Ubec Hakkında Öneri

İlgi Alanı
Uçak
Merhaba abilerim, yeni bir benzinli model aldım. Ateşleyici pilin 4.8V-6V olması gerekiyor. Öyle bir lipo bulamadığım için 2S Lipo alıp Ubec kullanmayı düşünüyorum. Nasıl bir Ubec önerirsiniz? Varsa link atar mısınız?

Yani 2s lipoyu düz taksam olur mu?
Ne bulursan tak dediği marka bağımsız 6V veren Ubec demek. Sen 2s bağlarsan 4.2 x2 = 8,4 Vdc verecek max 6vdc besleme için tasarlanmış ateşleme devresini yakarsın.

Anlaşılan o ki henüz Lipo ile ilgili kavramlar henüz tam oturmamış. Bu yüzden kesinlikle şu konu başlığı altındaki temel Lipo konularını okumanı tavsiye ederim.

Ne bulursan tak dediği marka bağımsız 6V veren Ubec demek. Sen 2s bağlarsan 4.2 x2 = 8,4 Vdc verecek max 6vdc besleme için tasarlanmış ateşleme devresini yakarsın.

Anlaşılan o ki henüz Lipo ile ilgili kavramlar henüz tam oturmamış. Bu yüzden kesinlikle şu konu başlığı altındaki temel Lipo konularını okumanı tavsiye ederim.

Teşekkür ederim bakıyorum hemen.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Evet yani standart UBEC olarak ne bulursan tak demek istedim. Ama motorunun markasını modelini de yaz istersen çünkü artık hemen tüm ateşlemeler 8.4 V uyumlu üretiliyorlar.

O halde soru benden gelsin: DLE 20. UBEC kullanmalı mıyım? Yoksa 2S Lipo kafi midir?

O halde soru benden gelsin: DLE 20. UBEC kullanmalı mıyım? Yoksa 2S Lipo kafi midir?
Ateşlemenin üzerinde yazanlara bakmalısın öncelikle. Ama mümkünse DLE20'ni bir Rcexl ateşleme modülü ile birlikte Yeto Usta'ya teslim edip adam gibi bir motora sahip olmanı öneririm.

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
Abicim nereden bulursunuz böyle antikaları bilmem. Web siteleri bile yok! Güç bela genel bir kullanma kılavuzu buldum. Onda da ateşleme ile ilgili hiçbir bilgi yok. Bu durumda güvenli tarafta kalmak lazım. Standart 5 ya da 6 V çıkışlı bir UBEC kullanabilirsin.
Örneğin (stokta yok ama)
Ya da

Hocam uçağı hazır olarak aldım malesef. Verdiğiniz linklerdeki Ubecler 2S piller ile kullanılabilir mi?