[Urun]: Sab Goblin 700 orange Competition Kutu Açılımı Kit Ve Setup Montaj

Muammer Akbulut

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.facebook.com
İlgi Alanı
Hepsi
Arkadaşlar 1 ay gibi hangi model alayım diye çokca karar değiştirdim fakat emin abininde gazıyla olmuşken en iyisi olsun diyerek
SAB Goblin 700 Competition Orange kit satın aldım . Öncelik olarak Un boxing videsu hazırladım ve ardından montaj aşamalarını sürekli maiden uçuşuna kadar güncelleyerek siz değerli üyelerimizin bütün aşamaları görüntüler ve videolarla sizlere sunacağım.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

KİT: $971
- SAB Goblin 700 Competition Orange kit
LİNK:

FBL SİSTEM :$234.99
iKON Flybarless System with CRIUS MWC Multiwii Bluetooth Module "IKON"
LİNK:

MOTOR : $299.99
QUANTUM OUTRUNNER BRUSHLESS HELI MOTOR(4530- 500KV )
LİNK:

SERVOLAR :$580.00
TORQ 3x BL9280 1x BL9288 High Voltage Brushless Digital Cyclic Servo
LİNK:

ESC :$272.00
PHOENIX EDGE 160 HV (50V 160 AMP) BRUSHLESS ESC
LİNK:

ESC LİNK BAĞLANTI KABLOSU : $12.70
Castle Creations Link Quick Connect (#010-0079-00)
LİNK:http://www.helidirect.com/castle-creations-link-quick-connect-010-0079-00-p-19211.hdx

BEC :$44.95
Castle Creations Voltage Regulator 20A Pro (#010-0004-01)
LİNK :

BEC GUARD : $40.00
Optipower ULTRA-GUARD 430 Back Up Solution Combo OPRUS2S
LİNK :

PİLLER :2 X $139.99 = $280.00
2X PLU45-50006 - PULSE LIPO 5000mAh 22.2V 45C - ULTRA POWER SERIES
LİNK:

KONNEKTÖR :3 paket US$34.50
RCPROPLUS SUPRA-X REB6808 PRO D6 6mm Bullet Connectors (200A, 8 pairs)
[RCPP-REB6808PRO-D6-P8]
LİNK:

LEVELER : 13.00$
HeliOption Magnetic Swash Plate Level for (8mm-15mm) main shaft HPET022
LİNK :

SPEKTRUM SATELLİTE : 2X35.00$ =70.00$
Spektrum DSMX Remote Receiver
LİNK:

UPGRADE MAİN GEAR : 50.00$
LynX GOBLIN 700 - ULTRA MAIN GEAR SET - RED
LİNK:

UPGRADE İNİŞ TAKIMI : $34.00
LynX - GOBLIN 700 - Ultra Landing Gear Support - Silver1
LİNK:

UPGRADE GYRO MOUNT: $17.00
LynX LX0243 - Goblin 630 / 700 / 770 Gyro Mount
LİNK:

KABLO 4mt. 20.00$
8AWG High Quality Flex Silicone Wire 1M (Red & Black)
LİNK :

Sab Goblin 700 orange Competition 12s Setup Çalışmam

Muammer abi öncelikle hayırlı olsun :thumbup: inşallah çok güzel bir model olucak kırımsız uçuşlar dilerim abi yanlız fiyat cidden çok iyi yani hakkaten bi araba parası :laugh:

Sab Goblin 700 orange Competition 12s Setup Çalışmam

Hayırlı olsun :D O paraya yamaç paraşütü alıp kendiniz uçardınız aslında :laugh:

Yeni Helim Sab Goblin 700 orange Competition 12s Setup Çalışmam

Her güzelliğin bir bedeli oluyor hayatta. :laugh: Hayırlı uğurlu olsun Muammer Bey. Ekonomik olarak biraz yoracak ama inşallah bittiğinde herşeyi unutturacaktır. :thumbup:

Maideni sabırsızlıkla bekliyoruz. :RCKolik:

Muammer hocam şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

Hayırlı olsun. :)

Öncelikle yeniden hayırlı olsun Muammer :thumbup: Model ve seçimler üst seviye, hatta epey bir üst %p Şimdiden bol zeyifli ve kırımsız uçuşlar.

Dün konuya baktım ama yorum yapmaya fırsatım olmamıştı. BEC ve BACKUP ile ilgili yorum yazacaktım ama gerek kalmamış :laugh:

Ynt: Yeni Helim Sab Goblin 700 orange Competition 12s Setup Çalışmam

Muammer bey onu alicam bunu alicam sunu aldim bunu ettim diye okadar cok yazdinizki kafam karman corman oldu :D goblindende vazgecip baska bisey almaya karar verip siparis vermemismiydiniz rc711 den , yav vallahi kafam corba gibi oldu son durum.nedir simdi ? ne alinacak yada alindi kesin olarak artik :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

mesut bey biliyorum çok kararsızlık oldu sonuçta iyi birşey almak istiyorum öyle çelişki ve ters orantılar vardıki en iyi olanı aldım şükür helidirect %20indirim fırsatıyla Sab Goblin 700 competition kitim var artık . ters orantı en iyi ama aynı zamanda en korkutucu ve hızlı yeni başlayan biri için 4 aylık benim gibi alınabilecek en son seçenek en azından maiden uçuşuna hazır olana kadar 450 pro dfc ile sık sık vede sim ile çalışmalarıma devam edeceğim yeni yeni taklalar atmaya başladım ufaktan alan turları . elektronik için öyle bir setup hazırladım ve çoğu goblincide aynı setup kullanıyor ama maliyet gerçekten can yakıyor

Kit almak bazen çok büyük bir eziyet olabiliyor Muammer Bey :embarras: Beklenti, maliyet ve pilotaj durumu genelde kolay kolay kesişmiyor. Bu durumda da o mu, bu mu, şu mu derken insanın epey bir karar değiştirebiliyor ;)

Neyse artık siz en zor kısım olan kararsızlık kısmını aştınız ve modeli sipariş ettiniz %p Bundan sonra sizin de dediğiniz gibi bu model için gerekli pilotaj seviyesine gelmek, ki insan isteyince ve azimle çalışınca bu kısımda en kısa süre içerisinde tamamlanır.

Gerçi Trabzon ekibinde olacağını zannetmiyorum ama yine de söylemiş olayım, aman etrafın gazına gelerek, kesinlikle hazır olmadığınız bir zamanda modeli uçurmayı denemeyin. Hepimiz insanız bazen etrafın söylediklerinden öyle ya da böyle etkilenebiliyoruz, aman dikkat ;)

Aynen katılıyorum mehmet abi . Bu gün bir mail geldi çok kızgın bir durumdayım :mad: 5 gün önce stok varken %20 indirimle aldığım 700 8 de hazır yollanıyor maili geldi ve büyük süpriz bugün kü mail backorder şimdi ben bu hlidirecte ne diyeyim böyle bir saçmalık olurmu. bu gün ilk elektronik siparişim ebaydan torq brushless servoları siparişte etmiştim :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :( :'(

şimdi bakalım elimizde ne var parası ödenmiş ama ortalıkta olmayan goblin 700 kit ve yeni sipariş edilen yeni nesil torq brushless servolar 4 adet şanssız başladık :( ama şerde bir hayır vardır bekleyeceğiz :agreed:

Helidirectten tarihçeme baktım arkadaşlarla beraber 38 sipariş vermişim 3 senede, hiçbirinde böyle bir problem yaşamadık. Bu evrenin size bir işareti olabilir Muammer Bey.

İyinin sonu yok. Burada yazılan incelenen ürünlerin içinden en iyilerini seçmişsiniz ancak her zaman daha iyisi vardır. Misal ben bunun iki katı fiyata daha uçuk bir setup çıkarabilirim ancak gerek yok . Bu ekstrem malzemeleri yazmıyoruz çünkü sadece profesyoneller farkı hissedebilir , hatta bence onlarda para aldıkları için hissettik diyorlar. Özetle sizin tercih ettiğiniz setup ile yarı fiyatlı bir setup arasında önümüzdeki ilk birkaç senelik gelişim sürecinde kullanım farkı hissetmeniz pek mümkün değil.

Doğrudur goblin kullanıcıları hep bu setupa dönüyor ancak 2-3 sene içinde yavaş yavaş bu listeyi tamamlıyor. Kendini geliştirdikçe yetmediği noktaları upgrade ediyor. Ama daha önce 450 den sonra böyle bir 700 toplayanı görmedim. Ben align 600 den sonra goblini ilk aldığımda 120 dolarlık bir align motoru vardı. Servolar torq idi ancak ikinci el olarak çok uygun fiyatlı almıştım , keza hala aynı servoları kullanıyorum. Modelin bana ilk maliyeti 3000 tl civarı olmuştu. Onunda yarısını elimdeki malzemeleri ve modelleri satarak çıkarmıştım. Uzunca süre elimdeki 4000 mah turningy piller ile uçtum.

Bu aşırı maliyetlerin sizi çok yoracağı kanaatindeyim o yüzden hazır stokta yokken ,evrenin işaretini değerlendirip paranızı geri alın. İkinci el herhangi bir marka temiz bir 700 combo ile devam edin. Uygun fiyatlı 700 kiti ve elektroniği her zaman alıcı bulur elinizde şişmez. Zaman içinde kitide elektronikleride yavaş yavaş değiştirirsiniz.

aslında doğrusu sizin dediğiniz gibi biliyorum ilker bey ama bu mesele benim için gurur meselesi gibi oldu hd satışı iptal ettim ve bu gün tekrardan flaying hobby de son kalan goblin 700 comp aldım inş gümrüktende gececek 85$ fatura gösterdiler . setup konusuna gelince kendimi tatmin etmek için setup imkan dahilinde eniyisi olmasını istedim her ne alırsam alayım o anki en ful ve üst seviyesi ne ise onu alırım bu bende bir alışkanlık oldu evet maddi yönde yorduğu doğru fakat sonrasında keşke şunu alsaydım deyipte içimde uhde kalmasın en azından

[Urun]: Yeni Helim Sab Goblin 700 orange Competition 12s Setup Çalışmam

Kit + servolar + fbl ünite + bec alındı . geriye kalan alınacaklar motor + esc + becup guard + piller konnektör çoğu gitti azı kaldı :bravo: :halay: :yuppi: :RCKolik: :saygilar: