[Urun]: Velos 880 - Çift Motorlu

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Bu işin sonu nereye varacak çok merak ediyorum. Malum şu an ki elektronik teknolojisi ile en büyük sınıf 800 idi ve orada kalınmıştı.

Ama insanoğlu ve hırsları bitmiyor anlaşılan :laugh: :D Neyse gelelim yakında piyasaya çıkacak yeni model ile ilgili detaylara ;)

Velos 880
- 880 size 3D Helicopter
- Twice as powerful as any RC 3D helicopter on the market
- High quality 32mm diameter angled bearings used in main shaft
- Three point landing gear like real assault helicopters for high stability while in ground and during spool up and minimal drag while in fast forward flight.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet Abi bu heliyi bozdursak en az 4 tane tam takım heli çıkar. :lollol: :lol:

Aslında tek motorlada iş hallolur ancak tek motor olunca kablo kalınlıklar çok artacak ve ona uygun esc nin boyutu ve kabloları çok büyüyecek, ayrıca pillerinde kabloları aşırı kalınlaşacak belkide kabloları kıvıramıycaz :D :D

Mesut AKIN' Alıntı:
Aslında tek motorlada iş hallolur ancak tek motor olunca kablo kalınlıklar çok artacak ve ona uygun esc nin boyutu ve kabloları çok büyüyecek, ayrıca pillerinde kabloları aşırı kalınlaşacak belkide kabloları kıvıramıycaz :D :D
Doğru ustad ben yanlış ifade etmiştim, hemen düzelteyim ilk mesajı :)

niye 90 derece yapmışlar acaba? o kadar pale-kuvvete servolar dayanmaz mı diye nedir?

DenizSERT' Alıntı:
niye 90 derece yapmışlar acaba? o kadar pale-kuvvete servolar dayanmaz mı diye nedir?

Deniz neyi 90 derece yapmışlar anlamadım ?

bence burda dikkat edilmesi gereken asıl şey ball linklerin bu yüke dayanıp dayanamıyacağı ! trex500 de kuyruk hubı fırlıyorsa bunda ball link kopma olasılığıda yüksek, ball linkleri umarım yeterince kalın yapmışlardır M3 gibi :)

mehmet abı dun geceden berı bu helıyı arastırıyordum facede yabancı bı arkadasta gordum cok guzel helı boyutu ıle abartı buyuk ama artık 800 bıle kullananların gozune kucuk gelmeye baslamıstır dıye dusunutorum yerınde ve mekanık cok guzel onde ve arkada pıl tablaları cok guzel olmus cnopysı nı gormustum fotolarda tam cocugun vucudu kadardı resmen 90 derece bence dayanılılık acısından yapılmıstır bende ılk baktıgımda ne gerek vardı o kadar servooya dedım ama boyutu gordugumde hakvermıstım :) neyse benden cok yasıcaksın mehmet abı : )

Mesut AKIN' Alıntı:
bence burda dikkat edilmesi gereken asıl şey ball linklerin bu yüke dayanıp dayanamıyacağı ! trex500 de kuyruk hubı fırlıyorsa bunda ball link kopma olasılığıda yüksek, ball linkleri umarım yeterince kalın yapmışlardır M3 gibi :)
Herhalde dikkate almışlardır, yoksa düşünmek bile istemiyorum :-\

DenizSERT' Alıntı:
Senin de dediğin gibi servolardaki yükü azaltmak içindir büyük ihtimal ;)

Konu başlığındaki ''Çift Motorlu'' yazısını görünce Mehmet abi uçak paylaşımı yapmış diye konuya baktım, içinden helikopter çıktı :lollol: Bu helikopter fazla büyük :eek: , fazla risk, fazla masraf. :p

Ben de uçak olduğunu düşündüm başlığı görünce. :)

Evet model hakkında detaylı tanıtım videosu da çıkmış :halay:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Evet model hakkında detaylı tanıtım videosu da çıkmış :halay:
Peki uçuyor mu bu acaba, anlatıyorlar sürekli ama uçuşunu göremedik nedense. :lollol: :lol:

Arkadaşlar Yunanistanlıymış. 100 uçuş yaptık şimdiye kadar diyorlar . Gelecek aylarda you tube dan videoları yayınlayacaz diyorlar. 4 tane 6 S pille çalışıyor. Yani iki tane 700 model motor esc pil aksamı var üzeride.