[Urun]: Align 150 3D Ön Sipariş Çıktı

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Bugün yarın derken, Align 150 DFC ön sipariş ile piyasa çıkmış arkadaşlar. Kötü haber, fiyat olarak bizim tahminlerimizin üstünde ne yazık ki :-\

Inanması zor ama $279.99 istiyorlar. Üstelik Batery Charger opsiyonel miş :laugh:

Bu arada son resimler ve teknik bilgiler

Satış Linki :

[attachimg=1] [attachimg=2]

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ekli dosyalar

• Trex150.4.WM.jpg
    Trex150.4.WM.jpg
    49.8 KB · Görülme: 309
  • Trex150.1.wm.jpg
    Trex150.1.wm.jpg
    107 KB · Görülme: 304

Align hiiiç boşuna mikro işine falan girmeye uğraşmasın.560 tl helikopter+ 112 tl gümrük , etti 672 tl.Daha bataryası , birkaç önemli yedeği,şarj aleti falan da yok :eek:
En kötü ihtimal 800 lira.Hiç kusura bakmasınlar ama o paraya rahat bir 450 sınıf heli alınır.Yine de tercih meselesi , parası çok , eli harcamak için kaşınanlara göre farklı bir seçenek olacaktır... :laugh:

Align'ın mikro heliler konusunda yaptığı en büyük hata büyük helilerini küçülterek mikro yapabileceğini sanması bence. ;D
Ve aynı hatayı yapmaya hala devam ediyor. :(p

Mikro heli olayı tamamen başka bir olay bence. Blade bilmiyor mu 130X'e standart servoyu, full alminyum rotor, kuyruk vs... dayayıp satmayı acaba. Neden yapmıyor dersiniz. :laugh:

240 dolara helidirect te var ama daha öncede konuşulduğu gibi bu ilk dalga,, ilk sazanlar bunu alınca fiyatı düşücektir.

kadir kocaman' Alıntı:
240 dolara helidirect te var ama daha öncede konuşulduğu gibi bu ilk dalga,, ilk sazanlar bunu alınca fiyatı düşücektir.
Fiyatın düşeceği konusunda pek ümitli değilim ben. Ama bol bol uygun fiyata ikinci eli olacaktır diye tahmin ediyorum.

valla üstadım,,, çıkmadan ve yorumlarını görmeden birşey demek zor ama güzel helikopter bence..

kadir kocaman' Alıntı:
valla üstadım,,, çıkmadan ve yorumlarını görmeden birşey demek zor ama güzel helikopter bence..
Güzelliğine çok güzel, ah olsa keşke birtanede uçursak. Bizdeki kedi ciğer ilişkisi şu durumda birazda. :laugh:

kadir kocaman' Alıntı:
Şayet bir 450 ya da 500 sınıfı olarak değerlendirirsek gayet güzel ve başarılı ama kesinlikle micro sınıfında değil ne yazık ki :embarras: Neyse aslında bekleyip görmek lazım ;)

Ohaaa yani. Almayı düşünüyordum en iyisi mcpx bl ile nano cp almak. Bu fiyata sanki nükleer enerjiyle çalışan heli yapıyorlar gibi fiyat nedir be???!!

günaydın arkadaşlar,, bir süredir yakından takip ettiğim model 15 aralık da dağıtıma başlanacağı yazılsa da şimdiden alanlar var :) sanırım erken teslim edilen bir depodan hatırı sayılır bir müşteri dün resimlerini ve kutusunu gösterdi kutu çok ufak heli oldukça gösterişli, bildiğiniz gibi yanında bir şarj aleti gelmiyor, alan kişi şu anda pilini şarj ettiğini yazıyordu en son baktığımda...jst-xh kullanan sıradan bir pil aslında Mehmet Bey'in mcpx için aldığı şarj tahtasının bu girişe göre olanına direk takmış arkadaş.. video v.b. ve uçuş kalitesi hakkında yorumlarını bekliyorum şu anda.. Bu arada helikopterin piyasa ya sürümünden 1 hafta önce yedek parça ve pil v.b. gibi aksesuarlarını piyasa çıkıcaktı.. almak için yedek parça fiyatlarına ve hk nın pillerini bir şekilde helikoptere bağlantısıın yapılılmasını bekliyorum. Nihai kararımı ona göre vericem... Yalnız şu varki ürün görsellerinden baktığım kadarı ile blade in kullandığı servolardan oldukça kaliteli ayrıca elektronik olarak 3in1 sistemin blade de kullanılan dan daha güven verici olduğunu söylemek gerek özelliklede arada uçurum bir fark olmadığının altını çizerim..Bir kaç foto ve videoyu gönderiyorum

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Özellikle güncel paylaşımlar için teşekkür ederiz Kadir Bey. Sayenizde yeni bilgileri sıcağı sıcağına takip edebiliyoruz :thumbup:

Gelelim ürün ile ilgili son şahsi düşünce ve yorumlarıma : :laugh:

1- Ambalaj ve kutulama gerçekten güzelmiş. Şimdi dikkat ettimde iniş takımında rubber bile takmışlar :D

2- Gerek Futaba gerekse Spektrum/JR ile haberleşmesi ve bunun için kumandaya ilave bir modul takılmaması gerçekten güzel ve artı bir özellik.

3- Genel olarak malzeme kalitesi kesinlikle Blade, Walkera göre tartışmamız daha dayanıklı ve kaliteli. Zaten micro sınıfı olmasına rağmen FULL CNC geliyor.

İşte zaten bende bu helinin başarısı ile ilgili soru işareti de bu noktada başlıyor. :embarras: Şahsen benim micro helinden beklediğim 2 önemli husus var:
a- Pilotajımında sıkıntı çıkarmayacak Performans
b- Düşmelerde min kırım ve hasar

Benim açımdan malzemenin görsel kalitesi şayet kırımlarda sıkıntı çıkarmıyor ve dayanaklı ise 2.planda. Başka bir değişle plastik olmuş CNS olmuş fark etmiyor. (Hatta plastik olması tercihim)
Tek görsel anlamda baktığım nokta Canopy, paller.
Özetle Align 150 bu görsel anlamdaki Muhteşem güzelliğinin düşüşler sonrası problem çıkaracak gibi bir endişe taşıyorum. Gerçi belki erken konuşuyorum, bekleyip kullanıcı yorumlarını takip edeceğiz.

4- Align 3-1 teknolojisi mi yoksa Blade AS3X daha iyi izleyip görmek lazım

5- Servo yapısına gelince. 150 sınıfı dünyada bir ilk. Ama 130 ve özellikle 100 sınıfı için hangi servo tipinin daha iyi olduğu konusunda genel bir yorum yapabiliriz.
Mesela 100 sınıfı ele alalım. Bu sınıfta farklı üreticiler 2 tip servo ve bağlıntısı söz kullanımı tercih ediyor.

a- Blade ve klonlerı olan Hi-Sky, WLtoys... Lineer servo + S/L yapılı Link Bağlantısı

b- Walkera ve Klonları ise bildiğimiz dairesel servo + Direkt Düz Link bağlantısı

CNC Upgrade sonrası Walkera

Takip edip görebildiğim kadarı ile Blade tercihi daha az problemli. Mesela Walkera kullanıcıların en büyük sıkıntısının düşmeler sonrası servolarda diş sıyırması olduğunu okumuştum. Hatta bir çok kullanıcı Walkera bu konuda eleştiriyordu, neden V2'lerde kullanıcı yorumlarını dikkate alarak revizyon yapmıyorlar diye.
Bazı forumlarda kısmi de olsa servo arızaların önüne geçmek için "S/L Yapılı Link Revizyonu" tavsiye ediliyor.

Aslında bu bağlantı şekli uzun yıllardır Uçaklarda kullanılan bir sistem. Amaç gelen darbeyi bu S şeklindeki yapıda esneterek sönümlendirmek.

Align da tıpkı Walkera gibi DIREKT bağlantıyı tercih etmiş. Belki DFC olduğu belki de bizim bilmediğimiz bir sebepten ötürü.

Ama büyük modellerde şunu net olarak biliyoruz : DFC modellerde servo bağlantı şeklinden dolayı düşüş sonrası servoya gelen yük Flybarless göre çok daha fazla olduğu için arıza oranı kesinlikle artıyor.

Ama 150 sınıfı bir mikroda ağırlığın düşük olması bu durumu ne kadar etkiler, bekleyip görmek gerekecek.

Szabo da unboxing

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

videodan göründüğü kadarı ile motoru gerçekden çok güçlü, ev içinde szabo değilsek ve basket sahamız kadar bir yerimiz yok ise kullanmak biraz tehlikeli olur sanırım

Align dan yedek parça fiyatları da geldi

bana göre çok uçuk değil özellikle resmi site fiyatları olduğunu söylersek ,

Evet arkadaşlar,

Ürün piyasaya çıkınca dikkatli kullanıcılar bazı şeyleri fark edip, bizlerle paylaşmaya başladılar. Ilk gelen bomba ise Align 150 DFC Sınıfı hakkında :laugh:

Microlardan gelen alışkanlıkla 150 DFC lafını duyunca pal uzunluğunun 150 cok yakın olduğunu ve bu nedenle de bu yeni ürünün 150 sınıfı olduğunu düşündük hepimiz değil mi :rolleyes: Yani en azından ben öyle düşündüm :laugh: Ama öyle değilmiş meğer :-\

Sıkı durun Aling 150 DFC pal uzunluğu sizce nedir ? Sadece sadece 120 cm :rolleyes: ??? Evet yanlış duymadığınız 120 cm :-\

120 Main Blades-White HD123B

Peki mesela Blade 130X pal uzunluğu ne ? 135 cm. mCPX BL'nin ise 117 cm

Peki bu durumda Align yalan mı söylemiş oldu ??
Hayır. Sadece insanların bilinc altındaki algığı kendi standardı ile birleştirerek güzel bir satış stratejii çıkardı.

Şimdi bu ne demek diyorsunuz. Isterseniz Align diğer ürünlerinin pal uzunluklarını hatırlayalım. Zaten 150 isminin aslında yanlış olmadını hemen fark edeceğiz.

Align Trex 500 - Pal Uzunluğu : 425 cm, 450'nin 325 cm , 250'liği 200 cm olunca 150'nin de 120 cm olmadı kadar doğal bir şey olamaz, öyle değil mi ;D