[Urun]: Hisky Hcp100s ve Hisky x-6s Kutu Açılımı

Berkay Eğmür

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Sonun helikopterim geldi ve kutu açılım videosunu çektik :) Şu video olayı gerçekten çok stresli işmiş elim ayağım titredi resmen söyleyeceğim bir çok şey vardı fakat hiç bir şey diyemedim modele enerji falan verecektim ama nerede :) :) Model gerçekten güzel tasarlanmış hoşuma gitti kumanda da gayet kullanışlı. Bütün ayarlar mevcut ve kullanımı kolay ekran aydınlatması bile var daha ne olsun :D fakat modeli evde bi kaldırayım dedim acayip agresif kırıyordum neredeyse şimdi dışarıda kullanmaya korkar oldum bu konu hakkında da yardımlarınızı bekliyorum bunu nasıl sakinleştireceğiz :D
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Helal padavanım :) hafta sonu gelsin funnellar :)

Hayırlı uğurlu olsun Berkay'ım. Bu video işlerine alışman lazım, biz unumuzu eleyip helileri duvara astıktan sonra siz alacaksınız bayrağı. ;)

Bu arada model bence doğru seçim. %p O fazla agresiflikle ilgili tespitin gayet normal. Bu sınıftaki brushless helilerin tahmin ediyorum tamamı böyle. Şimdilik hiçbirşey yapma takribi 20 kadar uçuş yaptıktan sonra artık sana gayet sakin gelecek. :laugh:

Keyifli uçuşlar. :RCKolik:

Hayırlı olsun Berkay, senin gibi hart hurt çu bir modelci helinin agresifliğinden mi şikayet eder hiç ;D

Berkay heliyi değil seni sakinleştirmek lazım bence :laugh:

Vizelerin bitsin de bi test edelim ufak canavarı :)

Berkay modelin hayırlı olsun , aynı modeli ben de kullanıyorum. Evde kullanmanı kesinlikle tavsiye etmem, cok agresif olduğu için :) Ayrıca kesin tavsiyem , düşmelerde kuyruk motoru yuvasından firlayabilir , kuyruk motorunu motor mounta ya yapistir ya da kucuk vida yeri var , oraya vidala. Yoksa kesinlikle kırımlarda yerinden firlayarak kablosu çıkacaktır.
Bakınız : BEN!! :D
Bunun yüzünden 1 aydir kargo bekliyorum yeni kuyruk motorumu. Modelim uçmaya hazır olduğunda detayli bir video da ben çekeceğim artılarını eksilerini...
Modeli de biraz sakinleştirmek için pitch curveleri biraz düşürebilirsin ve expo kullanabilirsin az da olsa yavaşlar ;D

Hepinize teşekkür ederim en kısa zamanda hart hurt uçuşlar sizi bekliyor :) youtubede bi çinli eleman açı ayarlarını gösteriyor onda da bendeki ekipmanları aynısı var açı tam 0 değildi sub-trim menusunden pitch kısmına +9 değer verdim açı sıfır sonra + - açılar biraz abartılıydı onlarıda travel menüsünden hallettim yarın ilk uçuşu yapıcam inşşallah :D
Doğukan abi şimdi kontrol ettim pallerden tutup hafif çekince hemen geliyor bunun neresine vida atıcaz ?

Güle güle kullan Berkay , nihayet helin gelmiş :halay: , senin daha önce bir 922 maceran vardı yanlış hatırlamıyorsam.Şimdiden söyleyeyim , 922 ile bunun arasında oldukça fark var , bu gerçekten minik bir canavar , ama ne olursa olsun , sen bunu da rahatlıkla uçurursun , ne de olsa ( at sahibine göre kişnermiş ) , yavaş uçurursan yavaş uçar , hart hurt edersen , hart hurt eder , ama sen yine de arkadaşların tavsiyelerine kulak ver , ilk başlarda sakin kullan , bir de yedek için 15-20 gün bekleme , en azından hevesini giderene kadar.. ;) :saygilar:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Güle güle kullan Berkay , nihayet helin gelmiş :halay: , senin daha önce bir 922 maceran vardı yanlış hatırlamıyorsam.Şimdiden söyleyeyim , 922 ile bunun arasında oldukça fark var , bu gerçekten minik bir canavar , ama ne olursa olsun , sen bunu da rahatlıkla uçurursun , ne de olsa ( at sahibine göre kişnermiş ) , yavaş uçurursan yavaş uçar , hart hurt edersen , hart hurt eder , ama sen yine de arkadaşların tavsiyelerine kulak ver , ilk başlarda sakin kullan , bir de yedek için 15-20 gün bekleme , en azından hevesini giderene kadar.. ;) :saygilar:
Tesekkur ederim abi v922 ile alakasi yok bunun bu resmen sinek gibi bi orda bi burda yarin ucuslari baslicam kapinin onunda alisiriz bunuda insallah [emoji1] 2 hafta once yedek siparisi verdim bolca onlarda onumuzdeki hafta elimde [emoji1]

Benim kuyruk motorunda kucuk vida deliği vardı yanlış hatırlamiyorsam. Ya da japonla da yapiştirabilirsin motoru yuvaya , ama çıkartman zor olabilir sonra :D ama yapistirici süreceksen de dikkat et , outrunner olduğu için motorun dönmeyen kısmına yapıştırıcı sür :D

Berkay kardesim oncelikle tişört cok yakismis :thumbup: Video sen neresini begenmedin anlamadim ama ben zevkle izledim dogrusu :bravo:

Yeni modelin hayirli olsun. Brushless microlar ev ortami icin asiri agresif. En guzeli disarda cim ustunde ucurmak. Modele alisincaya kadar kendine gerekli zamani ayirmani ve hemen hart hurr ucuslara gecmemeni tavsiye ederim :laugh:

En guzeli de uzun bir aradan sonra yeniden ucan bir modele kavusmus olman. Artik ucus videolarini merakla bekliyoruz ;)

Bu arada kumanda tercihinde cok isabetli olmus. HiSky bu kumandasinin ilk versiyonu bir ara incelememistim. Normal kumandalardan herhangi bir eksigi yok %p

Berkay hayırlı olsun,
ben bir throtle curve u manuelindeki göre yaptığım için evde idle up açınca tavana yapıştırmıştım :D

Gerçekten çok sağlam bir heli, eğer düşerken hold çekersen genelde sıkıntı olmuyor zemin çok sert değilse. Ancak dikkatli kullan, ben bir seferinde funnel deneyip kuyruğun sapıtması sonucunda oryantasyonu kaybedip sol arkamda duran arkadaşımın bacağına çakmıştım, hold çekmiştim ama baya bir canı yanmıştı :D Yani kısaca aşırı agresif bir heli var elinde, dikkat et :)

Evde uçurmanı pek tavsiye etmiyorum ben de, tekrardan hayırlı olsun :halay: :halay:

Tekrardan hayırlı olsun kardeşim , hart hart hart hart hurt hurt hurt hurt zamanı :thumbup:

Doğukan Ocak' Alıntı:
Benim kuyruk motorunda kucuk vida deliği vardı yanlış hatırlamiyorsam. Ya da japonla da yapiştirabilirsin motoru yuvaya , ama çıkartman zor olabilir sonra :D ama yapistirici süreceksen de dikkat et , outrunner olduğu için motorun dönmeyen kısmına yapıştırıcı sür :D
Valla vida deliği gibi birşey göremedim ya artık her düşüşte kontrol edicez :)
Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Berkay kardesim oncelikle tişört cok yakismis :thumbup: Video sen neresini begenmedin anlamadim ama ben zevkle izledim dogrusu :bravo:

Yeni modelin hayirli olsun. Brushless microlar ev ortami icin asiri agresif. En guzeli disarda cim ustunde ucurmak. Modele alisincaya kadar kendine gerekli zamani ayirmani ve hemen hart hurr ucuslara gecmemeni tavsiye ederim :laugh:

En guzeli de uzun bir aradan sonra yeniden ucan bir modele kavusmus olman. Artik ucus videolarini merakla bekliyoruz ;)

Bu arada kumanda tercihinde cok isabetli olmus. HiSky bu kumandasinin ilk versiyonu bir ara incelememistim. Normal kumandalardan herhangi bir eksigi yok %p
Mehmet abi çok teşekkür ederim. Abi videoda baya heyecan yaptım anlatacağım daha çok şey vardı ama hiç bir şey söyleyemedim :D
Evet abi kumanda gerçekten çok kullanışlı ayar yapmak çok rahat az once travel menusunu kullanarak açıları ayarladm +-11 12 civarı değerler tutturmaya çalıştım :)
Mustafa Çoban.' Alıntı:
Hayırlı olsun berkay Kırımsız uçuşlar dilerim microlarda olmasa patlayacaz uçuşsuz :lol: :lol:
Çok teşekkür ederim mikro candır :D
Kağan Kazancı' Alıntı:
Berkay hayırlı olsun,
ben bir throtle curve u manuelindeki göre yaptığım için evde idle up açınca tavana yapıştırmıştım :D

Gerçekten çok sağlam bir heli, eğer düşerken hold çekersen genelde sıkıntı olmuyor zemin çok sert değilse. Ancak dikkatli kullan, ben bir seferinde funnel deneyip kuyruğun sapıtması sonucunda oryantasyonu kaybedip sol arkamda duran arkadaşımın bacağına çakmıştım, hold çekmiştim ama baya bir canı yanmıştı :D Yani kısaca aşırı agresif bir heli var elinde, dikkat et :)

Evde uçurmanı pek tavsiye etmiyorum ben de, tekrardan hayırlı olsun :halay: :halay:
Teşekkür ederim abi gerçekten çok performanslı bir helikopter. Abi ben manuel cdsinde ayar felan bulamadım neresinde acaba sen th curve nasıl ayarlamıştın ?
Mehmet ÖZER' Alıntı:
Tekrardan hayırlı olsun kardeşim , hart hart hart hart hurt hurt hurt hurt zamanı :thumbup:
Sağolasın kardeşim hart hurt her zaman :D