[Urun]: Bat - Safe : Guvenli Batarya Sarj Kutusu

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Nette gordugum ve henuz proje asamasindaki bir urunu "Bat-Safe" sizlerl paylasmak istedim.

Ozellikle LIPO pillerin tehlikesi konusunda henuz tam bilinclenememis arkadaslarimiza bilgi vermesi amacindan guzel gorsellerde mevcut :RCKolik:

Proje Linki :
Urun Linki:
Fiyati: $50
Piyasa Cikis Tarihi : Henuz net degil.

Fiyatiyla bence alinabilecek guzel bir urun diye dusunuyorum. Takibe alalim bakalim ilerleyen gunler ne gosterecek.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Burayı güncellemeyi unutmuşuz. Ürün uzun süredir piyasada %p

Malum ürün büyük olunca, kargosu da ciddi bir bedel tutuyor. Şu ana kadar gördüğüm kadarı ile en mantıklı seçenek Hobbyking. Avrupa stoklarında olan bu ürün $50 ve $27.5 kargo bedeli ile sipariş edebiliyoruz :rolleyes:

NOT : Aynı anda 1 adet 5000 mAH 6S pil şarj edilebiliyormuş.

Ürün : https://hobbyking.com/en_us/bat-safe-lipo-battery-charging-safe-box.html

Bunlar da gerçek ürün resimleri ;)

Bu tarz bir urun benimde aklimdaydi. Ihmal edilmemesi gereken ciddi bir konu.. Bu veya muadil urun kullanan ya da siparis etmeyi dusunen var mi?

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

En net çözümü açıklıyorum bu kutudan daha da emniyetli olduğunu söyleyebilirim ya eşinize veya annenize yeni düdüklü tencere alacaksınız eğer çok pahalı bir şey isterlerse veya mevcut üst model bir tencere ise ucuzundan bir düdüklü tencere alıp içine koyacaksınız kapasite memnun edici lakin sayıyı hatırlamıyorum eve gidince foto ile paylaşırım.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim önerim daha çok depolamak için geçerli şarj da kullanmak için kablo modifiyesi gerekir.Yalnız bir şey dikkatimi çekti balanssız şarj ediyor.

Kargo dahil 100 tl ve altına tencere sahibi olabilirsiniz.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Benim önerim daha çok depolamak için geçerli şarj da kullanmak için kablo modifiyesi gerekir.Yalnız bir şey dikkatimi çekti balanssız şarj ediyor.

Kargo dahil 100 tl ve altına tencere sahibi olabilirsiniz.
Her ne kadar kullanmiyor olsamda, Ben de tencere olayini saklamak icin dusunmustum Abi :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Her ne kadar kullanmiyor olsamda, Ben de tencere olayini saklamak icin dusunmustum Abi :)
Malum evde duramadigim için en güvenli yol olarak onu bir abim tavsiye etmişti bende o şekilde emniyetimi aldım.

Merhaba,
Li-Po pillerin güvenle saklanması ve şarj edilmesi konusu gerçekten ihmal edilmemesi gereken birşey.

Şu videodaki çözüm de gayet pratik ve ucuz:

Alçıpan ve yat tutkalı (köpüren poliüretan) hemen hemen her nalburda bulunabilir.
Eğer taşıma niyetiniz yoksa dıştaki metal kutu da şart değil. Az biraz oynamayla şarj için de bir tane yapabilirsiniz. Pilleriniz arttıkça yada farklı boyutta pilleriniz oldukça yeni kutu yapmak da çok kolay olacaktır.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Özgür Evren Varol' Alıntı:
Şu videodaki çözüm de gayet pratik ve ucuz:

Alçıpan ve yat tutkalı (köpüren poliüretan) hemen hemen her nalburda bulunabilir.
Eğer taşıma niyetiniz yoksa dıştaki metal kutu da şart değil. Az biraz oynamayla şarj için de bir tane yapabilirsiniz. Pilleriniz arttıkça yada farklı boyutta pilleriniz oldukça yeni kutu yapmak da çok kolay olacaktır.
Bu fikir de gayet güzel ve ekonomikmiş Evren bey, paylaşım için teşekkür ederiz :thumbup:

Lindinger'den yaklaşık 80 Euro'ya alınabiliyor. 25 TL kadar da gümrük vergisi var. Balans soketi için uzatma kablosu veya paralel bord gerekiyor. Aslında yalıtımlı metal bir kutu kullanmak daha ucuz bir çözüm.

Bir tabakaya yakın alçıpan levha vardı garajda bir yerde uygun bir proje bekleyen ;D

Peki, burada kullanılan poliüretan tutkal etkilenmiyor mu?

Daha guzelini sorayim, kalibini hazirlayip alcidan kendimiz doksek boyle bisey daha guzel olmaz mi? [emoji16]

Omer Erkan' Alıntı:
Peki, burada kullanılan poliüretan tutkal etkilenmiyor mu?

Poliuretan tutkal ısıya dayanıklı değil. Aslında yüksek ısıya dayanabilen az sayıda yapıştırıcı var. Bunlardan herhangi bir marka Türkiye'de bulamadım. En iyisi panelleri kırmızı conta silikonu ile tutturup vidayla sağlamlaştırmak ve bu panel kutuyu bir metal kutuya koymak. Metal kutunun duvarları ısıyı dışarıya fazla iletmeyecek kadar kalın olmalı veya kutunun iç yüzeyi asbest levhalar ile kaplanmalı. Metal alet kutuları Koçtaş ve Bauhaus'ta var, bu aralar bir bakacağım. Tencereyi kutu olarak kullanmak ta iyi bir düşünce. Tencerenin iç yüzeyini asbest levha ile kaplamak gerekir düşüncesindeyim.

Levent Suberk' Alıntı:
... veya kutunun iç yüzeyi asbest levhalar ile kaplanmalı. Metal alet kutuları Koçtaş ve Bauhaus'ta var, bu aralar bir bakacağım. Tencereyi kutu olarak kullanmak ta iyi bir düşünce. Tencerenin iç yüzeyini asbest levha ile kaplamak gerekir düşüncesindeyim.

Aman, sakın ha! Kanserojen olduğu için asbest dünyada kullanımdan kalkıyor!