Turnigy 9x yardım !

degefpv

Çalışkan Uye
Kumandayı fabrika ayarlarına döndürdüm, ve mode 4 ü seçtim beynime uygun mode, tcopter için extra bir ayar gerekiyormu , type select'den helikopter ikiyi seçtim 90 derece olanı,birde pitch kanatlar ama trcopterde kullanılıyormu bu ayarı sıfırlamakmı gerekiyor ?

Turnigy 9x yardım !

Muhammed benden sana abi tavsiyesi sen onu tekrar Mode2'ye döndür. ;)

Bu bir standarttır çünkü. Sonra o şekilde alışırsın ve geri dönüşün çok zor olur. Aksi takdirde ömrün karşına çıkan her yeni modelde ayar değiştirmekle geçer :laugh: Örnek olarak yeni başlayan bir arkadaşın " Modelimi kontrol eder misin doğru olmuş mu, uçurabilir misin? " dediği zaman Mode 4 değilse (ki kesin olmayacak) uçuramam mı diyeceksin. :eek:

Senin beynin daha çok genç, istediğin gibi eğitebilirsin onu bence. :coolxf:

Karar da senin, keyifte elbette. Benden sadece söylemesi. :laugh:

Turnigy 9x yardım !

tamam abi öyle yapim alışırız artık :coolxf: internette tricopter ayarları yok turnigy 9x ile ilgili bende yeni olduğım için sürekli teorik olarak araştırıyorum fakat şimdi yaptığımız iş çiddi birşey daha başlamadan bir tane prop kırdım, ev arkadaşlarımıda uyarıyorum tehlikeli diye motorları çalıştırıyorum hemen yanıma toplanıyorlar bir tur versene falan dalga geçiyorlar abi :), ayarlar hakkında bilgin var ise paylaşırmısın abi

Turnigy 9x yardım !

Muhammed Ali DEGE' Alıntı:
...ayarlar hakkında bilgin var ise paylaşırmısın abi
Malesef sendeki kumanda ve tricopter'le ilgili yardımcı olamayacağım Muhammed, bilgim yok. :embarras:

Turnigy 9x yardım !

tamam abi canın sağolsun , debeye deneye bulcaz artık :)

Turnigy 9x yardım !

Turningy 9x de bind yaptım servo kısa Bi süre çalıştı sonra durdu receiver daki kırmızı lşık yanmıyor hiç.
Nedeni ne olabilir.

Turnigy 9x yardım !

barış altun' Alıntı:
Turningy 9x de bind yaptım servo kısa Bi süre çalıştı sonra durdu receiver daki kırmızı lşık yanmıyor hiç.
Nedeni ne olabilir.
Alici beslemesini kontrol ettiginiz mi Baris Bey :rolleyes: Buyuk ihtimal aliciya enerji gelmiyordur.

Turnigy 9x yardım !

Esc ninışığı yanıyordu ancak alıcı yanmıyor. Başka nasıl Kont. Edebilirim

Turnigy 9x yardım !

barış altun' Alıntı:
Esc ninışığı yanıyordu ancak alıcı yanmıyor. Başka nasıl Kont. Edebilirim
ESC isiginin yanmasi BEC devresinin duzgun calistigini gostermez. En guzeli avometre denen olcu aleti ile aliciya takilan esc kablosunu olcup, 5 VDC gerilm olup olmadigini kontrol etmek. Ya da varsa aliciyi degistirip kontrol etmek.

Turnigy 9x yardım !

Başka esc de denedim alıcının ışığı yine yanmadı Mehmet bey

Turnigy 9x yardım !

barış altun' Alıntı:
Başka esc de denedim alıcının ışığı yine yanmadı Mehmet bey
Bu durumda alıcı arızalandı demek ki :-\ Gerçi bir ara kullandığım orange (futaba klone) alıcının da ışığı sonradan söndü ve bir daha yanmadı ama bir problem olmadan ben kullanmaya devam etmiştim. :)

Turnigy 9x yardım !

Enteresan olan servoyu çalıştırdı sağ sol denerken birden durdu.
Kullandığım pil 7.2idi alıcının üzerinde 4_6v bind yazıyor.
Bu neden olmuş olabilir mi

Turnigy 9x yardım !

barış altun' Alıntı:
Enteresan olan servoyu çalıştırdı sağ sol denerken birden durdu.
Kullandığım pil 7.2idi alıcının üzerinde 4_6v bind yazıyor.
Bu neden olmuş olabilir mi
Barış Bey siz alıcıyı neyi nasıl bağladınız anlamadım :rolleyes: Alıcı beslemesi olarak elinizdeki lipo pili direkt alıcıya mı bağladınız yani :eek:

Turnigy 9x yardım !

ESC den gelen bec kablosunu alıcıya ters takarsan alıcı çalışmaz, ters çeviriniz :) yine olmazsa alıcıda sıkıntı var demektir

Turnigy 9x yardım !

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Barış Bey siz alıcıyı neyi nasıl bağladınız anlamadım :rolleyes: Alıcı beslemesi olarak elinizdeki lipo pili direkt alıcıya mı bağladınız yani :eek:

Pil esc alıcı bağlantıyı bu şekilde yaptım