[Urun]: Özel uçak yapımı

mehmet123

Her uçuı ilk uçuıtur...
Selamın aleyküm hayırlı günler. Ben uçak yapmak istiyorum da köpük aldım ama özel bir yapıştırıcımı gerekir acaba yani pek bilmiyorumda sizlerden yardım alabilir miyim? ne tür malzemeler gerekir acaba ? teşekkür ederim. :)

Ben de çok uzman değilim ama buna cevap verebilirim sanırım :) genel olarak sıcak silikon kullanılır depron yapıştırmak için. Ayrıca şu konuya mutlaka bakmalısın,

Güzel anlatımlar ve birebir takip ederek yapabileceğin depron modeller var.

Ben sıcak silikon kullanıyorum memnunum. Yanlış yapıştiginda kuruduğu zaman sökülebiliyor. Ama büyük bir sıcak silikon tabancası daha iyi olur. Küçüklerde uzun yerleri yapıştırırken silikon bitiyor tekrar takasıya ilk taraflar kuruyor.

Bildigim kadarı ile silikon biraz ağır oluyor. Bu nedenle kopuk eritmeyin UHUPor adında (umarım ismini yanlış yazmadım) bildigimiz Uhu tarzında yapıştırıcılar var. Cogu yerde en uygunu bu diye biliyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Saolun Yani normal japon yada uhu olmaz dime çünki bende normal köpük var :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bildigim kadarı ile silikon biraz ağır oluyor. Bu nedenle kopuk eritmeyin UHUPor adında (umarım ismini yanlış yazmadım) bildigimiz Uhu tarzında yapıştırıcılar var. Cogu yerde en uygunu bu diye biliyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

yani sıfırdan uçak için uhu olurmu acaba yada bilemiyorum yani iyi tutarmı acaba köpükleri çünkü tamir için değil yeni uçak yapmak istiyom.Uhu sağlam mıdır acaba?

Ben yazmayı unutmuşum Mehmet abi eklemiş sıcak silikon biraz ağırlık yapıyor. Ekipman zayıf değilse sorun olmaz.

Normal uhu dediğimiz yapıştırıcı değil. Uhupor adında yapıştırıcılar var strafor için

Kadir Kurt' Alıntı:
Ben yazmayı unutmuşum Mehmet abi eklemiş sıcak silikon biraz ağırlık yapıyor. Ekipman zayıf değilse sorun olmaz.

Normal uhu dediğimiz yapıştırıcı değil. Uhupor adında yapıştırıcılar var strafor için
?
Teşekkür ederim.Peki nereden temin edilebilir acaba rc dükkanlarında var mıdır?

mehmet123' Alıntı:
?
Teşekkür ederim.Peki nereden temin edilebilir acaba rc dükkanlarında var mıdır?
Kırtasiyelerde mevcut, yapı marketlerin hepsinde var, olmadı netten alabilirsin. ;)

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• ofisuhu40359.jpg
    ofisuhu40359.jpg
    16 KB · Görülme: 217

Levent Uygun' Alıntı:
Kırtasiyelerde mevcut, yapı marketlerin hepsinde var, olmadı netten alabilirsin. ;)

[attachimg=1]

Teşekkür ederim Levent bey :saygilar:

kanatlar başarılımı acaba bence yeterli :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet , ilk kanat deneyimin olduğunu düşünerek başarılı diyeyim , ama uçar mı deme , çünkü uçmaz.... Daha yolun çok başındasın ve konularımızı yeterince okumadığını düşünüyorum.
Eps köpükten yapmışsın , kanat kesimin yüzey düzgünlüğü olarak çok yetersiz.Kanat tipleri ve uygun airfoilleri okumanı tavsiye ederim.Dihedral açısı biraz fazla olmuş gibime geldi.
Sen en iyisi buna daha fazla emek harcamadan , kısa yollu bir tranier uçak edinmeye çalış.Onu uçururken , uçak aerodinamiği hakkındaki tüm bilgileri ister istemez öğrenirsin.Daha sonra kafana göre daha planlı ve bilinçli bir şekilde kendi uçağını yaparsın... ;)

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Mehmet , ilk kanat deneyimin olduğunu düşünerek başarılı diyeyim , ama uçar mı deme , çünkü uçmaz.... Daha yolun çok başındasın ve konularımızı yeterince okumadığını düşünüyorum.
Eps köpükten yapmışsın , kanat kesimin yüzey düzgünlüğü olarak çok yetersiz.Kanat tipleri ve uygun airfoilleri okumanı tavsiye ederim.Dihedral açısı biraz fazla olmuş gibime geldi.
Sen en iyisi buna daha fazla emek harcamadan , kısa yollu bir tranier uçak edinmeye çalış.Onu uçururken , uçak aerodinamiği hakkındaki tüm bilgileri ister istemez öğrenirsin.Daha sonra kafana göre daha planlı ve bilinçli bir şekilde kendi uçağını yaparsın... ;)

Teşekkür ederim şimdi ölesine uğraşıyorum bu uçakla ama bende trainer almayı düşünüyorum. ne tavsiye edersiniz mesela ?

https://thkmodelucak.com/store/product/1001wingdrgnhl-modset0122081

Bu ve buna benzer bir uçak olabilir Mehmet...

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
https://thkmodelucak.com/store/product/1001wingdrgnhl-modset0122081

Bu ve buna benzer bir uçak olabilir Mehmet...

hakan abi yalnız bu uçakta aileron yok galba dime. :saygilar: