[Urun]: Boscam RX-LCD 5802 5.8GHz LCD Diversity Monitör İncelemesi

isasari

Çalışkan Uye
Web sitesi
www.isa-sari.com
Yeni toplayacağım ZMR 250 Quad'la birlikte FPV için kullanacağım monitöre dair bir inceleme/kutu açış videosu çektim. Videoyla sizi baş başa bırakıyorum :)

]https://www.youtube.com/watch?v=c_tqyx4fRno

Quad şimdiden hayırlı olsun İsa Bey. :saygilar:

Güzel bir paylaşım isa ellerine saglık...

Teşekkürler Türker Bey. Hayırlı mı olacak, yoksa hava mı mı alacağım, göreceğiz :laugh:

Serdar, sen de sağ ol Kardeşim. Sendeki gözlük gibi olmasa da... :)

İsa bey monitörden memnun musunuz? Aynısından aldımda.. Ne tür anten kullanıyorsunuz ve menzil hakkında bilgi verebilir misiniz..

Can Bey, maalesef monitörü neredeyse kullanma imkanım olmadan sattım. Akın Bulat arkadaşım kullanıyor, konuya gelince kendisi izlenimlerini aktaracaktır :)

Ynt: [Urun]: Boscam RX-LCD 5802 5.8GHz LCD Diversity Monitör İncelemesi

leandro' Alıntı:
İsa bey monitörden memnun musunuz? Aynısından aldımda.. Ne tür anten kullanıyorsunuz ve menzil hakkında bilgi verebilir misiniz..

Monitör genel olarak güzel, parlaklık ve renkler hoş. Ayrıca kendi kendine sinyal araması da çok iyi tek tek kanal gezmek gerekmiyor. ben beğeniyorum monitörü. benim quad mini olduğu için öyle çok uzaklara yollama şansım olmadı. Açık alanda 250 metre kadar gönderdim yine de sorun yoktu ve vericimin anteni kırıktı. Yine aynı şekilde verici anteni olmadan ağaçlık alanda 190 metrede görüntü bayağı karıncalı hale geldi. Sadece monitör de boscam marka clover leaf anten vardı. Yaklaşık bir tahminde bulunursam, güzel antenler kullanmak koşuluyla, 1km civarında bir menzile çok rahat ulaşır gibi. Hoşuma gitmeyen tek yanı kumandanın üzerine sabitleyince sinyaller bir miktar etkileniyor kumandadan ama abartılacak kadar değil. Kumandam dx9. Monitörü tripod üzerine sabitleyince daha güzel olur gibi. Bir de kutudan adaptör çıkmaması çok saçma geldi.

Şimdi rcgroups konusunu da okudum onlar da tripod ile kullanıyorlar(kumanda ile girişimi önlemek için) ve cloverleaf antenlerle 1km de net görüntü alan biri var.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Akın Bey;

Bu kadar etkileniyor mu peki?

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Omer Kose' Alıntı:
Akın Bey;

Bu kadar etkileniyor mu peki?

Şimdi dışarıdayım video veremem ama bu kadar kötü değildi. Gerçi uzun zamandır uçmuyorum ama bu kadar kötü bir durum olsa hatırladım. Ama ben cloverleaf anten takmıştım monitöre. Bir kaç saate kadar kendi antenleri ile deneyip video eklerim.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kendi antenleri ile denedim sinyaller arasında herhangi bir girişme durumu yok. Sizin videoda ki mod farklı bir de diversity modda sinyali bulup dener misiniz. ve bir de son olarak vericiyi farklı bir kanala alıp dener misiniz? belki çözüm olabilir.

Videoyu youtube'dan bulmuştum. Ekrandan almayı düşündüğüm için fikir edinmeye çalışıyorum. Video benim değil bu arada :)

Omer Kose' Alıntı:
Videoyu youtube'dan bulmuştum. Ekrandan almayı düşündüğüm için fikir edinmeye çalışıyorum. Video benim değil bu arada :)

Öyle çok iyi bir monitör değil ama bu fiyata alınabilecek bir monitör tek eksiği kayıt yapmaması ve pilin dahili olması ama fiyatlara bakınca makul gibi tabi 5.8 olduğunu unutmadan fazla bir menzil beklememek lazım. Kumanda ile arasındaki durumu çok ciddiye almamak gerek bence çünkü ekranı kumandaya monte edince ikinci pilde bıkkınlık yaratmaya başlıyor. bu yüzden tripod ile kullanmak daha mantıklı.

O zaman ImmersionRC 600mw verici ile harici bir monitor ve alici sanirim daha fazla is gorecektir. Belirttiginiz gibi 5.8 fazla menzili yok ama 1.2 de fazla mi olur diye dusunuyorum. Quad ile FPV yapacagim icin 2 Km fazlasina gidebilecegimi pek dusunmuyorum. Bu konuda sizin de fikirlerinizj almak isterim. 1.2 mi 5.8 mi :)

Isa Sarı' Alıntı:
Can Bey, maalesef monitörü neredeyse kullanma imkanım olmadan sattım. Akın Bulat arkadaşım kullanıyor, konuya gelince kendisi izlenimlerini aktaracaktır :)
İsa bey Akın arkadaşımızın yazdıklarını okudum tşk.ler incelemeniz için.

Akın Bulat' Alıntı:
Monitör genel olarak güzel, parlaklık ve renkler hoş. Ayrıca kendi kendine sinyal araması da çok iyi tek tek kanal gezmek gerekmiyor. ben beğeniyorum monitörü. benim quad mini olduğu için öyle çok uzaklara yollama şansım olmadı. Açık alanda 250 metre kadar gönderdim yine de sorun yoktu ve vericimin anteni kırıktı. Yine aynı şekilde verici anteni olmadan ağaçlık alanda 190 metrede görüntü bayağı karıncalı hale geldi. Sadece monitör de boscam marka clover leaf anten vardı. Yaklaşık bir tahminde bulunursam, güzel antenler kullanmak koşuluyla, 1km civarında bir menzile çok rahat ulaşır gibi. Hoşuma gitmeyen tek yanı kumandanın üzerine sabitleyince sinyaller bir miktar etkileniyor kumandadan ama abartılacak kadar değil. Kumandam dx9. Monitörü tripod üzerine sabitleyince daha güzel olur gibi. Bir de kutudan adaptör çıkmaması çok saçma geldi.

Şimdi rcgroups konusunu da okudum onlar da tripod ile kullanıyorlar(kumanda ile girişimi önlemek için) ve cloverleaf antenlerle 1km de net görüntü alan biri var.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rcgroups a ben de baktım. Phantom kumandası ve birkaç diğer 2.4ghz kumanda ile girişim oluyor gibi...
Benim kumandam hitec. bakalım sıkıntı olursa tripod la kullanırım ben de tşk.ler