[Urun]: Hobbyking Orange Telemetri Sistemi

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Evet arkadaslar,

Malum Spektrum kumanda kullanicilari diger markalara gore her daim bir adim onde :laugh:

Bugun buna bir adim daha ilave ediyoruz :halay: Artik Spektrum kumandasi olup da telemetrisi olmayan kalmasin :bravo:

Artik pile buzzer takma olayina son. Hobbyking Klone Telemetri Sistemi (Orange) ile cok ucuz fiyatlara telemetri sistemi kurmak mumkun ;)

Isin guzel tarafi Telemetri sistemi ana haberlesmeden tamamen bagimsiz calistigi icin Klone telemetri olmasinin hic bir riski yok. En kotu ihtimal telemetri sistemi haberlesmez ama bu kesinlikle ana sistemi etkilemez.

Su asama kisa mesafe (120 mt) Telemetri verici cikmis durumda ama pek yakinda Full range ve diger sensorleri geliyormus :yuppi:

Orange RX Short Range Telemetry Station

Fiyat: $15

Ozellikler
- DSM2 / DSMX telemetri kumandalar ile uyumlu
- Gercek zamanli Akim, Devir ve Sicaklik sensor baglantilari
- Calisma Voltaji : 3.7~9.6V
- Ebatlar : 33 x 25 x 10mm
- Agirlik : 6g
- Cekim mesafesi : 300–400 feet (130 mt)
- Sensor ozellikleri
RPM Range: 0 to 65,500
Flight Pack Voltage Range: 0–50V
Temperature Range: -40°C to 125°C

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Flight Pack Voltage & Temperature Sensor for OrangeRx Telemetry system.

Fiyat: $4.8

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Çok güzel bir haber , ilerde Spektrum icin telemetry alırım diyordum ama bu ilaç gibi geldi :) 120mt yeterlidir sanırım zaten o kadar açılmıyoruz. Sipariş versem mi kararsız kaldım ;D Eğer sipariş verecek varsa ortak sipariş verelim kargoyu bölüşürüz hızlı kargo ile :halay:

Bu modül TM1000 yerine geçecek anladığım kadarıyla ,

HK forumda bu konuşuluyordu neden telemetri yapmıyorlar diye , sonunda Orange bunu da yapmış :agreed:

Şöyle birşey var, Orange markasının dsm2 ve dsmx 6-8 kanal alıcılarını kullanıyorum uzun süredir, hiç bir problem yaşamadım.

Orange gerçekten efsane bir marka, adamlar DSMX - SBUS alıcı yapmışlar 3 kanal 15$ 'a, muhteşem hizmet :) Başka markanın dsmx-sbus destekli alıcısını hiç görmedim :)

Gerçekten güzel haber. :bravo: Her modele rahatlıkla birtane takılabilir. Ağırlık ve boyut olarakta çok ideal. :halay: :yuppi:

Kurulumunu yapmayı bilsem sipariş vericem de çekiniyorum :D

Doğukan Ocak' Alıntı:

Kurulumu diye birşey yok ki, bunu ve sensörünü alıyorsun, istediğin modele taktıktan sonra sisteme enerji verip bunun bind tuşuna basıyorsun, sonra kumandayı bind modunda başlatıyorsun, bitiyor iş.
Sonra da telemetri menüsünden istediğin verilerin ( rpm sıcaklık voltaj ) girişini yapıp onlara alarm istersen atadıktan sonra gelsin uçuşlar:) İlk siparişimde 2 tane geçeceğim :)
Önce mavi kbar + governor + telemetri projemi yapayım da sonra 450'ye aynısını yapacağım, TM1000 bakıyordum çok pahalı geliyordu bu çok iyi oldu :D

Zor değilmiş :D
Bende düşüneyim pazartesi gün sipariş geçerim herhalde ;D

Bu çok güzel bir haber , Spektrumcuları çok seviyorlar yaa.. :D

Doğukan Ocak' Alıntı:
Zor değilmiş :D
Bende düşüneyim pazartesi gün sipariş geçerim herhalde ;D
Yapıştır. DSMX - sbus alıcı da al

Bu muhteşem birşey, satellite kadar boyu var, sbus destekliyor ben daha dsmx-sbus görmedim :halay: :halay: :halay:
15$ fiyatı var. Bence orange'ın yaptığı muhteşem ürünlerden biri :)

Benim trex500 'de ar7200bx var. Ben sırf governor için mavi kbar aldım. Buna brushless rpm sensor bağlayacağım, onu da tm1000'e bağlayacağım. Yani governor de ben de devri görebileceğiz :D

Bunun gibi projeler için efsane çözüm :D

Doğukan Ocak' Alıntı:
... Eğer sipariş verecek varsa ortak sipariş verelim kargoyu bölüşürüz hızlı kargo ile :halay:
Sipariş edeceksen sepete birtane de benim için atar mısın Doğukan. ;)

Doğukan Ocak' Alıntı:
Dogukan cok rica ederiz. :-\ :RCKolik: ne gune duruyor ;)

istersen asagidaki konuya bir goz at, Telemetri+HC-3sx nasil kullanilabilirmis zamaninda anlatmistik :)

Telemetri sıkıntı değilde , uçarken kumandadan verileri takip edecek bir de eleman lazım , malum uçarken kumandaya bakılmıyor :) Logging en pratiği ki zaten castle esc de mevcut.

İlker Sönmez' Alıntı:
Telemetri sıkıntı değilde , uçarken kumandadan verileri takip edecek bir de eleman lazım , malum uçarken kumandaya bakılmıyor :) Logging en pratiği ki zaten castle esc de mevcut.
Iste bu yüzden konuşan kumanda tavsiye ediyoruz Ilker hocam :) :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Türker Akgün' Alıntı:
Sipariş edeceksen sepete birtane de benim için atar mısın Doğukan. ;)

Türker abi , Mehmet abi çok özür diliyorum , siparişi bu hafta geçemeyeceğim malesef , kartın limitini başka bir proje için doldurdum. Nisan ayının başında sipariş veririm ama eğer beklerseniz , size de uyarsa :)

Doğukan Ocak' Alıntı:
Türker abi , Mehmet abi çok özür diliyorum , siparişi bu hafta geçemeyeceğim malesef , kartın limitini başka bir proje için doldurdum. Nisan ayının başında sipariş veririm ama eğer beklerseniz , size de uyarsa :)
Şahsen benim acelem yok, denemek için edineceğim birtane. :laugh: Haberleşiriz...