Uçak, Multikopter için kullanılan çok kanallı kumandalar rc araba içinde kullanılır mı?

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Mahmut SÖYLER

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba. flysky fs-i6x kumanda sipariş ettim. Bu kumandayı rc araba için kullanabilir miyim? Throttle gimbal yaylı hale getirilerek kullanmak mümkün olur mu?

İlgi Alanı
Heli
Merhabalar. Mümkündür ancak kullanım açısından fikrimce zor olacaktır kullanım açısından.

Özgür Evren Varol

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
gazı hatta direksiyonunda sağdaki çubuğa tanımlarsanız arabanın gaz kontrolünü gayet rahat yaparsınız, hem de tek elle kullanırsınız. Eğer illa direksiyon ayrı gaz ayrı elde olsun isterseniz yön servosunu soldaki çubuğa tanımlarsınız sağ el gaz sol el direksiyon şeklinde kullanabilirsiniz. Ben hem araba hem de teknelerimi bu şekilde uçak kumandasıyla kullanıyorum.

Rasim Öztürk

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
3kanal alıcısı ile birlikte araba kumandası aliexpresste yaklaşık 120tl. Ben öyle bişey tercih ettim. Ekstra alıcılar da 36tl adedi... Yurtiçi ikinci el piyasasında veya yerli hobi mağazalarında uygun yollu bir kumanda bulamadım. Yaklaşık 20 günde geldi.

Mahmut SÖYLER

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Ek olarak bu dsm2/dsmx çok yaygın olarak kullanılan protokollerden birisi galiba. İ6x için protokol değişikliği yapılabiliyor mu ? Bazı multicopterlerin dsm2/dsmx alıcılı versiyonları flysky ve frsky alıcılı versiyonlarına göre 80 -100 tl daha ucuz. Modül değişikliği yapılan bir Kumanda almak daha mi mantıklıydı?