[Urun]: LYNX OXY3 Green Lantern / Kutu Açılım

Rasim Öztürk

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Merhabalar arkadaşlar,

Yeni modelim Lynx OXY3 Green Lantern 'in kutu açılım videosu ile karşınızdayım.

Modeli bir çoğumuz az çok biliyordur. Şu konuda uzun süre paylaşımlarda bulunmuştuk;

Şimdi kutu açılım videomuzla birlikte, modeli biraz daha yakından tanıyalım. Keyifli seyirler :saygilar:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Videoyu izledik biraz da yakından bakalım diyen arkadaşlar için yaklaşık otuz adet fotoğraf çektim. Neyin ne olduğunu kısa kısa açıklayarak paylaşıyorum sıradan.

** Kutumuzun üzerinde modelle ilgili temel özelliklerin özeti yer alıyor. Kutu boyutunu merak eden arkadaşlar için ölçtüm; 40cm*17cm*16cm

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

** Kanopinin yandan ve üstten görüntüsü... Canomod üretimi...

** Karbonfiber parçalardan bir kısmı... Ana gövde sağlı sollu (fark yok aynı kesim), kuyruk tarafının sağı solu, antirotation guide, kanopi tutucuların yerleştiği üst ortadaki karbonfiber parça...

** Yeşil anodize metal parçaların bir kısmı... Upper-middle-lower bearing block (ana şaft üç yerinden yataklanıyor). Motor mount... Ana rotor... Kuyruk rotoru... Ana şaft... Kuyruk şaftı...
Köşeleri yuvarlatılmış dikdörtgen kesitli kuyruk borusu... Onun içinde kontrol rodu... Swashplate...
Zeal 255mm ana paller...

** Manual cd'si (daha günceli sitede var, buna itibar etmeyin)... Serial numarasının yazılı olduğu kart ve stickerlar...

** Skid, bottom plate... Alıcı vs bu plaka üzerine yerleştirilebilir, yeterli yer var. Ünite sığmaz, onun için gövdedeki kuyruk kutusunun ya altı ya üstü... ()

** Pal tutucu... Dört çeşit kuyruk fini stickerı... Bolca ziptie... Bataryalar için velcrolar... Ünite için pad... Metal swashplate level tool...

** Kuyruk kayışı... (fl fiyatı 5.41 dolar... Goblin fireball kayışı 8.26 dolar çünkü onun içinde altın var.)

** Gövde içine yerleşen kuyruk sabitleme kutusu... Üzerinde karbonfiber destek parçaları da mevcut... Ayrıca kuyruk kayışına kılavuzluk yapan rulmanlar falan da var.

** Bir poşetten bolca yedek malzeme çıktı. İçinde ball link, servo horn, ball, çeşitli boylarda ve diş tiplerinde vidalar var. Batarya sabitleme kauçukları da kopar diye burada yedeklemişler....

** Modelin gövdesine ayrı bi hava katan yeşil washerlar...

** Düşük ve orta kafaturları (2500-3500 rpm) için 50mm kuyruk palleri... Yüksek kafaturları (3500-4500 rpm) için 47mm kuyruk palleri...

** Bell crank mekanizması... Kısmen metal kısmen plastik...

** Picth slider komplesi...

** Belt tensioner ve spacer...

** Servo hornlar ve cyclic servo ball linkler. Kuyruk rodunun üzerinde geliyor ball linkleri (ilk fotolarda boom un içinde...)

** Batarya yatağı, sabitleme kauçukları... Kanopi tutucuları plastikti... Ucuz bulunca motorla beraber metal upgradelerini aldım. (pil büyükçe olursa plastik eğiliyor, eskiden çok uğraştım..)

** Ana dişli ve otorotasyon dişlisi montajlı geliyor... Ana dişli slant...

** Kuyruk servo tutucular... Boom üzerine monteli...

** Modelin 10-15t aralıklarında pinyonları var. 11T ve 14T kitle birlikte geliyor. 6S konfigürasyon kullanacağım için ne olur ne olmaz diye 10T yi de aldım. esc ler türlü türlü malum...

** Motoru ayrıca aldım, kitle gelmedi. 6s 2500kv 666kw gücünde... Sab 6s 1050mah lipolarla kullanacağım.

** Ve havlumuz var tabii ki...

Bu kadar :)

Türker Akgün' Alıntı:
https://www.rckolik.com/urun-lynxin-ilk-helisi-oxy3-t7015.0.html

Güzel görünüyor ama bu fiyata Align 450L 6S super combo tercih ederdim gibi geliyor.

Rasim alır bence bundan birtane :laugh:

Türker abi zamanında güzel tahmin yapmış. ;D :evil:

Rasim abi öncelikle hoş geldin [emoji2]

Video çok güzel olmuş eline sağlık zevkle izledim [emoji106][emoji7]

Model oldukça kaliteli ve güzel duruyor, kutu içinde herşeyi düşünmeleri süper olmuş, bu konuda sab 'ın çok önündeler.

6s seçimin çok yerinde bi karar bence fazla gücün zararı olmaz.

Hayırlı uğurlu olsun modelin abi.
Maiden ni dört gözle bekliyorum [emoji7]

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Epeydir görmeyi özlediğimiz baştan sonra detaylı anlatımı ile şahane bir kutu açılımı olmuş Rasim, ellerine sağlık kardeşim :thumbup: :bravo:

Modelin standard versiyonunu geçen sene Hezarfen'de görmüş ve incelemiştim. Ama ne yalan söyleyeyim bu yeşil versiyonu canopy'siden boom'a kadar gerçekten çok daha şık ve gösterişli olmuş :halay: İçinden havlu ve kredi kartı şeklindeki ürün numarası falan güzel incelikler ;)

Montaj detaylarını da dört gözle bekliyoruz. Bu arada inşallah maiden beraber yapmak nasıp olur %p Tekrar eline, emeğine sağlık :RCKolik:

Gule gule kullan Rasim [emoji5][emoji122][emoji106]

Çok teşekkür ederim tekrardan Mehmet abi, Emre abi, Ali :)

255 Zeal paller, 47-50 çift kuyruk pali, havlu, ürün kodu, swash leveler, çift pinyon (11T-14T) diğer bazı güzellikler standart OXY3 te de mevcut.

Green Lantern farkı;

-- Daha şık (bence), kanopi renk düzeni ve yandaki oxy3 yazısı daha hoş (bazı renk düzenleri çok karmaşık gözü yoruyor)
-- Yeşil anodize ana şaft yatakları, ana rotor, kuyruk rotoru, pal tutucular, swashplate, boom... Yeşilli paller... Yeşil 3d print pal tutucu...

Biraz da elektronik konuşalım;

Motor; LYNX EOX 2214-6S-2500KV... 666W continouos... 30A max... 3.17mm shaft... 59.5g ağırlık...

FBL Ünite; Vbar Neo Vlink

ESC; Hobbywing 60a v4 düşünüyorum. Ama farklı seçenekler de olabilir. Sonuçta motor 30A max çekiyor sürekli. Active freewheeling tercihim. Elimde aldığım 10T ile birlikte üç çeşit pinyon var, birçok esc ye uyabilirim.

Servolar; Muhtemelen KST olacak ama kuyruk servosunu bi tık kaliteli alasım var. Align ds450 serisi de olabilir. Kampanyaları takipteyiz.

Düşündüğüm kafaturu 3500rpm civarı... 3200 lerden başlayıp 4000 lere kadar çıkabilirim fakat benim seviyemde 4000rpm israf olur.

Düşündüğüm lipolar SAB 6s 1050mah... 73x 37 x 34mm... 166g ağırlık...

Bu arada maidenda tabii ki beraberiz :) Türker abiyi de görmek isterim ama o gün..

Hayırlı olsun Rasim güle güle kullan[emoji846]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Rasim hayırlı olsun , güle güle uçur :thumbup:

Rasim hayırlı uğurlu olsun.Kırımsız keyifli uçuşlar dilerim. :thumbup: :halay:
Düğünde Rasimin bunu almaya niyeti yok emaneten ben alayım desemde Mehmet abi yi ve Emre'yi kandıramadım. :laugh:

Hayırlı olsun Rasim güle güle uçur yeni modelini. Çok kaliteli ve yakışıklı görünüyor. Uçuşunuda yakında görürüz bence :saygilar:

Tekrar hayırlı olsun Rasim abi, çok güzel ve şık bir canavar... Uçuşunu merakla bekliyoruz. Bu arada bir buluşmada kesin uçurmak istiyorum şimdiden söyliyeyim ;D

Senden kutu açılım videosu görmek iyi oldu, sahalara tekrar döndüğünü resmileştirmiş oldun :D

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın

Özlemişiz Rasim. :thumbup:

Modelde gerçekten gözleri kamaştırıyor doğrusu. :coolxf: :heartxf: Canlı canlı izlemek için sabırsızlanıyorum. :hoppa:

Palleri hiç yere değmesin inşallah. :RCKolik: