Dji F550 Hexacopter Apm 2.6 Toplama Konusu

[Urun]: Dji F550 Hexacopter Apm 2.6 Toplama Konusu

muhittin caliskan' Alıntı:
-----Mesajın bu kısmı TANISMA konusu olarak taşındı------------

-----------------------------------------------------------------------------

Bu projeyide ilgi ile takip ediyorum çok şeyler öğreniyor ve öğrenecegimide biliyorum :-\ .
Evet apm benim gibi yeni başlayanlar için uygun olmasada enazından forumda böyle söyleniyor apm den başkası da ilgimi çekmiyor açıkçası
üstadları takipteyim an be an rckolik ailesine katılmaktanda çok mutluyum.

ayrıca ali kardeşim ekran görüntünde wifi açık görünüyor wifi kapalıyken denedinmi acaba? birde kullandığın telefon veya tabletler root lumudur?

abi wifi kapatıp denedim sonuç aynı telefonda root da yok
quad üzerindeki telemetry kırmızı yeşil yanıyor bunun nedeni nedir ?

Ali Yörük' Alıntı:
abi wifi kapatıp denedim sonuç aynı telefonda root da yok
quad üzerindeki telemetry kırmızı yeşil yanıyor bunun nedeni nedir ?
Kirmizi yesil yanmasi iletisim kurmaya calistigini gosterir. Rootlu olmak zorunda degil bnm tabletim rootsuz. Ama rootlayinca calisma ihtimalide var.

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Kirmizi yesil yanmasi iletisim kurmaya calistigini gosterir. Rootlu olmak zorunda degil bnm tabletim rootsuz. Ama rootlayinca calisma ihtimalide var.
Rootlu olarak ta denedim ama yine olmadi başka telefonlarda deneyim

Ali kardesim anladigim kadariyle herseyi denemissin son olarak tum telefon ve tabletlerde ayni OTG aparatimi kullandin?

muhittin caliskan' Alıntı:
Ali kardesim anladigim kadariyle herseyi denemissin son olarak tum telefon ve tabletlerde ayni OTG aparatimi kullandin?

evet otg kabloyu değiştirmeyi düşündüm ama flash vs takınca çalışıyor
yinede yeni bir kablo alayım

Sorun otg kabloymuş değiştirdim sorunu hallettim şuana kadar hallettiklerim apm yazılımı yüklendi kalibrasyonlar yapıldı 6 konumlu anahtar taktim ama tam değil şuan geriye neler kaldı ne yapmam gerekiyor

Ali Yörük' Alıntı:
Sorun otg kabloymuş değiştirdim sorunu hallettim şuana kadar hallettiklerim apm yazılımı yüklendi kalibrasyonlar yapıldı 6 konumlu anahtar taktim ama tam değil şuan geriye neler kaldı ne yapmam gerekiyor

sorununu halletmene sevindim kardeşim bundan sonraki aşamalarda Selçuk kardeşimiz desteğini verecektir ben okadar tecrübeli değilim çünki :)p böyle azimli devam edersen ben senden yardım isteyecegim kardeşim :) :saygilar:

Eline sağlık güzel anlatım olmuş Selçuk Hocam... Anladığım kadarıyla APM sadece konfigürasyon ayarı gerektiriyor. Tabi güncelleme yapıldıktan sonra. Bnde yeni başlıyacan inş APM 2.6 alıp yapmayı planlıyorum APM araştırıyorum da özellikle takip etmemi istediğiniz bir kaynak var mı?

bayramreis' Alıntı:
Eline sağlık güzel anlatım olmuş Selçuk Hocam... Anladığım kadarıyla APM sadece konfigürasyon ayarı gerektiriyor. Tabi güncelleme yapıldıktan sonra. Bnde yeni başlıyacan inş APM 2.6 alıp yapmayı planlıyorum APM araştırıyorum da özellikle takip etmemi istediğiniz bir kaynak var mı?
Öncelikle üyelik sonrası özelden mesaj olarak gelen aşağıdaki konuya mutlaka bir kez daha göz atmanızı öneririz :saygilar:

selçuk bey hexa da carbon olarak kullandıgınız frame ve kullandığınız malzemeleri ve nerden aldıgınızı paylaşır mısınız rica etsem ( kumanda da dahil :) )

deniz inan' Alıntı:
selçuk bey hexa da carbon olarak kullandıgınız frame ve kullandığınız malzemeleri ve nerden aldıgınızı paylaşır mısınız rica etsem ( kumanda da dahil :) )

carbon çalışması yaptığım konu bu değil. Bu konunun ilk mesajında bir liste mevcuttur ama bu f550 frame APM sisteminin listesidir. Carbon frame için NAZA tabanlı olanın listesi aşağıdaki linkin ilk mesajın son güncellemesinde mevcut.

APM tabanlı olan konu ise forum imzamda bulunmaktadır...

merhaba ben farklı bir frame ile multicopter yapıcam ara kablolarını nasıl ayarladınız yani ben hiç bilgili değilim ama şey bazı kabloların quadrodan sayısı fazla sanırım bunlar hangileri söyleyebilirmisinz yani 4 tane değilde 6 tane olanlar ve quadcopter yapmaktan farkı nedir ? teşekkürler

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
tamaaaam işte sizi konuşturarak almak istediklerimi aldım :) :D

Şimdi izninizle bazı bilgilerinizi düzelteyim. Autopilot dediğiniz şey aslında Mission Planner da WAYPOINT olarak geçer bunu yapmak için usb kablosuyla bile pc den bağlanıp görev yani mission atayabiliyoruz. er9x ile alakası yok. Kumanda dan bir tuşa sadece AUTO uçuş modu için bir switch atıyoruz. Telemetry dediğiniz şey APM yada pixhawk için bulunan telemetry modülü, böylece kablosuz bağlantı kurarak detaylı bilgileri pc yada tablet yada telden takip edebiliyoruz. benim sormak istediğim telemetry bilgilerini kumanda ekranında görebiliyormusunuz oydu... İşte burada er9x işin içine giriyor diye biliyorum. Sizin esc ve motor ile yaptıklarınızı temasınızı alıcınız sağlamış oluyor telemetry değil yani. telemetry ile de karta hakim olabilirsiniz komutları verebilirsiniz waypoint falan. anlık olarak uçuşunuzu haritada görebilirsiniz. aynı zamanda kumanda ekranında hız yükseklik mesafe pil durumu gibi bilgileri görebilmekten bahsediyorum. bence bu da yapılabilir. herşeyim bitince bu konuya bir el atıcam.

Hocam Flysky TH9X kumanda vardı diye biliyorum sende. Bende de aynısı var. Senin aradığın kumanda ekranından bilgi almayı yapmış biri ama bende daha araştırma aşamasındayım. Ekranında hız, yükseklik, mesafe, pil durumu gibi bilgileri gösteriyor yazılım update'ti yaptıktan sonra.

Selçuk TUNÇER kardeş sana ulaşamıyorum bana mail adresi vss yollarmısınn

Murat Beler' Alıntı:
Selçuk TUNÇER kardeş sana ulaşamıyorum bana mail adresi vss yollarmısınn
Murat bey kimse özel mail adresini vermek zorunda degil ki forumların amacı zaten açık sekilde bilgi paylaşımıdir.

Siz zaten arkadasın konusuna mesaj yazmışsınız. Foruma giriyor olsa eminim ki buradan cevap verecektir.

Sent from my iPhone using Tapatalk