Duyuru Üye Sınıfları, Puan-Terfi sistemi ve Beğeni Sayıların Taşınması

Bu konu Yönetim tarafından bilgilendirme amacıyla açılmıştır.

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Bununla ilgili daha sonra detaylı bir anlatımda bulunacağız ama geçiş sonrası en çok kafalarda olan bu soruları kısaca hızlı bir şekilde sizlerle paylaşmak istedik.

1-) Beğeni Sayıların Kaybolması hakkında:
Öncelikle geçiş sırasında çok şükür herhangi bir üye, mesaj ve konu kaybı yaşamadık. Sadece SMF'nin default özelliğinde "BEĞENI" sistemi olmadı için geçiş sırasında üyelerimiz almış oldukları "BEĞENİ" sayıları ne yazık ki yeni sisteme geçmedi :embarras:

Ama üzülmeyin. "BEĞENİ" sayısı bizler için de en az mesaj sayısı kadar önemli %p Bu nedenle aktif olan ve belli bir beğeni sayısına sahip tüm eski kullanıcılarımız "Beğeni" sayılarını yeni sistemde elle tek tek gireceğiz.

03.03.18 Güncelleme :
Bugün itibariyle 100 ve üzeri Beğeniye sahip üyelerimiz profil bilgileri tek tek elle düzeltilmiş ve SMF bulunan Beğeni sayıları yeni sisteme taşınmıştır.
100 beğeni altında beğeniye sahip üyelerimiz için ne yazık ki zaman darlığından ilave bir çalışma yapılamacaktır.

NOT: "Beğeni" sayıları düzeltilen arkadaşlarımız toplu halde "Bildirim" olarak bir takım puanları aldıklarını görecekler. Şimdilik bu kısma takılmayın. Sebebini aşağıda açıklama çalıştık.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

2-) Üye Sınıfları
Eskiden "YILDIZ" şeklinde olan üye sınıflarımız şu aşamada "İsim" olarak geçmekte ve yine şu an için 4 kademe söz konusu.

Bu sınıflara ilerleyen zamanlarda yeni ilaveler yapılacaktır. Kimbilir belki güzel olursa, isim yerine "banner" tarzı bir şey de sisteme entegre edebiliriz.

Kısaca şu an ki "Üye sınıfınızı" da kafaya çok takmayın lütfen. Bunlar zaman içerisinde değişecek ve şekillenecek :)

3-) Puan-Terfi sistemi
Eski sistemde "Üye Sınıfı" değişimi - terfisi sadece mesaj sayısına göre yapılıyordu. Şimdi artık modern sistemlerde sadece mesaj sayısına değil içeriğin kalitesini ortaya çıkaran beğeni sayısını da dikkate alıyorlar.

Biz de her ne kadar şu an için terfi sistemini geçici olarak sadece "mesaj sayısına" göre ayarlanmış olsa da ilerleyen zamanlarda "Puan" sistemine geçiş yapılacaktır.

Örnek Puan sistemi ve puanlara göre üye sınıfları geçici olarak şu şekilde.

Tüm bunlar ilerleyen zamanlarda değişecektir. Bu nedenle yukarıda belirtiğimiz üzere şu an için sahip olduğunuz "Üye Sınıfını" dikkate almayın lütfen.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,

Yaptığımız durum değerlendirmesi sonrasında Yeni Üye Grup isimlerini şu şekilde belirledik.

Gerek bizde "Beğeni" olayının zaten fazlaca oturmuş olmasından %p gerekse de olayı daha fazla karmaşık hale getirmemek adına şu aşamada Üye Grup değişimini eskiden olduğu gibi SADECE MESAJ sayısına göre belirlemeye karar vardık. Kimbilir ilerleyen zamanlarda değişiklik olsun diye "Puan" sistemine geçiş yaparız :)

Buna göre mesaj sayısına göre yeni üye grup isimlerimiz şu şekilde:

RcFanatik : 3.000 -xxxx
Kıdemli Uye : 1.500-2.999
Tecrübeli Uye : 700-1.499
Çalışkan Uye : 200-699
Uye : 50-199
Yeni Uye : 0-49

NOT: Şimdilik genel tema yapımız SADELIK üzerine kurulu olduğu için ÖZEL Kullanıcı BANNER kullanma kararı aldık.

Hepimize hayırlı olsun arkadaşlar :saygilar:

Abi 5000 ve üzeri mesaj sayısına Onursal üye unvanı talep ediyorum.:saygilar:
Rcfanatik de güzel düşünülmüş ama bana göre kıdemli üyenin ardından sanki ciddiyeti yeterli gelmiyormuş gibi hissettiriyor.
Karar ve uygulama tabii ki siz değerli adminlerimizin tasarrufundadır.

Rcfanatik de güzel düşünülmüş ama bana göre kıdemli üyenin ardından sanki ciddiyeti yeterli gelmiyormuş gibi hissettiriyor.

Ben de katılıyorum Hakan abi. Gerçi onursal üye bir dönem eski moderatörlere verildi, haliyle küçük bi karmaşa olabilir. Ama ifade olarak daha oturaklı bir kelime seçilebilir. "Fanatik" kelime anlamı olarak TDK'ya göre "bağnaz" demek. Radyo kontrollü araçlara büyük bir tutku ile bağlı olduğumuz doğrudur ama içinde bağnazlık, şiddetli bağlılık, yüksek ihtiras, sınır tanımazlık yok.

Öneri düşünelim ama hep birlikte. Şu anda mesaj yazarken gelmedi.

Konuyu müsait zamanda değerlendiririz arkadaşlar :saygilar:

Aslında bizce gayet güzeldi ama madem böyle bir talep var, yeniden gözden geçiririz.

Hakan abiye katılıyorum +1

Zamanla artacaktır tabi ki de, bu sınırlarla şimdilik sadece 5 kişiyi etkileyecek. Kalabilir de...

Gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra, kişiselleştirilebilir satır gelmesini daha çok isterim ben. Güzel ifadeler yer alırdı, hiç uslanmayan modelci gibi... Herkesin kendine göre kendini birkaç kelime ile tanımlama bölgesi olurdu. Admin ve moderatörler renk olarak ayrılırsa (ki moderatörde mavi renk ayrımı gelmiş) orası geri getirilebilir.

O alan ne yazık ki "Üye grupları" ismini Default olarak ezecek, yerine geçecek şekilde sistem içinde tanımlanmış @Rasim Öztürk

Şu aşamada böyle hazır bir imkan yok ne yazık ki :embarras: Tüm kullanıcı özel alan ifadeleri sadelik olsun, göze batmasın diye kullanıcı profil alanında (konu içi profilinde değil) gösteriliyor.Ama not aldım, ilerleyen günlerde güzel bir çözüm bulursak neden olmasın ;)

O alan ne yazık ki "Üye grupları" ismini Default olarak ezecek, yerine geçecek şekilde sistem içinde tanımlanmış @Rasim Öztürk

Şu aşamada böyle hazır bir imkan yok ne yazık ki :embarras: Tüm kullanıcı özel alan ifadeleri sadelik olsun, göze batmasın diye kullanıcı profil alanında (konu içi profilinde değil) gösteriliyor.Ama not aldım, ilerleyen günlerde güzel bir çözüm bulursak neden olmasın ;)

Ya Mehmet abi, nedir yani çek ordan bir kıdamli üye bize, üçbin mesaj nedir yani, öderiz abi borcumuz borç :lol::lol::lol: (şaka amaçlı yazılmıştır):lol::lol::lol:

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Naçizane fikrimce de fanatik olmamış. Onursal üye de sanki çakma üyeymiş gibi geliyor kulağa. Bence "über üye" yakışıklı ve esprili durur.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra, kişiselleştirilebilir satır gelmesini daha çok isterim ben. Güzel ifadeler yer alırdı, hiç uslanmayan modelci gibi... Herkesin kendine göre kendini birkaç kelime ile tanımlama bölgesi olurdu. Admin ve moderatörler renk olarak ayrılırsa (ki moderatörde mavi renk ayrımı gelmiş) orası geri getirilebilir.
Rasim abiye katılıyorum +1