tekrar ayarladık bundan sonra problem yaratmaz sanırım :)

goblinin suçu yok.... çok daha fazlası vaaar.... dişli kırımları ile ilgili gereken açıklamayı yapar doğukan. başka bir model bunu yapamaz asla... :lollol: :lollol: :lollol:

Dogukandan 500 ile ilgili ozel aciklamalari ve videolari merakla bekliyoruz.

ESC ayarlarinin duzgun olmamasi Kesinlikle bu disli sorununa neden olacaktir. Yine de her seklide disli upgrade bence sart, en azindan insanin kafasi rahat eder :D

Dogukan sonunda TSA ucus videosunu gorebilecegiz galiba :thumbup: Tekrar hayirli olsun, TSA Gercekten heybetli ve guzel bir model %p

Olayı şöyle özetleyeyim ,

Baktık işin içerisinden çıkamıyoruz aldım modeli kendi evime getirdim biraz incelemek için ,

Tacettin abinin gözünden ufak bir detay kaçmış ve ESC kablosunu iKon üzerinde throttle kanalına takayım derken yanındaki servo kanalına takmış. Ne gariptirki böyle de çalışıverdi model :D

Sonra ben de ESC kablosunu doğru yerine taktım ve ESC nin birden çalışma olayı kesildi , emin olmak adına CastleLink ile bilgisayara bağlayarak gerekli kontrolleri yaptım. Şimdi bir problem yok , yeni dişliyi aldıktan sonra doya doya uçabiliriz :thumbup:

Sebebin bulunmasi guzel olmus %p

Doğukan helal olsun kardeşim. :thumbup:

Cool power yakıttan memnun kaldın mı ?

Video eklenmiş ,

Bu arada yakıt Coolpower %15 // Iddle 1 1750 rpm // Sıcaklık 75-80 arası hala motoru zengin çalıştırıyorum. Henüz doğru düzgün uçuşlara başlayamadık :D

Arda Erkan' Alıntı:
Doğukan helal olsun kardeşim. :thumbup:

Cool power yakıttan memnun kaldın mı ?

Teşekkür ederim abi , yakıtın ilk sevdiğim özelliği yapışmaması oldu. Model fazla kirlenmedi. ;D
%15'lik olmasına rağmen performansı ve dumanı iyi gibiydi. Rapicon boğuyordu dumana.

Doğukan Ocak' Alıntı:
Video eklenmiş ,

Bu arada yakıt Coolpower %15 // Iddle 1 1750 rpm // Sıcaklık 75-80 arası hala motoru zengin çalıştırıyorum. Henüz doğru düzgün uçuşlara başlayamadık :D

Teşekkür ederim abi , yakıtın ilk sevdiğim özelliği yapışmaması oldu. Model fazla kirlenmedi. ;D
%15'lik olmasına rağmen performansı ve dumanı iyi gibiydi. Rapicon boğuyordu dumana.

Bende o yüzden önerdim sana özelikle modeli pisletmiyor :thumbup: Gerçekten güzel yakıt. Rapicon bende baş ağrısı yapıyor dumanı çok fazla. :laugh:

Video harika %p
Dişli kırımında nedenin tespitide iyi olmuş, hemde kırım yaşamadan. Umarım tekrarlanmaz

Tacetiin abi 2 kere gecmis olsun. :)

Dogukan yeni model hayirli olsun gule gule, kazasiz belasiz isallah :)

Yeni model yakıyor Doğukan[emoji106]
Hayırlı uğurlu olsun tekrardan.
Tacettin Abi'nin sorununun çözümüne de sevindim[emoji4]

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi