[Urun]: Yeni simulatörüm: neXt CGM rc Heli Simulator :)

Emre Kaman

Moderator
İlgi Alanı
Heli
Uzunca bir zamandır almak için bir gidip bir geldiğim sim programını sonunda bugün almış bulunuyorum. Öncelikle mis gibi beleşi dururken neden 87$ bayıldığımı anlatmakla işe başlayayım :)

Öncelikli neden üşengeçlik. Şöyle ki, bilgisayar olarak mac kullanıyorum ve ayıptır söylemesi çok memnunum :laugh: RF olsun Phoenix olsun ve hatta daha bir çok uygulama sadece windows üzerinde çalışmakta. Zaten sim çalışmaya kendi kendime direnç gösteriyorken, bir de mac'i kapat, windows'u başlat da sim çalış falan beni hemen her seferinde simi boşvermeye itiyordu. VM olsun, Parallels olsun, çeşitli sanal makineler denedim, ancak windows performansı düşük olduğu gibi, mac performansını da düşürdüğü için verim alamadım. İkinci neden ise programın beleş olmaması :D Şimdi verdiğim paranın hakkını çıkartmak için ve sim çalışmamak için bir bahanem de kalmadığı için kendi kendimi kolayca ikna edebileceğimi düşünüyorum.

Dediğim gibi uzun zamandır araştırıyordum. Başta RF ve Phoenix olmak üzere, piyasadaki hemen her programı denedim (accu rc hariç, onun da çok videosunu izledim), ister mac üzerinde, ister windows üzerinde çalışsın, kimsenin duymadığı bilmediği programları kurup inceledim. Hakikaten içlerinde gerek görüntü kalitesi, gerek kullanım kolaylığı, gerekse fizik motoru olarak en çok hoşuma giden neXt oldu. Bir de üzerine her platformda (mac, windows, linux) çalışıyor oluşu ve son olarak da X7 Formula'nın programa eklenmesinden sonra daha fazla dayanamadım :lollol:

Programın kullanılışı, kumandanın kalibrasyonu vs çok kolay. Modeller üzerinde istediğiniz her oynamayı yapabiliyorsunuz. Hatta Mirko Cesena'nın editlediği modeller ile uçabiliyorsunuz. Ayrıca online uçuş modu da var.

Bir şekilde bilgisayara bağlayabildiğiniz tüm kumandalarla çalışıyor, buna oyun konsollarının kumandaları da dahil, hatta klavye üzerinden bile "oynayabilirsiniz". Ben hali hazırda kullandığım bilmem kaç in 1 dongle'ımla rahatça kullanabiliyorum. Web sayfasında hangi dongle'ların ve sim kumandalarının kullanılabileceğinin bir listesi var. Merak edenler programın full sürümünü siteden indirebilir, ancak kumanda ile 2dk uçuş yapabiliyorsunuz, daha sonra klavyeden devam edebilir :D programı kapatıp açabilir yada satın alabilirsiniz :)

Web adresi:

Sitesindeki videoları da ekleyerek konuyu bağlıyorum, artık disiplinli çalışma günleri beni bekliyor (umarım ;D ) :saygilar:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Transmitter ayarları ile ilgili detaylar :

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ayar videosunu da paylaşalım;

Öncelikle hayırlı olsun Emre gerçekten etkileyici videolar çok beğendim. :thumbup:

Hayırlı olsun abi, lehime geldiğimde kamerayı da getireyim şuna bi tanıtım videosu çekelim %p Video işine de böylece giriş yapmış oluruz :)

Emre abi hayırlı olsun.Bende daha dün gece ödeme sayfasına kadar gelip ertelemiştim. :D

Teşekkür ederim :) Şimdiye kadar helinin her yerine yatırım yaptım, upgrade yaptım, gereksiz yere bişeyler aldım-sattım, pilotaj hariç. Benim için her açıdan faydalı olacağını düşünüyorum, artık sim tarafını da ciddiye alırım inşallah :D

Emre Kaman' Alıntı:
artık sim tarafını da ciddiye alırım inşallah :D

Bence de al kırım yaşadığında 1 saniye de yenisini veriyor arap şeyhleri gibi model kırınca kahkaha atabiliyorsun[emoji12]

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ama ekran başında çok uçurduk, hiç aynı tadı vermiyor :)

Bu da simin handikapı...

Öncelikle hayırlı olsun Emre. Bence kendi durumuna göre en doğru tercihi yapmışsın :thumbup:

Sana aynen katılıyorum. Bazen sırf para verdim dur biraz da hakkını vereyim diye insan motive bile olabiliyor. Bir de hiç uğraşmadan çalışması ve güncellemeleri alması ayrı bir avantaj.

Demo modunun olması güzel. Fırsatım olursa bir denemek isterim. Bakalım gönlümün fatihi RF göre nasıl :D

Hayırlı olsun :saygilar:
İnşallah dediğin gibi çalışmalarla gelişmeler artar da hakkını vermiş olursun abi :saygilar:

Emre güle güle kullan, gerçekten gerçek gibi. :thumbup:

Müthiş :thumbup: Bir şekilde free kullanabiliyor muyuz ? :yuppi:

Free versiyonu denedim biraz kuyrugu tutturamadik bir turlu :) nedense

Grafik gayet basarili

Herkese teşekkür ederim, ben çok beğeniyorum bu simi, tavsiye ederim.

Özkan Çıkıkçı' Alıntı:
Free versiyonu denedim biraz kuyrugu tutturamadik bir turlu :) nedense

Grafik gayet basarili

Abi kuyruğu tutturamadık derken, alakasız şekilde dönüyor mu? Kalibrasyonu yeniden yap, bazen ilk seferinde olmayabiliyor. Cyclic falan da sapıttığı oldu bende, bir daha kalibre edince düzelmişti. Yada kumandayı çıkarıp geri tak. İlk seferde bir saçmalık yapabiliyor son sürüm, eskisinde yoktu bu durum.

Bir de model özelliklerinde soft medium hard vs ayarlar var. Medium standart olarak açılıyor ama heli biraz sağır kalıyor. Ben hard seçeneğini gerçeğe daha yakın buldum.

Free versiyonu tüm özellikleri içeriyor, ancak kumanda ile 2dk uçuş yapılabiliyor.