Uçuş Kontrol kartını arduinodan kontrol etmek.

Cemil ZEYVELİ

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Merhabalar, APM 2.6 uçuş kontrol kartı ile topladığım multicopterimi kumanda ile değil de arduino pwm kanallarına bağlayarak armed,disarmed ve uçuş için belirli pwm sinyalleri göndermek istiyorum. Bu konu hakkında nasıl başlamam hangi kaynaklardan ilerlemem gerektiğine dair soru işaretleri var aklımda. Daha önce buna benzer projelerle tecrübesi olan varsa fikir, yol gösterebilir mi acaba?
Şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim

Kontrol Kartınız
APM 2.6
Model Sınıfı
F450
Motor, Pervane ve ESC
EMAX 980KV , 9*4.5 PERVANE, 30A ESC
Kumanda Alıcı ve Verici
TURNIGY TGY-I6
Extra Ekipman
Ublox 7M GPS
Ben olsam net üzerinden bunun cevabını arardım. Bizim forumdan bu sorunun cevabını bulman biraz zor ;)

• Beğen
Tepkiler: Cemil ZEYVELİ
Merhabalar, APM 2.6 uçuş kontrol kartı ile topladığım multicopterimi kumanda ile değil de arduino pwm kanallarına bağlayarak armed,disarmed ve uçuş için belirli pwm sinyalleri göndermek istiyorum. Bu konu hakkında nasıl başlamam hangi kaynaklardan ilerlemem gerektiğine dair soru işaretleri var aklımda. Daha önce buna benzer projelerle tecrübesi olan varsa fikir, yol gösterebilir mi acaba?
Şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim
İstersen Servo Library kullan. Ya da darbeleri kendin üret. Armed, disarmed sinyallerinin darbeleri çok hassas darbeler olmadığı için basitçe delayMicrosecond() işlevini bile kullanabilirsin darbe üretirken.