[Urun]: Goblin'den YENI BOMBA : Black NITRO

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Son dönemde heli camiasının lokomatif markası Goblin'den büyük bir yenilik daha :halay:

Karşınız da "Black Nitro" ve diğer yeni bir model "Black Thunder" :thumbup: Lansmanı 12 Mart tarihinde yapılacak bu iki model ile ilgili şu aşamada sadece aşağıdaki resim mevcut.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Benim tahminin :

Black Nitro : Sağ tarafdaki 700 sınıfı Nitro model
Black Thunder: Sol tarafda 570 sınıfı Sport tarzı yani Goblin 570 Sport / Speed

Goblin NITRO piyasasına girişi, NITRO Modeller için yeniden bir doğuş olabilir diye düşünüyorum :D

------------------------------------------------------------------------------------------

"Goblin Nitro 650" yerine isteyenler "Goblin Nitro 700" alabilirler

Henüz ebat ölçüleri yok ama büyük ihtimal "Thunder" benzer bir kuyruk uzatması olmuştur diye düşünüyoruz. Ama 650'deki çevikliği beklememek lazım ;D

Nitro modeller, elektriklilerin gerisinde kaldı biraz, ama Goblin bu, adamlar yapmış, nitro piyasasının canlanacağı kesin abi :thumbup:

Nitro'dan bir cacık olmaz da, çeşit olması güzel yine de :D

Haftasonu sahadaydık, uçtuk pilleri çıkarıp modeli çantasına koyduk... Nitro uçağı olan arkadaşlar pompalarla, bezlerle, spreylerle bişeyler yapıyorlardı uçuş sonrası... Sandalyede oturup izliyorduk biz de o tarafı... Kendi aramızda dedik ki, sesi dumanı kokusu zevki tamam da... Çekilecek çile değil ;D

Bu arada rotor live de çokça yeni ürünlerin lansmanı yapılıyor. Soxos DB7 de tanıtılacaktı diye hatırlıyorum. Katılmak lazım böyle organizasyonlara ilerleyen yıllarda :)

Ben Goblin'e nitroyu yakıştıramıyorum nedense. O canopy'nin yanından çıkan kocaman egzoz. Ne bilim yakışmaz gibi sanki ;D

Bence nitro piyasasında tekrar eski günlere dönmek için nitro motorların biraz gelişmesi lazım.
Şunu düşünün bir çoğumuz 60C-120C lipolar kullanıyoruz. Peki geçmişte bunları kullanan var mıydı? Pil teknolojisindeki bu gelişme elektrikli modellerdeki performansı çok üst seviyeye taşıdı.
Nitroda motorlar hala aynı. Sadece 700'lük modellere 105 lik motor koyabiliyoruz. Ya yakıtlarda bir değişim olmalı ya da motorların performansında. Bu olursa nitro kesin elektrikliyi yine geçer. Ha bir de unutmadan yakıt teknolojisi gelişirken ucuzlamalı da, yakıt yabancılar için bile pahalı bir olay haline geldi 105'likler ile..

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bu arada rotor live de çokça yeni ürünlerin lansmanı yapılıyor. Soxos DB7 de tanıtılacaktı diye hatırlıyorum. Katılmak lazım böyle organizasyonlara ilerleyen yıllarda :)

Bir ara toplanıp gitmek lazım hakkaten ya :halay:

Goblin'in nitro model yapması güzel bir gelişme bence. :bravo: Eğer satış hacmi yaratabilirse nitro modellerde tekrar arge çalışmaları başlar. Neticede eğer performans yükselirse nitro modeller tekrar sahalara döner. %p

Önemli olan elektrikli modellerle aradaki performans açığını kapatabilecek mi ve hatta üzerine çıkabilecek mi sorusu? Eğer performans olarak elektrikli modellerin üzerine çıkabilirse bir bakmışsınız biranda herkes nitroya dönmüş. :laugh: Hobi sektörü bu konuda ihtiyaçtan ziyade keyfi bir iş olması sebebiyle aşırı derede acımasızdır.

Zahmetliymiş, kirliymiş, pahalıymış konuları her zaman ikinci planda kalır. ;D Sahaya jeneratör taşıyoruz arkadaşlar daha ötesi var mı. :lollol: :lol:

Nitro deneyimi olan yetenekli ve bilgili bir modelci nitroyu asla elektrikli bir modele değişmez. Goblin bunu bildiği için nitro modelcileri yanına çekmek istemiş. :thumbup:. Ben takipteyim :thumbup:

Nitro ya bulaşmış modelci ne yazıkki artık dönüşü olmayan bir yola girmiştir. bakın izlemek demiyorum. kullanmak başka bir his.

90 lık heliler için os un çıkardığı 105 lik motor hem yakıtta 90 lık performansına çok yakın. aynı zamanda %15 nitroda bile full performans veriyor. burda tek sıkıntı nitro. onuda heralde pil alırmış gibi yıl da birkez yüklü almak lazım. :lol: :lol: :lol: :lol:

Şu SAB gerçekten çok uyanık bir firma :laugh: Baktı Blade uçlarında yeni bir trend var hemen ayak uydurayım demiş ;D

ThunderBolt Blades

Bakınız MIKADO'nun yeni palleri - Rotortech Rail Blade

X7' de rotortech kullanıyorum , tamamen başka bir ses ve hissiyat veriyor. Kesinlikle denenmesi lazım :)

Mikado eskiden EDGE ile gönderirdi modellerini, sonra edge SWITCH oldu... O arada mikado da ROTORTECH (funkey firması üretiyor) pallere geçti. Önce bilmiyorduk bu palleri, Emre abi 690sx alırken biraz araştırma yaptı. Hakkındaki kullanıcı yorumları çok olumlu, kaliteli paller :)

Tareq amcam hemen kapmış yeni pallerden :laugh: :D

Kuyruk palleride fena..

Takım hazırlıklara başlayınca Goblinler de tutmeye başlamış yavastan :D

Sent from my iPhone using Tapatalk