[Urun]: SAB Lipolar Geldi...

Rasim Öztürk

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Boyutsal ve ağırlıksal uygunluk, ihtiyaç, uygun fiyat derken... SAB lipolardan almaya karar verdim.

İki adet 6S 5250mah ve iki adet de ilerde olası alıcı pili olarak kullanmak üzere 2S 2500mah aldım.

Boyutları dikkatle ölçtüm ve söyleyebilirim ki yazdığından daha bile az çıktı... Plastik Logo frameler için çok uygun boyutlardalar... 45*48*162mm %p

Balans konnektörü JST-XHR olarak geçiyor, ordaki R acaba dışındaki kılıf mı bilemedim.

Ağırlık olarak ise Thunder Power lar kadarlar (konnektör içi lehimi de hesaba katarsak)...

- Capacity: 5250mAh
- Voltage: 22.2V
- Max Continuous Discharge: 50C (262,5A)
- Max Burst Discharge: 100C (525A)
- Weight: 810g
- Dimensions: 162x 47 x 50mm (L W H) -- (Burda en ve yükseklik aslında daha az...)
- Wire Gauge: 10 AWG
- Wire Length: 150mm
- Balance Plug: JST-XHR
- Balance wire lenght: 80mm
- Charge Rate: max 3C

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

- Capacity: 2500mAh
- Voltage: 7.4V
- Weight: 101g
- Dimensions: 93x 30 x 18mm (L W H)
- Wire Gauge: RX connector
- Wire Length: 100mm
- Balance Plug: JST-XHR
- Balance wire lenght: 80mm
- Charge Rate: max 3C

Kıyaslama açısından TP Magna 6S 5000mah 70C...

SAB Lipolar Geldi...

Boyut ve ağırlık olarak gercekten cok ideal bir pil yapmışlar. Eminim ki performansı da guzel olacak. Tekrar hayırlı olsun Rasim :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hayırlı olsun kardeşim :thumbup:
Sab'ın helilerine karşı alerjini biliyorum ama lipolarından memnun olursun inşallah :laugh:

SAB Lipolar Geldi...

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Boyut ve ağırlık olarak gercekten cok ideal bir pil yapmışlar. Eminim ki performansı da guzel olacak. Tekrar hayırlı olsun Rasim :bravo:

Teşekkür ederim abi, çok zorlamıyorum zaten pilleri performans olarak :D Ama hücrelerde bi sıkıntı olmasın, uçuş süresi olarak TP kadar versin (4:30dk logo)... Yeterli :)

550 model için 4 lipo döngü açısından faydalı... 380 i de hesaba katarsak, jeneratör bile gerekmeyebilir, 4-6 uçuş benim için tatmin edici oluyor araziye çıktığımızda...

Teşekkür ederim Mustafa hocam ;)

Teşekkürler İbrahim hocam :) Alerji yok yaa, farklı açılardan bakmayı seviyorum sadece :laugh:

Ekibi tamamladık :thumbup:

Rasim Hayırlı olsun. Bu pillere bir goblin yakışır ;D

Hayırlı olsun Rasim hocam :)

Hayırlı olsun Rasim. :thumbup:

Pil konusundaki seçeneklerin artması bizler için çok iyi. :halay:

Tahmin ediyorum performansı da gayet iyi olacaktır. %p

Söylediğin gibi jeneratörsüz uçuş günü geçirebilecek potansiyelde takımı kurmuşsun. :hoppa: :yuppi:

Rasim güle güle kullan , performanslarını 20 uçuş sonrası yazarmısın, iç dirençleri v.s. .... Bende 380 ve 500 için almayı düşünüyorum ama opti ye karşı daha bir sevgim olmasına rağmen fiyat faktörü bu pilde ön plana çıkıyor :)

Hayırlı olsun Rasim güle güle kullan. :saygilar:

Şimdi piyasa bakınca aynı kapasite ve C değerindeki piller ile SAB pilleri arasında ciddi sayılabilecek ağırlık farkı var :rolleyes:

İnsanın aklına ister istemez SAB ya katalog bilgisi olarak ağırlık ile oynuyor ya da C değerini fazla yazıyor diye düşünüyor.

Optipower bir tarafa bırakırsak, PULSE, GENS ve SAB kullanmış birisi olarak şunu rahatlıkla söylebilirim ki SAB pillerin üzerinde yazan C değeri oldukça doğru bir değer. (En azında 5-6 aylık kullanım sonucuna göre)

Peki ağırlık bilgisi söylendiği gibi mi ? Yukarıda Rasim paylaşımlarına bir ilave de ben yapayım

SAB 7S 4800mAh Lipo Battery 50C SB116
- Capacity: 4800mAh
- Voltage: 25.9V
- Max Continuous Discharge: 60C (288A)
- Max Burst Discharge: 120C (576A)
- Weight: 868g
- Dimensions: 165x 46 x 54mm (L W H)

Ben de 2 ay önce fastlad ten indirim denk getirip aldım. Fiyat açısından da epey uygun oldu. Ben de müsait bir zaman tartayım bakalım ne gelecek. 6s 4800mah

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

kazasız belasız kırımsız keyıflı ucuslarda maşallah diyelım :)

görsellere bakıpda agzımın suyu akmadı desem yalan olur :lol: :lol: