Kurallar TÜBİTAK ve Benzeri İHA Yarışmaları Hakkında

  • Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

    Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Emre Kaman

Moderator
Katılım
21 Kas 2013
Mesajlar
5,542
Tepkime puanı
9,516
Yaş
37
Konum
Eskişehir
İlgi Alanı
Heli
Sevgili forum üyelerimiz ve aramıza yeni katılan arkadaşlarımız,

Her gün birkaç yeni arkadaşımız bu tip yarışmalarda yarışabilmek için, bilgi almak maksadıyla forumumuza katılıyor. Ancak çok büyük bir kısmı aynı yanlışı tekrar ediyor. Bu tip yarışmalar, yarışmacıların bu konuya ilgisini çekmek, araştırmaya ve öğrenmeye, hatta daha sonrasında geliştirmeye teşvik etmek için düzenleniyor. Ancak bazı arkadaşlar araştırmayı ve bilgi edinmeyi sevmiyorlar, istemiyorlar. Bunun yerine ilk karşılarına çıkan yerde bir konu açarak, sorusunu sorup, cevabını alıp kaçmak istiyorlar. Kötü haber şu ki, bu tip arkadaşlar için hazır bir reçetemiz yok.

Sevgili arkadaşlar, öncelikle bu yarışmalara siz mi katılıyorsunuz, biz mi katılıyoruz? Sizler bu konu hakkında birşeyler öğrenin diye düzenlenen bu yarışmalara bizden aceleyle aldığınız yarım yamalak bilgilerle katılıp başarıya ulaşabileceğinizi düşünüyorsanız, baştan söyleyelim, boşuna zaman ve para harcamayın. Bu iş bu kadar kolay olsa, bizler yıllardır bu hobiden keyif almaz, bir yerde sıkılıp bırakmış olurduk. Veya, uğraşmak için zaman ve isteğimiz olsa, bu yarışmalarda kürsüleri kimselere bırakmaz, kendimiz otururduk...

Forumumuzda her tipte uçan araç için oldukça geniş bir bilgi kaynağı, hazırlanmış, düzenlenmiş ve indekslenmiş olarak hali hazırda bulunmaktadır. Tek yapmanız gereken bu indeksleri incelemek, konu hakkında bilgi sahibi oldukça daha derine doğru ilerlemektir. Kafanıza yatmayan veya takılan konularla ilgili olarak ilgili konu altında veya uygun bölüm altında yeni bir konu açarak sorularınızı sorabilirsiniz. Siz bu çabayı gösterdiğinizde bizler daha da fazla çabayla size yardımcı olmak için elimizden geleni yaparız, bundan emin olun.

Bu bağlamda, bundan sonra bu tipte açılan konular uyarı gerektirmeden, silinmek üzere kapatılacak, devamı halinde bu üyelerin foruma girişi yasaklanacaktır. Üyelerimizden de beklentimiz, bu arkadaşları doğru şekilde yönlendirmemize destek olmaları, bu tipte açılan konulara bilgi kırıntıları serpiştirmemeleridir.

Unutmayalım ki, balık vermiyor, balık tutmayı öğretmeye çalışıyoruz.

RcKolik Yönetimi

Linkler:

 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer konular