[Urun]: SK-720, SK-540, SK-GPS YENİ 4.02 GÜNCELLEMESİ

efsunkar3356

Kıdemli Uye
SK-720, SK-540, SK-GPS YENİ 4.02 GÜNCELLEMESİ

ARKADAŞLAR SKOOKUM SK720, SK540 VE SK-GPS İÇİN GÜNCELLEME ÇIKARDI.

GÜNCELLEMEDE ÇOK BÜYÜK DEĞİŞİKLİKLER OLDUĞU ORTAAY ÇIKTI. ALVIN BUNLARDAN BAHSETMİŞTİ. HATTA EDİZ Bİ KAÇ KONUDA GİRDİDE BULUNMUŞTU. SANIRSAM BUNU ALVIN CİDDİYE ALMIŞ VE MERKEZLEME ( 0 DERECE İÇİN) ARTIK Bİ BOŞLUK YARATILMIŞ.

YENİLİKLER
- SK-720 DAHA FAZLA VİBRASYONA DAYANIKLI HALE GETİRİLMİŞ.
- SK-720 DAVRANIŞLARI DAHA İYİ HALE GETİRİLMİŞ.
- ÇEŞİTLİ KUMANDALARLA UYUMLULUK PROTOKOLLERİ EKLENMİŞ.
- ÖNCEDEN AUX1,AUX-2 VE AUX-3 KANALI VARKEN ŞİMDİ AUX-4 KANALI EKLENMİŞ. BU SAYEDE GPS KANALINA HER İKİSİNE ATAYARAK 4 FARKLI ÖZELLİK ATAYABİLİYORUZ.

- GPS YERE YAKINLAŞMA 5 M YE İNDİRİLMİŞ.
-GPS DAHA KAPSAYICI VE HASSAS HALE GETİRİLMİŞ.

- VE SKOOKUM PROĞRAM ARAYÜZÜNDE BÜYÜK DEĞİŞİKLİĞE GİTMİŞ. ÇOK HOŞ OLMUŞ. MESELA KUMANDA İLE SİNYAL KESİLDİĞİNDE GO HOME MODUNDA BEKLİYOR.

GERİSİNİ BURADAN İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

ARKADAŞLAR BİR ÇOK FBL KULLANDIM. AMA SKOOKUM GİBİ DAHA YAZILIM YAPAN SİSTEM GÖRMEDİM.(V BAR, DEMON 3SXVE MICROBEST KULLANMADIM ONLAR HARİÇ)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu konuyu nette gormuş ve sana haber vereyim demiştim ama unuttum.

Yeni özellikler gercekten cok hoş. Özellikle vibrasyon hassasiyeti ve GPS mesafesinin düşmesi cok yerinde olmuş .

Paylaşım ıcın teşekkurler .

Ynt: [Urun]: SK-720, SK-540, SK-GPS YENİ 4.02 GÜNCELLEMESİ

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu konuyu nette gormuş ve sana haber vereyim demiştim ama unuttum.

Yeni özellikler gercekten cok hoş. Özellikle vibrasyon hassasiyeti ve GPS mesafesinin düşmesi cok yerinde olmuş .

Paylaşım ıcın teşekkurler .
Mehmet abi helifreak den okuduğum kadarı ile kullananlar inanılmaz değişti diyor. Ben Proğram arayüzünüm değiştiğini çok sevindim. Bide artı bi aux4 kanalı eklenmiş. Buna ister 2. kanal gps, ister Governor, ister ister ister adamlar bu sefer büyük yenilikler getirmişler.

Gps de daha önce 6 vaya 8 uydu görme zorunluluğu vardı o da 4 é indirilmiş.

Bugün uçuş yapacaktım ama çok sıcak tı. Bakalım ilk izlenimlerimi Size aktarıcam.

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Mehmet abi helifreak den okuduğum kadarı ile kullananlar inanılmaz değişti diyor. Ben Proğram arayüzünüm değiştiğini çok sevindim. Bide artı bi aux4 kanalı eklenmiş. Buna ister 2. kanal gps, ister Governor, ister ister ister adamlar bu sefer büyük yenilikler getirmişler.

Gps de daha önce 6 vaya 8 uydu görme zorunluluğu vardı o da 4 é indirilmiş.

Bugün uçuş yapacaktım ama çok sıcak tı. Bakalım ilk izlenimlerimi Size aktarıcam.
Dün Türker ile biraz konuştuk. Tüm bunları donanım aynı kalmak kaydı ile yazılımsal olarak nasıl çözdüler acaba :rolleyes: Mesela vibrasyon, mesela GPS yere yaklaşma, mesela min uydu sayısı....

Her nasıl yaptılarsa yapmışlar ama sonuçta şahsen tercihimde olumsuz notlar verdiğim kısımları ciddi bir revizyona tabii tutmuşlar.

Özellikle senin yapacağın test sonucu merakla bekliyoruz ;) Bakalım pad sayısını düşürün, dedikleri gibi vibrasyondan daha az etkilenme sorunu çözülmüş mü ? Bu testi yapacaksın değil mi, yani kademe kademe padları sökme testini ;)

Çok güzel gelişmeler. :bravo:

Bakalım test pilotumuzun izlenimleri nasıl olacak. ;)

sk-720 nin pedlerini değiştirdim. skookumun orjinal siyah sert pedini koydum şu an taş gibi oldu. bu hafta uçamıcam gibi ama haftaya işallah sizlerle paylaşıcam.

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
sk-720 nin pedlerini değiştirdim. skookumun orjinal siyah sert pedini koydum şu an taş gibi oldu. bu hafta uçamıcam gibi ama haftaya işallah sizlerle paylaşıcam.
Eğer tahmin ettiğim pad ise ve bununla da Rescue mod problemsiz çalışırsa, Skookum bu sefer bu işi yapmış demektir :thumbup:

Inan sonucu en az senin kadar merakla bekliyoruz Erhan :halay:

Bu arada Erhan yeni hatırladım forumda "Skookum Robotics SK 720 ve GPS" ile ilgili genel bilgileri daha önce paylaşmıştık.

Ama ne yazık ki detaylı bir inceleme konusu yok. Yani senden müsait bir zamanda bu konu ile ilgili güzel bir çalışma bekliyoruz ;)

Abi tam sistemi bilmiyorum ama söyle Yapalım mı. Fbl Menüsü altında marka marka klasörlere ayırsak. Ikon, skookum, vbar Vs. Hem böylece bilgiye daha kolay ulaşırız.

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Abi tam sistemi bilmiyorum ama söyle Yapalım mı. Fbl Menüsü altında marka marka klasörlere ayırsak. Ikon, skookum, vbar Vs. Hem böylece bilgiye daha kolay ulaşırız.
Erkan alt bölüm açmakta sorun yok. Problem açılan alt bölümlerinin doldurulması. Bu nedenle marka bazında yeterince paylaşım oluncaya kadar aynı yerde paylaşımda bulunmak sanki daha mantıklı.

Fakat böyle olunca, peki insanlar paylaşımları kaçırmayacak mı diyebilirsin. Onu da INDEKS sayfaları ile çözdüğümüzü düşünüyoruz. Tüm kaynak ve önemli konular SABIT konu olmasalar bile mutlaka ilgili INDEKS konusuna ilave ediliyor ;)

Inşallah ilerleyen günlerde paylaşımlar çeşitlenir de biz de severek alt bölümler açarız :thumbup:

Ynt: Ynt: [Urun]: SK-720, SK-540, SK-GPS YENİ 4.02 GÜNCELLEMESİ

Erkan alt bölüm açmakta sorun yok. Problem açılan alt bölümlerinin doldurulması. Bu nedenle marka bazında yeterince paylaşım oluncaya kadar aynı yerde paylaşımda bulunmak sanki daha mantıklı.

Fakat böyle olunca, peki insanlar paylaşımları kaçırmayacak mı diyebilirsin. Onu da INDEKS sayfaları ile çözdüğümüzü düşünüyoruz. Tüm kaynak ve önemli konular SABIT konu olmasalar bile mutlaka ilgili INDEKS konusuna ilave ediliyor ;)

Inşallah ilerleyen günlerde paylaşımlar çeşitlenir de biz de severek alt bölümler açarız [emoji106]
Mehmet abi böyle bana çok karman çorman geliyor. Bi konu eklicem ama acaba bu ekliceğim konu diğer konular içinde geçmişmidir olayı oluyor. Tamam haklısın ilk başta boş olucak belki konular ama, inan zaman LA daha hızlı dolacak.

Bilgiye ulaşma hızını ve paylaşma hızını olumlu yönde etkileyeceğine eminim.

Örnek vereyim.

Ikon / Brain Zaten onla alakalı bir sürü konu var.

Skookum için ben açarım en az 5 konu.

Helikomand için ilker abinin hazırda olması lazım.

Diğer fbl Sistemleri için herkez elini taşın altına sokması lazım.

Ynt: Ynt: [Urun]: SK-720, SK-540, SK-GPS YENİ 4.02 GÜNCELLEMESİ

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Mehmet abi böyle bana çok karman çorman geliyor. Bi konu eklicem ama acaba bu ekliceğim konu diğer konular içinde geçmişmidir olayı oluyor. Tamam haklısın ilk başta boş olucak belki konular ama, inan zaman LA daha hızlı dolacak.

Bilgiye ulaşma hızını ve paylaşma hızını olumlu yönde etkileyeceğine eminim. .....

Erhan'ım seni mi kıracağız ;) FBL bölümü altında alt bölümler oluşturup, ilgili konular taşınmıştır :)

Ynt: Ynt: Ynt: [Urun]: SK-720, SK-540, SK-GPS YENİ 4.02 GÜNCELLEMESİ

Erhan'ım seni mi kıracağız ;) FBL bölümü altında alt bölümler oluşturup, ilgili konular taşınmıştır :)
Tamamdır abi çok sağol. Bende ekliyim konu

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Tamamdır abi çok sağol. Bende ekliyim konu
O zaman şimdiden eline saglık :) Her ne kadar Skooum kullanıcı olmasında bu üniteyi yakından takip ettigimi hatırlarsın Yozgat'tan.

Hatta indirimde iken son dakikada almaktan vazgeçemiştik :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

O zaman şimdiden eline saglık :) Her ne kadar Skooum kullanıcı olmasında bu üniteyi yakından takip ettigimi hatırlarsın Yozgat'tan.

Hatta indirimde iken son dakikada almaktan vazgeçemiştik :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Abi doğru söylüyorsun. Bize az Tercümanlık yapmadın.