[Urun]: Gaui NX7 Nitro Model

Emre Kaman

Moderator
İlgi Alanı
Heli
Daş gibi makina, daşş :D Vatana millete hayırlı uğurlu olsun. Sonbahar 2014'de çıkacakmış.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

[Urun]: Gaui NX7

kim uğraşır bunun kiri pisliği ile yauu :p

çoklarında elektrikli modeller görüyorum, ilanlarda da nitrolar ;D

yine de vatana millete hayırlı olsun.

Makina çok güzel uçuşlar da harika. Dunkan ikinzi videoda 7.10 da tek elle tictoc yapıyor.

Rasim Öztürk' Alıntı:
kim uğraşır bunun kiri pisliği ile yauu :p çoklarında elektrikli modeller görüyorum, ilanlarda da nitrolar ;D
yine de vatana millete hayırlı olsun.
Aynen dediğin gibi Rasim, Elektrikli modeller son dönemlerde altın çağını yaşıyor :D

Nitro seçeneklerin azaldığı bu son günlerde, bence yeni bir model çıkması yine de güzel olmuş :) Paylaşım için teşekkürler Emre Bey :thumbup:

[Urun]: Gaui NX7 Nitro Model

Ne demek, paylasim candir :) Nitrodan anlamiyorum ama, nitro kullanicilarindan belli bir kismin fanatik nitrocu oldugunu biliyorum. Bu yuzden nitro hic olmez diye dusunuyorum. Elektrik modellerin piyasayi ele gecirdigi bir gercek ama yeni teknolojiler sadece elektrikli modellere degil, nitrolara da uygulaniyordur eminim. Anlasam eskiden soyleydi, simdi boyle falan diyebilirdim ama... :D neyse toparlayim, ilerleyen zamanda nitro bir helinin de keyfini tatmak isterim kendi adima.

Ynt: [Urun]: Gaui NX7 Nitro Model

Ben Nitro 700 lere soğuk bakıyorum tek sebebi fazla Nitro harcamaları.

Ben şuan Gaui nx4 é gaz kesiyorum. 33cc Nitro MOTOR ve 18 CC gasser seçeneği sunuyor.

Ben 33cc düşünüyorum. Fiyat olarak heralde 3000tl yi buluyor. Komple ama çok cimri bi depo ile 8dk uçuyor. Deposuda malum küçük. Bir galon yakıt heralde en az 20 - 25 depo çıkarır. 700 de ise en fazla 7 depo.

Elektirikli model çok güzel or dada zaman sıkı tı sı öne çıkıyor.

Bakalım hayırlısı.

ERHAN YILMAZ' Alıntı:

Ben şuan Gaui nx4 é gaz kesiyorum. 33cc Nitro MOTOR ve 18 CC gasser seçeneği sunuyor.

Ben 33cc düşünüyorum. Fiyat olarak heralde 3000tl yi buluyor. Komple ama çok cimri bi depo ile 8dk uçuyor. Deposuda malum küçük. Bir galon yakıt heralde en az 20 - 25 depo çıkarır. 700 de ise en fazla 7 depo.

Elektirikli model çok güzel or dada zaman sıkı tı sı öne çıkıyor.

Bakalım hayırlısı.
Elektrikli 700 sınıfı bir modelin pilleri de hiç ucuz değil bence Erhan. Eğer sahada sürekli 700 sınıfı bir modelle sayıca fazla uçuş yapmayı planlayan bir modelciysen bence bu sınıfta hala nitro modeller daha ekonomik ve fizable diye düşünüyorum.

Fakat pil fiyatlarının gerilemesiyle artık bu durum sınıra yaklaştı bence. Sanırım fiyatlar bir tık daha gerilerse nitro modelleri sahada görmek istisnai bir durum olacaktır.

Bu arada ben trex 700 N DFC ile 1800 RPM kafa devirde bir depo yakıtla 8 dakika havada kalabiliyorum. ;)

Re: [Urun]: Gaui NX7 Nitro Model

Ben 15 nitro CoolPower ile 1950 Devir 88-92 derece ile 8 cogu zaman 9 dakika kalablliyorum.Bir galon 3.73lt 9 -10 depo gidiyor.Bu arada header tank kullanmıyorum.

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Nitro mu elektrik mi, bu da ayrı bir değerlendirme konusu. İkisinde +/- var, verdikleri zevkler, eziyetler farklı :laugh: Şahsen hiç nitro model düşünmedim şu ana kadar. Ama dumanlı bir uçuşu seyretmesi ayrı bir zevk, bu noktada var.

Nitro'nun belli bir yakıt maliyeti var ama bizim gibi sahasında elektrik olmayanlar için de pil şarj derdini ortadan kaldırıyor :D

Ynt: Ynt: [Urun]: Gaui NX7 Nitro Model

Türker Akgün' Alıntı:
Elektrikli 700 sınıfı bir modelin pilleri de hiç ucuz değil bence Erhan. Eğer sahada sürekli 700 sınıfı bir modelle sayıca fazla uçuş yapmayı planlayan bir modelciysen bence bu sınıfta hala nitro modeller daha ekonomik ve fizable diye düşünüyorum.

Fakat pil fiyatlarının gerilemesiyle artık bu durum sınıra yaklaştı bence. Sanırım fiyatlar bir tık daha gerilerse nitro modelleri sahada görmek istisnai bir durum olacaktır.

Bu arada ben trex 700 N DFC ile 1800 RPM kafa devirde bir depo yakıtla 8 dakika havada kalabiliyorum. ;)
:D:D:D:D:D

Ben alana gittiğinde normalde 6 uçuş yapıyorum. Ayda 4 kez gittiğimi varsayarsak. 24 depo yapar oda 3- 3, 5 galon yapar . Oda ortalama kargo suyla 250-300lira yapar. :embarras::embarras::embarras:
Yani 6-8 ayda 6 tane pil fiyatı yapıyor ne yazıkki.

Lipo Piller é iyi bakarsan en az 2 yıl gidebilir. Ortalama 16 ay bedava uçarsın:-\:-\

Kabaca bahsettim. Sakın yanlış anlama. Ne yazıkki elektrikli Son teknolojilerle ekonomik olarak Nitro yu Mahfetti.

Ben goblinle 2200rpm de 3,15dk (çok az)
1650rpm de 6,5dk uçabiliyorum

Ama Nitro da Max kafa turunda uçsam bile en az 6-8 dakika uçabiliyodum.
Ve Nitro nun duman kokusu en çok o cezbediyor.

Bu yüzden Gaui nx4 modeline taktım. Hatta konu da açtım değerli yorumlarınız bekliyorum.

Ynt: Ynt: [Urun]: Gaui NX7 Nitro Model

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
:D:D:D:D:D

Ben alana gittiğinde normalde 6 uçuş yapıyorum. Ayda 4 kez gittiğimi varsayarsak. 24 depo yapar oda 3- 3, 5 galon yapar . Oda ortalama kargo suyla 250-300lira yapar. :embarras::embarras::embarras:
Yani 6-8 ayda 6 tane pil fiyatı yapıyor ne yazıkki.

Lipo Piller é iyi bakarsan en az 2 yıl gidebilir. Ortalama 16 ay bedava uçarsın:-\:-\

Kabaca bahsettim. Sakın yanlış anlama. Ne yazıkki elektrikli Son teknolojilerle ekonomik olarak Nitro yu Mahfetti.

Ben goblinle 2200rpm de 3,15dk (çok az)
1650rpm de 6,5dk uçabiliyorum

Ama Nitro da Max kafa turunda uçsam bile en az 6-8 dakika uçabiliyodum.
Ve Nitro nun duman kokusu en çok o cezbediyor.
Sana katıldığım noktalar kesinlikle var Erhan. %p Fakat bu hesabı daha detaylı yapıp bir sonuca varmak lazım bence. ;) Mesela öncelikle olaya uçuş sayısı değil uçuş süresi olarak bakmak lazımdır diye düşünüyorum.
Ayrıca 700 sınıfı bir helikopterin pillerini sağlıklı şarj edebilmek için yapılması gereken gizli maliyette işin içerisine girmiyor mu ? Şarj aleti, bu şarj aletini besleyebilecek bir güç kaynağı ve hatta belkide sahada şarj için jeneratör...
Ayrıca bu kadar süre içerisinde muhtemel kırımlarda ya da kalitesel problemler gereği bence birkaç pili de fire olarak maliyet listesine eklemekte fayda var.

Bu böyle olmayacak ben en iyisi bunu bir oturup hesaplayim müsait bir zamanda. :lollol: :lol:

Sana katılıyorum ortada gizli maliyetler var. Ben kabaca geçtim. Ama şarj cihazı be gün kaynağı kabaca geçilmicek tarzda. Gaui nx4 hakkında ne düşünüyorsun. Konu açtım yeni

Abiler ben ilk buyum elektrikli toplarken bunu fark.etmiştim, fakat zamanında cok arastırmadan girdik ne turlu bir masrafa girmem geretigi.sonradan orataya cıktı.

Sarj aleti cantası ve power supply a 800 us den biraz fazla odedim yaklasık 1400 tl etti o donem.piller 3 set 115usx 6 birde. Ucusa hazır model yoksa ottun ;)

Sonuc olarak ozellikle 12s vw ustu maklne icin iyi bir altyapı sart bu da iyi para demek.

Erhan sana su acıdan katılamıyorum inan ben 9dk aralıksız ucamıyorum hep yarım depo yarım depo.hem dikkatim dagılıyor hemde ucus profilim hareketlerim bitiyor.Yakıtın galonu 75tl 10 depo uçuyor.

Deposu 7.5 tl yapar o da 9 dk hadi 8 olsun.

Elektrik konusu detaylı hesap ister ama o kadar pil mallyeti ve sarj ekipmanı + elektrik masrafı....

Ucuruyorum ama inan temiz sorunsuz diye yoksa nitro cok farklı bir olay.
Yarın pc basında uzun uzun yazarım hep beraber tartısır fırtına yaparız.;) selamlar

Mehmet Karakaya' Alıntı:
......
Ucuruyorum ama inan temiz sorunsuz diye yoksa nitro cok farklı bir olay.
Yarın pc basında uzun uzun yazarım hep beraber tartısır fırtına yaparız.;) selamlar
Konunun yakın bir takipçisi olarak ilgili mesajları yeni konu altına taşıdım. "Nitro mu Elektrikli mi ?" fikir alışverişini oradan devam edebiliriz :thumbup: