Uçaklar için Pervane boyama :)

Mesut AKIN

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
Arkadaşlar uçaklardaki pervanelerin %90 nın siyah olması nedeni ile pervanemi dönerken görünürlüğünü arttırabilmek için boyamaya karar verdim ve dün gece bunu uygulamaya döktüm, genelde pervanelerin sadece ucunu boyarız ama hızlı dönerken çok gözükmez bu nedenle ben boyama işini biraz abarttım :D

Pervaneyi istediğimiz şekilde maskeleyip , yağlı sprey boya ile boyuyoruz, yalnız burda dikkat edilmesi gereken şey her iki tarafada boyayı eşit sıkmaya çalışmak yoksa pervanede istenmeyen balans olabilir.

bendeki maske bandı çok iyi olmadığı için hafif boya kaçmaları var ama görüntüden ziyade hizmet edeceği kullanım amacı ön planda :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Gayet güzel görünüyor üstad eline sağlık. :bravo:

Teşekkür ederim Türker :) dönerkende güzel gözükecek inşallah :D

Mesut AKIN' Alıntı:
Bende onu merak ettim. :laugh: Senin fotoğraf makinesi yakalayabilir muhtemelen dönerken ki beyaz çizgiyi, sonucu da görmek güzel olur. ;)

Aaaa çok güzel olmuş %p %p %p %p

Ynt: Uçaklar için Pervane boyama :)

Çok süper olmuş üstad

Mesut AKIN' Alıntı:
Eline sağlık üstad :thumbup: Yine yaratıcı ve güzel bir çalışma olmuş %p Dönerken ki halini ben de merak ettim doğrusu :)

Eline sağlık MA güzel fikir sanırım kısa süre sonra (youtube açılırsa) görüntüsünü burada görürüz. :saygilar:

Eline sağlık Mesut. Balans konusu gerçekten de önemli. Farkında olmadan motorun rulmanları gidiverir. O nedenle boya sonrası balans kontrolü yapılmalı ve spray vernikle balans sağlanmalı.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Eline sağlık MA güzel fikir sanırım kısa süre sonra (youtube açılırsa) görüntüsünü burada görürüz. :saygilar:
Bende Youtube hala açık abi :laugh: :laugh: :D

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim :) görüntü olarakta çok güzel oldu :) birdahakine oto boyası ile boyuycam Beyaz üzerine Turuncu :D :D :halay:

Sümer abi Sprey Verniğim vardı , balansınıda yaptım :) yarın inşallah deniycem ama sağnak olmaz ise :)

Türker D40 yakalayabilir denerim yarın :D

Mesut, statik görüntü çok güzel olmuş, eline sağlık. %p Bakalım dönerken nasıl olacak. :-\

Sümer Yamaner' Alıntı:
Eline sağlık Mesut. Balans konusu gerçekten de önemli. Farkında olmadan motorun rulmanları gidiverir. O nedenle boya sonrası balans kontrolü yapılmalı ve spray vernikle balans sağlanmalı.

Ben de bundan söz edecektim, Sümer bey erken davranmış. Hatta boya yapılırken balans dikkate alınarak boyanabilir.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bende Youtube hala açık abi :laugh: :laugh: :D

Şu DNS'leri ver de biz de görelim! ;D

Mesut abi eline sağlık harika görünüyor :) kırmızı felan yapsan daha da güzel olur :) youtube , twitter vs. yasaklı siteler için google chrome'un zenmate diye eklentisi var onu kurabilirsiniz :)

Harika olmuş abi curtis maşallah :D

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Ynt: Uçaklar için Pervane boyama :)

Omer Erkan' Alıntı:
Mesut, statik görüntü çok güzel olmuş, eline sağlık. %p Bakalım dönerken nasıl olacak. :-\

Ben de bundan söz edecektim, Sümer bey erken davranmış. Hatta boya yapılırken balans dikkate alınarak boyanabilir.

Şu DNS'leri ver de biz de görelim! ;D

Abi Sumer abide yazmis , sende yazmissin ama yazimimi okumadiniz :D bende boyarken balansa dikkat etmeniz lazim diye belirttim , boyke bir konuyu atlamam tabiki :)

Berkay35' Alıntı:
Mesut abi eline sağlık harika görünüyor :) kırmızı felan yapsan daha da güzel olur :) youtube , twitter vs. yasaklı siteler için google chrome'un zenmate diye eklentisi var onu kurabilirsiniz :)

Berkay tesekkur ederim :) eklentiyi kurarim bende bi ara

DenizSERT' Alıntı:
Harika olmuş abi curtis maşallah :D

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Deniz sagol kardesim , senin ucak bittimi ? nezaman gorucez havada ?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi