Uçak için elektronik set

Merhabalar
Artik yavaş yavaş ilk model için malzeme toplama vakti. Model ve malzeme tecrubem hic yok
60g - 80k bir balsa yaptim almam gereken servo esc batarya vs. Malzemelerin marka modelli ozellikli bir listesi lazim. Kumanda içinde site önerisi. Paypal gittikten sonra yurtdışı alim nasil yapiliyor örneğin bangood dan kumanda alma sansim nedir sorular sorular... Acil yardım..

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Neredeyse kit yaptim ama hala yardim edecek birini bulamadim...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ynt: Uçak için elektronik set

Eline sağlık. Kanat açıklığı nedir ve şuanda kaç Kilo uçak. Nitro motorlu mu, elektrik motorlumu düşünüyorsun. Model adı nedir?
Bunları yazarsan daha rahat yardımcı oluruz

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ynt: Uçak için elektronik set

rafet odabaş' Alıntı:
Eline sağlık. Kanat açıklığı nedir ve şuanda kaç Kilo uçak. Nitro motorlu mu, elektrik motorlumu düşünüyorsun. Model adı nedir?
Bunları yazarsan daha rahat yardımcı oluruz

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Rafey bey kanatlar 40ar cm
Govde 70 cm olmasi lazim. Elektroniksiz suan. Kopukten yapim. Agirlik olcemedim. Elektrik motorlu olacak. Citabria rc 30 ile decathlon modelden esinlenerek biraz karistirdim gibi. Suana kadar herseyini el yapimi yaptim. Bilmem ucar mi artik. Ilk modelim kumandan falan yok

Kanatlar 45er cmlik

Uçak için elektronik set

Elinize sağlık. Bu uçak için 4x9gram servo,ağırlığının 1,5 katı çekişi olan bir motor motora göre 20- 30 amper esc 800-1000ma 3s lipo pil, pil için şarj aleti bunlar işinizi görür. Ama motoru almadan once muhakkak tartın vede slow flayer bir pervane çevirebilecek kvsi düşük 9x4,7 ,10x4,7 gibi pervaneleri çevirmeli ki uçak yavaş uçsun ki uçağı kolay yönlendirebilesin. İnşallah uçağın uçmayı başarır. Keşke uçağı biraz daha büyük yapabilseydin ilk aşamada büyük uçak rahatlıktır. Kırımsız uçuşlar.

Uçak için elektronik set

Kanatlari nasil birlestireceksiniz?

Ben 80-90 cm kanat acikligindaki ucaklarimda 2210 ebadinda,1000-1400 kv motor ve 9x5, 10x50 motor kullaniyordum. 2200kv lik motorda 8x5 pervane iyi oluyordu. Ucus agirliklari yaklasik 4500-500 gr oluyordu.

Ve hazirr..

Tamer bey tesekkur ederim aciklamaniz icin.
Oncelikle ogrenebildigim kadariyla dusundugum malzemeler asagidaki gibi
Ucak cok hafif belki motor cok az fazla gelebilir
Düşündüğüm pervane 10x4.7
Beni en dusunduren kisim kanatlari birlestirmek ve servolari baglamak. Hic bilgim yok ya. Bunda Dihedral de olmasi lazim sanirim. Sizce bataryam tam olarak ne olmali ornek verebilir misiniz. Cok da beginner olmasin 2000 lik biseyler olsun diyorum. Link verebilirseniz sevinirim.
Büyük ucak yer sorunum nedeniyle yapmadim hatta anlamsız bir korku hissettim büyük ucak icin desem yeridir. :)
Bu ucak hangi batarya ile kac dk ucar nasil ogrenebilirim..

Uçak için elektronik set

Motor icin onerilen pervane boyu 3s lipo ile 8x4.

Lipo olarak 1000 mah civari 3s lipo uygun olur.

tamerkaymakci' Alıntı:
Motor icin onerilen pervane boyu 3s lipo ile 8x4.

Lipo olarak 1000 mah civari 3s lipo uygun olur.
O pervane iile hizli olmaz mi

• Beğen
Tepkiler: Emrah İnan
O pervane iile hizli olmaz mi

Çok güzel bir gövde yapmışsın tebrikler, Darısı benim başıma.
Size çok iyi bilgiler verebilecek Bir youtuber var linki aşağıdadır çok detaylı ve yapıcı bilgiler veriyor.
Motor konusunda Yukardaki arkadaşlarımızın verdiği bilgiler gayet doğru bilgilerdir.
Uçak elektroniğiyle ilgili ayrıntılı bilgi Youtube de Rota35 i izlemenizi tavsiye ediyorum, oradan çok şey bulabilirsiniz.

Merhabalar
Artik yavaş yavaş ilk model için malzeme toplama vakti. Model ve malzeme tecrubem hic yok
60g - 80k bir balsa yaptim almam gereken servo esc batarya vs. Malzemelerin marka modelli ozellikli bir listesi lazim. Kumanda içinde site önerisi. Paypal gittikten sonra yurtdışı alim nasil yapiliyor örneğin bangood dan kumanda alma sansim nedir sorular sorular... Acil yardım..

Türk sitelerinde Aradığınız malzemelerin hepsi mevcut. N11, sahibinden.com, hepsiburada.com, gittigidiyor.com( N11 ) haricindeki diğer sitelerden 2. el uygun fiyata bulabilirsiniz Malzeme alma konusunda acemilik varsa mutlaka bir bilene danışın derim.
İlk önce iyi bir kumanda alarak başlayınız.

Türk sitelerinde Aradığınız malzemelerin hepsi mevcut. N11, sahibinden.com, hepsiburada.com, gittigidiyor.com( N11 ) haricindeki diğer sitelerden 2. el uygun fiyata bulabilirsiniz Malzeme alma konusunda acemilik varsa mutlaka bir bilene danışın derim.
İlk önce iyi bir kumanda alarak başlayınız. Uygun fiyatlı ve sizin her işiniz görecek marka FLYSKY kumanda ve alıcısını tavsiye ederim.

Model uçakların kanat yüzeyleri gerçeğinden ortalama %10 daha büyük olur genelde. Keşke kanatları birazcık daha büyük yapsaydın, daha emniyetli tarafta olurdun. Yukarıdaki elektronik set bu boyuttaki ve ağırlıktaki bir model için biçilmiş kaftan gibi bence. Bu motorla 10 inçlik pervaneyi bu esc ile rahatlıkla kullanabilirsin.