[Urun]: Turnigy Reaktor QuadKore 4x300w Şarj aleti

Kağan Kazancı

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar merhaba :saygilar:
Bir fiyat performans ürünü ile daha karşınızdayız :halay:

Benim gibi paralel board sevmeyenler için oldukça güzel ve uygun fiyatlı bir şarj aleti. Ben indirimde almış olduğum için bana öyle geliyor da olabilir :embarras:

Bunun gibi all-in-one chasis olan şarj aletlerinde insanların genel önyargısı "şarj aletilerine birşey olduğunda kayıp çok oluyor, ona para vereceğime gider 4 tane 300w turnigy alır dizerim" şeklinde ancak aslında bu da 4 ayrı şarj aleti olduğundan riski bölüyoruz bile diyebiliriz.
Yani mesela 200$ bandında bir şarj aletimiz var ve buna birşey olursa elimizde şarj aleti kalmıyor, ve paramızın hepsi boşa gitmiş oluyor. Bunda ise kalan 3 şarj aleti ile 900w gücüyle yola devam edebilirsiniz. Benim fikrim bu şekilde riski 4'e bölmüş oluyoruz.
Diğer bir yandan bir pile rodaj yaparken diğerini discharge edip, 2 tanesine de şarj basabiliyoruz, işte bu çok güzel bir esneklik. Paralel boardlardaki gibi piller aynı olacak yakın voltajda olacak gibi dertler yok :laugh:
Gelelim şarj aletine ve özelliklerine:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hoş bir kutuda geliyor. Ancak objektif olmak gerekirse kutuyu açınca aynı hoşluk devam etmiyor, şarj aletinin konulduğu sünger pek de iyi değil. Kalite hissi vermeyip, fiyat performans ürünü aldığınızı yüzünüze tokat gibi çarpıyor :lol:

Poşetinden çıkarttıktan sonra karşımıza bu görüntü geliyor. Metal kasalı, hoş görünümlü bir şarj aleti, bu fotoğraftaki çizilmesin diye konulmuş olan filmi ve stickerleri kaldırdıktan sonra kendisine ulaşabiliyoruz.
Full metal kasa ve hoş bir görüntüsü var gerçekten, turnigy neden "K" harfine takmış anlayamadım, Rea"k"tor - Quad"k"ore :lol:
User manual küçük bir el kitabı modunda, kaliteli kağıda renkli olarak basılmış. Biraz daha detaylı olabilirdi, ama yine de beğendim çok..

İlk şarj deneyimim yukarıdaki gibi. Kendisine bir çanta yapıyorum ama şuan geliştirme aşamasında olduğu için masada çalıştırdım %p
İlk şarjda çok iyi balans yaptığını söyleyebilirim.

Gelelim ürün özelliklerine ve kullanıcı yorumlarıma :halay:

Bence dikkat çeken özellikleri aşağıdakiler;
  • İç direnç ölçümü - Bildiğiniz bir özellik
  • Generative discharge - Bu özellik çok ilginç, diğerlerinde yok diye biliyorum, eğer bir kuru akü ile güç veriyorsanız şarj aletine, discharge ederken enerjiyi o aküye geri aktarıyor.
  • Discharge ederken eğer external bir direnç kaynağınız varsa bunu sisteme bağlayıp daha hızlı discharge sağlayabiliyorsunuz.
  • Lipo doldurma voltajını ayarlanabiliyor. Li-hv olan pilleri doldurmak mümkün oluyor bu sayede.
  • Yeni pilleri rodaj yaparken kullanılabilecek "cycle" özelliği var, istediğiniz kadar doldur boşalt otomatik yapıyor. Rodaj artık çile olmaktan çıkar benim için, veririm Reaktor kendi uğraşsın bu saatten sonra :halay:
  • Çok fazla boşalmış lipolar için pre-charge modu var. Yani liponun voltajı çok düşmüşse şarja başlamadan önce onu ayağa kaldırmak için bu mod kullanılabiliyor.
  • Balans hassasiyeti ayarlanabiliyor.
  • Bütün bu özellikler 4 farklı port için ayrı ayrı konfigüre edilip hafızaya kaydediliyor. Şarj aletini açtığınızda son kullandığınız fonksiyonla karşılaşıyorsunuz
  • Bir çok parametreyi ayarlayabildiğiniz gibi ekran parlaklığını, şarj aletinin ne zaman ötsün ötmesin(buzzer) ayarlamak mümkün.
  • Internal hafıza olmasıyla birlikte şarj aleti taktığınız bataryayı tanıyor ve tek tuşla şarja başlıyorsunuz. Çok pratik bir özellik %p

Özelliklerine kendiniz göz atmak isterseniz aşağıdaki linkten manueline bakabilirsiniz

Benim kendi yorumlarıma gelirsek;
  • Paralel boardları sevmiyorsanız kesinlikle rekabetçi bir şarj aleti.
  • Bu paraya PL serisi alınabileceğini ben de biliyorum ama bu iş biraz tercih mesesi, PL'nin verip bunun veremediği birşey bulamadım. Kalite diyenleri duyar gibi oluyorum :lol:
  • Kalite hissiyatı orta-iyi düzeyinde, şarj aletinin tek kabloyla bağlanması konusunda ısınırmı diye düşüncelerim vardı, ancak 8awg bağlantı kablosuyla ısınacağını pek sanmıyorum.
  • üst sınıf şarj aleti + psu kombinasyonu ortalama 700$ bandında olurken ben bu şarj aleti+psu 320-330$ bandında bitireceğim diye hedefliyorum ki bu da rekabetçi olmasına yeter bir fark bence.
  • dezavantaj olarak sayabileceğim en önemli şey fan sesi, 4 tane fanı var, psu'da da 1 tane olsa etti 5 fan. E bende çanta yapıyorum buna 2 fan da çantada havalandırma olacak, 7 fanla oda atölye havasında bir uğultuya sahip olacak diye düşünüyorum :lollol: :lol:
  • Benim şarj aletine ve özelliklerine bakarak edindiğim izlenim Turnigy çok özellikli ve kullanışlı bir şarj aleti yapmak için ellerinden ne gelirse yapmışlar. Ben sevdim :thumbup:

Sahane bir inceleme olmus Kağan ellerinize saglık :bravo:

Özellik olarak gercekten PL eksiği yok ve hatta bazı özellikleri fazla gözüküyor. Bu arada generativr discharge özelliği PL serisinde de var.

Aynı anda 4 pili board kullanmadan şarj edebiliyor olmak bence de en buyuk artısı.

Ilerleyen günlerdeki yorum ve performans düşüncelerini özellikle bekliyor ve tekrar tesekkur ediyoruz :RCKolik:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kağan öncelikle hayırlı olsun, güle güle kullan :) Paylaşım için de ayrıca teşekkürler. :saygilar:

Uzun süreli bir Turnigy Reaktor 300W kullanıcısı olarak az çok biliyorum ben de şarj aletini... iCharger ın başarılı bir replikası, kullanıcı yorumları da çok olumlu... Benim yorumlarım da aynı şekilde :) Sıkıntısız kullandım... Pillerimle ilgili herhangi bir sıkıntı, hücreler arası dengesizlik, şarjdan sonra sahada aşırı voltaj düşmeleri vs hiçbir sorun yaşamadım. Keyifle kullanacaksın %p

Yalnız eklemek istediğim çok ufak bir iki husus var.

Şuradan görüleceği üzere, temelde dört adet Reaktorun aynı kasada buluşmuş hali, bütün değerler de bunu gösteriyor. Logfile gibi bir iki fark varsa vardır da, işin elektrik kısmı "tamamen aynı x 4"...

Neyse gelelim hususlara;

* İç direnç ölçme özelliği güzel, ama bunda 1 miliohm çözünürlüğünde... Yani diyor ki mesela hücrelerin iç dirençleri 2 mohm, 3 mohm, 1 mohm, 2 mohm, 4 mohm, 2 mohm... Pilin toplam iç direnci 14 mohm...
Powerlab veya GT serisinde ise çözünürlük her bir hücre için 0.1 mohm seviyesinde... Yani bir hücre için 2.6 mohm diyebiliyor. Daha bir accurate oluyor böylesi...

* Regenerative discharge diğerlerinde de var. Tabii bunda dört istasyon bir arada olduğu için biraz daha pratik bir kullanım sunabilir. Aynı anda iki pili bağlayarak da birini deşarj ederken diğerini şarj edebilirsin böylece. Şarj aletinin kapasitesi ne kadarsa ,kaç amper kaç watt ise, o kadar güçte regenerative discharge yapabilirsin.

* Discharge demişken, bunda en büyük sıkıntıyı internal discharge yaparken çekebilirsin. (bence en büyük handikapı)... İstasyon başına 20W gücünde bir internal discharge kapasitesi var ve ne yazık ki 0.6A ile discharge yapıyor. Bu da 6s 5000mah lipolarımı storage'a indirene kadar yaklaşık 2.5 saat geçmesi demek oluyordu. Tabi bende tek istasyon olduğundan her pil için bu süre demekti, sende dört istasyonda dört pili bu sürede deşarj etmen anlamına geliyor o bakımdan çok da fena değil ama yine de heliyi yerde 5-10dk boş çevirmeyi tercih edebilirsin şarj aletinin keyfini beklemektense...
Revo serilerinde ise, PL6 ve GT serisi için 50W, PL8 için 100W lık bir internal discharge kapasitesi var. Emre abiyi en çok bu deşarj olayında kıskanırdım :laugh: Jandarma geldi uçmayın dedi gitti, ben yine hoverda pil bitirdim sırf şarj aletini beklememek için.

* Cycle özelliği güzel de, belli bir sayıda şarj deşarj yapıyor. Rodaj yapılacak piller 1 saatte şarj oluyor diyelim, 2-3 saatte deşarj oluyor.. 5 cycle yapsan 20 saat çalışması demek. Şarj aleti çalışırken evde olmak tercihim, bakkala bile gitmemeyi tercih ederim. O bakımdan cycle hiç kullanmadım.

* Son olarak K harfi muhabbeti bana Mortal Kombat ı andırıyor :laugh:

Tekrardan hayırlı olsun :thumbup:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sahane bir inceleme olmus Kağan ellerinize saglık :bravo:

Özellik olarak gercekten PL eksiği yok ve hatta bazı özellikleri fazla gözüküyor. Bu arada generativr discharge özelliği PL serisinde de var.

Aynı anda 4 pili board kullanmadan şarj edebiliyor olmak bence de en buyuk artısı.

Ilerleyen günlerdeki yorum ve performans düşüncelerini özellikle bekliyor ve tekrar tesekkur ediyoruz :RCKolik:

Teşekkür ederim abi, 4 pil full kapasite şarj ettikten sonra da yorum yazarım dediğin gibi :RCKolik:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Kağan öncelikle hayırlı olsun, güle güle kullan :) Paylaşım için de ayrıca teşekkürler. :saygilar:

Uzun süreli bir Turnigy Reaktor 300W kullanıcısı olarak az çok biliyorum ben de şarj aletini... iCharger ın başarılı bir replikası, kullanıcı yorumları da çok olumlu... Benim yorumlarım da aynı şekilde :) Sıkıntısız kullandım... Pillerimle ilgili herhangi bir sıkıntı, hücreler arası dengesizlik, şarjdan sonra sahada aşırı voltaj düşmeleri vs hiçbir sorun yaşamadım. Keyifle kullanacaksın %p

Yalnız eklemek istediğim çok ufak bir iki husus var.

Şuradan görüleceği üzere, temelde dört adet Reaktorun aynı kasada buluşmuş hali, bütün değerler de bunu gösteriyor. Logfile gibi bir iki fark varsa vardır da, işin elektrik kısmı "tamamen aynı x 4"...

Neyse gelelim hususlara;

* İç direnç ölçme özelliği güzel, ama bunda 1 miliohm çözünürlüğünde... Yani diyor ki mesela hücrelerin iç dirençleri 2 mohm, 3 mohm, 1 mohm, 2 mohm, 4 mohm, 2 mohm... Pilin toplam iç direnci 14 mohm...
Powerlab veya GT serisinde ise çözünürlük her bir hücre için 0.1 mohm seviyesinde... Yani bir hücre için 2.6 mohm diyebiliyor. Daha bir accurate oluyor böylesi...

* Regenerative discharge diğerlerinde de var. Tabii bunda dört istasyon bir arada olduğu için biraz daha pratik bir kullanım sunabilir. Aynı anda iki pili bağlayarak da birini deşarj ederken diğerini şarj edebilirsin böylece. Şarj aletinin kapasitesi ne kadarsa ,kaç amper kaç watt ise, o kadar güçte regenerative discharge yapabilirsin.

* Discharge demişken, bunda en büyük sıkıntıyı internal discharge yaparken çekebilirsin. (bence en büyük handikapı)... İstasyon başına 20W gücünde bir internal discharge kapasitesi var ve ne yazık ki 0.6A ile discharge yapıyor. Bu da 6s 5000mah lipolarımı storage'a indirene kadar yaklaşık 2.5 saat geçmesi demek oluyordu. Tabi bende tek istasyon olduğundan her pil için bu süre demekti, sende dört istasyonda dört pili bu sürede deşarj etmen anlamına geliyor o bakımdan çok da fena değil ama yine de heliyi yerde 5-10dk boş çevirmeyi tercih edebilirsin şarj aletinin keyfini beklemektense...
Revo serilerinde ise, PL6 ve GT serisi için 50W, PL8 için 100W lık bir internal discharge kapasitesi var. Emre abiyi en çok bu deşarj olayında kıskanırdım :laugh: Jandarma geldi uçmayın dedi gitti, ben yine hoverda pil bitirdim sırf şarj aletini beklememek için.

* Cycle özelliği güzel de, belli bir sayıda şarj deşarj yapıyor. Rodaj yapılacak piller 1 saatte şarj oluyor diyelim, 2-3 saatte deşarj oluyor.. 5 cycle yapsan 20 saat çalışması demek. Şarj aleti çalışırken evde olmak tercihim, bakkala bile gitmemeyi tercih ederim. O bakımdan cycle hiç kullanmadım.

* Son olarak K harfi muhabbeti bana Mortal Kombat ı andırıyor :laugh:

Tekrardan hayırlı olsun :thumbup:
Rasim çok sağol ,
detaylı cevap için de ayrıca teşekkür ederim. Bu şarj aletinde discharge gücü az ancak external direnç bağlanabiliyor. Yani ben normalde discharge hiç şarj aletiyle yapmazdım, 2 tane spot ampülüm var arkadaşımın hediyesi, liponun balans soketine buzzer bağlayıp o ampülleri lipo discharge ucuna uygun yapmış olduğum soketle takıp koyuyorum kenara 30-40 dk'da işlem tamam. Şimdi bu şarj aletinde o direnç kaynağını araya koyup yapabiliyoruz. Böyle bir özellik sunmuşlar, haa bu özellikle cycle modda çalışır mı dersen bence çalışmaz. Şarj ederken sıkıntı verir.
Benim için aynı anda bağımsız olarak şarj etme önemliydi, bu da karşılıyor isteğimi,
sen de uzun süre aynı makinanın tek portlusunu kullandığın ve iyi yorum yaptığın için için rahatladı açıkçası %p

Mortal Kombat hiç aklıma gelmemişti, çok güzel örnek olmuş :lollol:

Başkanim hayırlı olsun , ilerleyen zamanlarda sorunsuz performans verdiği takdirde f/p ürünü olduğunu bir kez daha ispatlayacak :coolxf: #themakina

Mehmet ÖZER' Alıntı:
Başkanim hayırlı olsun , ilerleyen zamanlarda sorunsuz performans verdiği takdirde f/p ürünü olduğunu bir kez daha ispatlayacak :coolxf: #themakina

Aynen kardeşim bakalım uzun süreli kullanımda neler olacak :halay:

Kağan, hayırlı olsun. GÜle güle kullan.

Cihazının 100W'lık deşarj özelliği kazanmasını istiyorsan, tek yapman gereken aşağıdaki 50W değerindeki aluminyum dirençlerden 2 tane alıp, external discharge özelliği ile beraber kullanmak. Ben değeri 4.7Ohm olarak hesaplamıştım ama 6S piller için tekrar hesaplamak gerekebilir.

[Satılık]: HOBBYKING YEP 120A HV (4~14S) BRUSHLESS SPEED CONTROLLER (OPTO)

Ben çok beğendim. Farklı şekilde 4 işlem yapabilme çok güzel bir seçenek.

Tek merak attığım pilin sağlıklı şekilde şarj yapabiliyormu. Yani pilin ömründen yiyormu. Buda zaman la ortaya çıkar.

Konu içinellerine sağlık. Hayırlı olsun.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kağan hayırlı olsun :thumbup:

Makine çok hoş görünüyor, isteğin doğrultusunda 4 farklı istasyon ve 4 farklı şarj işlemi en avantajlı kısmı gibi görünüyor.

Önceki şarj aletim turnigy idi.
Bir yıl kadar kullandım ve hiç bir sorun yaşamadım.

Ağız tadıyla kullanacağın bir makine olur inşallah.

İlerleyen günlerdeki düşüncelerini bekliyorum.

Benim çok hoşuma gitti %p

Zafer SAHIN' Alıntı:
Kağan, hayırlı olsun. GÜle güle kullan.

Cihazının 100W'lık deşarj özelliği kazanmasını istiyorsan, tek yapman gereken aşağıdaki 50W değerindeki aluminyum dirençlerden 2 tane alıp, external discharge özelliği ile beraber kullanmak. Ben değeri 4.7Ohm olarak hesaplamıştım ama 6S piller için tekrar hesaplamak gerekebilir.

Abi çok teşekkür ederim, direnç de çok iyi fikir, buna ufak bir fanı paralel bağlayıp çalıştırsak ısınmasını engellemiş olur muyuz ? Align servo kutusu ile çok güzel bir external discharge module olur :lollol:
Ben bunun üzerine biraz çalışayım, yarın dirençlerden temin edeceğim, eğer elektrikçilerde bulabilirsem buradaki dükkanlardan alırım, yarın akşama yaparım discharge modülümü :halay:

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Ben çok beğendim. Farklı şekilde 4 işlem yapabilme çok güzel bir seçenek.

Tek merak attığım pilin sağlıklı şekilde şarj yapabiliyormu. Yani pilin ömründen yiyormu. Buda zaman la ortaya çıkar.

Konu içinellerine sağlık. Hayırlı olsun.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim, sağlıklı şarj etmesi için farklı balans modları var. Gayet hassas balans yaptığını söyleyebilirim. Yeni kalibre edilmiş voltmetre ile ölçtüm 4.2'ydi tüm hücreler. Farklı balans modlarını da denemek lazım bakalım nasıl çalışacak %p
Balans haricinde şarjı basarken sağlıklı şarj biraz şehir efsanesi gibi geliyor bana. Bilimsel bir temele dayanıyorsa açıklayan olursa çok sevinirim.

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Kağan hayırlı olsun :thumbup:

Makine çok hoş görünüyor, isteğin doğrultusunda 4 farklı istasyon ve 4 farklı şarj işlemi en avantajlı kısmı gibi görünüyor.

Önceki şarj aletim turnigy idi.
Bir yıl kadar kullandım ve hiç bir sorun yaşamadım.

Ağız tadıyla kullanacağın bir makine olur inşallah.

İlerleyen günlerdeki düşüncelerini bekliyorum.

Benim çok hoşuma gitti %p
Çok sağol abi çok teşekkür ederim. Ben paralel board olayına biraz mesafeliyim :D En önemli özellik bence de 4 ayrı kanal olması %p İnşallah ben de sizler gibi uzun süre sorunsuz kullanırım :halay:

Kağan Kazancı' Alıntı:
Abi çok teşekkür ederim, direnç de çok iyi fikir, buna ufak bir fanı paralel bağlayıp çalıştırsak ısınmasını engellemiş olur muyuz ? Align servo kutusu ile çok güzel bir external discharge module olur :lollol:
Ben bunun üzerine biraz çalışayım, yarın dirençlerden temin edeceğim, eğer elektrikçilerde bulabilirsem buradaki dükkanlardan alırım, yarın akşama yaparım discharge modülümü :halay:
Kabaca hesap yaparsak,
1 - 4.7Ohmluk iki direnci seri kullanırsak: 67,5Watt'lık harici deşarj direnci oluşturulmuş olur. 2 tane 50wattlık(=100W) aluminyum direnç kullanılacağına göre bu dirençleri sadece %67.5 oranında zorlarız. Sanki bu durumda fana gerek olmayabilir. Benim bu değeri tercih etmemin sebebi fana çok da ihtiyaç kalmaması içindi...
2 x 4.7Ohm => 9.4Ohm
25.2V / 9.4Ohm => 2.68A maksimum deşarj akımı
25.2V x 2.68A => 67,5W piller tam dolu iken maksimum harcanacak enerji.

2 - 3.3Ohmluk iki direnci seri kullanırsak: 96.22Watt'lık harici deşarj direnci oluşturulmuş olur. 2 tane 50wattlık(=100W) aluminyum direnç kullanılacağına göre bu dirençleri %96 oranında zorlarız. Bu durumda kesin fan gerekir...
2 x 3.3Ohm => 6.6Ohm
25.2V / 9.4Ohm => 3.82A maksimum deşarj akımı
25.2V x 3.82A => 96.22W piller tam dolu iken maksimum harcanacak enerji.

Zafer SAHIN' Alıntı:
Kabaca hesap yaparsak,
1 - 4.7Ohmluk iki direnci seri kullanırsak, 67,5Watt'lık harici deşarj direnci oluşturulmuş olur. 2 tane 50wattlık(=100W) aluminyum direnç kullanılacağına göre bu dirençleri sadece %67.5 oranında zorlarız. Sanki bu durumda fana gerek olmayabilir. Benim bu değeri tercih etmemin sebebi fana çok da ihtiyaç kalmaması içindi...
2 x 4.7Ohm => 9.4Ohm
25.2V / 9.4Ohm => 2.68A maksimum deşarj akımı
25.2V x 2.68A => 67,5W piller tam dolu iken maksimum harcanacak enerji.

1 - 3.3Ohmluk iki direnci seri kullanırsak, 96.22Watt'lık harici deşarj direnci oluşturulmuş olur. 2 tane 50wattlık(=100W) aluminyum direnç kullanılacağına göre bu dirençleri %96 oranında zorlarız. Bu durumda kesin fan gerekir...
2 x 3.3Ohm => 6.6Ohm
25.2V / 9.4Ohm => 3.82A maksimum deşarj akımı
25.2V x 3.82A => 96.22W piller tam dolu iken maksimum harcanacak enerji.
Abi büyüksün çok teşekkür ederim hesaplama için :saygilar:

Peki fanı dirençlere nasıl bağlayabiliriz, yani iki direnci seri bağladıktan sonra buna fanı paralel bağlarsak fan yanmaz mı?

Yani benim manualden anladığım aşağıdaki resimdeki gibi, ama sisteme fanı bu şekilde bağlarsak yanar mı?

Not: görsel için göz zevkinizden özür diliyorum, paint ile yaptım biraz çirkin :lol:

Piyasada genellikle 12V, 5V ve 24V'luk fanlar bulunuyor. Ben olsam, 24V'luk ufak bir fan alır ve besleme için doğrudan güç kaynağının 24V'luk çıkışını kullanırdım. Bu durumda fana doğru giden ekstra 2 tane kablo daha olacak ama 28 - 30AWG'lik fan kabloları her yere gizlenir diye düşünüyorum.

Enerjiyi pilden almazdım çünkü ufak da olsa şarj cihazının voltaj ölçümünü yanıltma riski var.

Zafer SAHIN' Alıntı:
Piyasada genellikle 12V, 5V ve 24V'luk fanlar bulunuyor. Ben olsam, 24V'luk ufak bir fan alır ve besleme için doğrudan güç kaynağının 24V'luk çıkışını kullanırdım. Bu durumda fana doğru giden ekstra 2 tane kablo daha olacak ama 28 - 30AWG'lik fan kabloları her yere gizlenir diye düşünüyorum.

Enerjiyi pilden almazdım çünkü ufak da olsa şarj cihazının voltaj ölçümünü yanıltma riski var.

Anladım abi, çok sağol.
çantada şarj aleti ve power supply ayrı iki katmanda olacak şekilde düşünüyorum, kablo kalabalığı olmaması açısından ufak bir kutu yapıp disc. modül olarak fanı üzerinde düşünmüştüm. Ama birşeyler yaparım power supply'dan 12V düşürüp çıkış yapabilirim çantaya, biraz ek kablo işçiliği olur sadece %p
Çantayı bir oluşturabilirsem çok güzel olacak. Şimdilik sadece ön fanları yapabildim, iç işçilik için power supply'ı kesinleştirmem lazım.

Hayırlı olsun Kağan güzel günlerde kullan.