uygun fiyatlı esc önerisi

esclerimden birinin yanıp uçuş kontrol kartımı yakmasından sonra yeni bir uçuş kartı ve tüm esclerimi değiştirmeye karar verdim escler için pek fazla bir bütçem yok tanesi için 10 usd bir bütçem 20a olması ve3s desteklemesi lazım mümkünse becsiz esc arıyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

birde şu esc nasıldır

Hobbywing ESCler gayet iyidir Murat kardeşim. Ben Xrotor 40A Pro versiyonunu kullanıyorum bendekiler bütçe düşmanı ama daha kalitelisini görmedim.

aynı esclerden aldım sistemi yeniden bugün kurdum deneme şansım olmadı. Daha önce en ucuz esc lerden kullanıyordum bakalım fark hissedebilcem mi yazarım yarın yada hafta sonu deneyince

DYS BL20A Mini 20A BLHeli ESC OPTO 2-4s for Quadcopter Multicopter FPV 4pcs 7.22 $ x 4 = 28 $

ikinci alternatif
2-6 s destekli

12 $ x 4 = 48 $

Description:
Item Name:BL20A ESC
BEC: OPTO
Input voltage: 2-4s Lipo
Signal Frequency:20-500Hz
Outout PWM Frequency:18KHz
Come with BLHeli:Yes
Application:Compatible with SimonK and BLHeli
Size(LxWxH):23x12x4.5mm
Weight:7.6g

Features:
Specially for Multi-copter, throttle respond fast;
Suit for throttle, which can compatible well with motor;
Throttle signal is twisted pair cable, reduce the crosstalk while the signal transfer by the copper wire and flight more stable;
The maximum refresh frequency up to 500Hz throttle signal, compatible with all flight controls;
Use new process ultra-low resistance MOSFET with miniaturization, and all flashes are N MOS with high withstanding current;
Minaturization design, SN16/20A with high performance capacitor fliter on the board, weight reduce to 2g, also already thicken the PCB copper specially and low heat for small aircraft.

Ozgur Korkmaz' Alıntı:
Hobbywing ESCler gayet iyidir Murat kardeşim. Ben Xrotor 40A Pro versiyonunu kullanıyorum bendekiler bütçe düşmanı ama daha kalitelisini görmedim.
teşekkürler hocam size pixhawk hakkında iki sorum olacak 1.si ardupilotun gprsi çalışıyormu pixhawkta 2.si bu ppm encoder olmadan s -bus özelliği olmayan alıcı bağlıyamıyomuyuz cevap verirseniz çok sevinirim

Tugay Yemişçi' Alıntı:
aynı esclerden aldım sistemi yeniden bugün kurdum deneme şansım olmadı. Daha önce en ucuz esc lerden kullanıyordum bakalım fark hissedebilcem mi yazarım yarın yada hafta sonu deneyince
hocam pazar günü sipariş vermeyi düşünüyorum o zamana kadar yazarsanız çok sevinirim

semih Balkar' Alıntı:

DYS BL20A Mini 20A BLHeli ESC OPTO 2-4s for Quadcopter Multicopter FPV 4pcs

Description:
Item Name:BL20A ESC
BEC: OPTO
Input voltage: 2-4s Lipo
Signal Frequency:20-500Hz
Outout PWM Frequency:18KHz
Come with BLHeli:Yes
Application:Compatible with SimonK and BLHeli
Size(LxWxH):23x12x4.5mm
Weight:7.6g

Features:
Specially for Multi-copter, throttle respond fast;
Suit for throttle, which can compatible well with motor;
Throttle signal is twisted pair cable, reduce the crosstalk while the signal transfer by the copper wire and flight more stable;
The maximum refresh frequency up to 500Hz throttle signal, compatible with all flight controls;
Use new process ultra-low resistance MOSFET with miniaturization, and all flashes are N MOS with high withstanding current;
Minaturization design, SN16/20A with high performance capacitor fliter on the board, weight reduce to 2g, also already thicken the PCB copper specially and low heat for small aircraft.
hocam hangisi sizce daha iyi fiyat aynı sayılır bunlar gözüme küçük geldi sanki 250lik için gibi benimki 500 sınıfı

murat yalçınkaya' Alıntı:
teşekkürler hocam size pixhawk hakkında iki sorum olacak 1.si ardupilotun gprsi çalışıyormu pixhawkta 2.si bu ppm encoder olmadan s -bus özelliği olmayan alıcı bağlıyamıyomuyuz cevap verirseniz çok sevinirim

Tabiki çalışır ama pixhawk'ın gps girişi 6 pindir, fazladan 6 pin df13 konnektörün varsa ben sana kablo sıralamasını gösteren bir resim atabilirim. Power module konnektörü ile aynı şekildedir yani. İkinci soruna gelirsek; ppm çıkışı yani tek kablo ile bütün kanalları okuyabilen bir alıcın yoksa, encoder olmadan bağlayamazsın. Emin değilsen hangi alıcıyı kullandığını söyle ona göre cevap veririm. :saygilar:

Ah Evlat keşke Küçültüp Motorun için yerleştirebilseler Esc leri
Önerdiklerim Dış montaj değilde fiber boruların içine geçebilen ince hafif yeni teknoloji ürünleri

Bak senin Esc 14 gram x 4 = 56 gram
onerdiğim 7 gramx4 = 28 gram (bu Gökyüzünde 5 - 6 sn Fazla kalmak demektir yada Drona 28 gramlık fazladan bir Yük bindirebilirsin) %p

ama fazladan 1 yada 2 adet yedekte alsan iyi olur

semih Balkar' Alıntı:
Önerdiklerim Dış montaj değilde fiber boruların içine geçebilen ince hafif yeni teknoloji ürünleri

onerdiğim 7 gramx4 = 28 gram (bu Gökyüzünde 5 - 6 sn Fazla kalmak demektir yada Drona 28 gramlık fazladan bir Yük bindirebilirsin) %p

hocam peki bu markaya güvenebilirmiyim pek duymadımda

Ozgur Korkmaz' Alıntı:
Tabiki çalışır ama pixhawk'ın gps girişi 6 pindir, fazladan 6 pin df13 konnektörün varsa ben sana kablo sıralamasını gösteren bir resim atabilirim. Power module konnektörü ile aynı şekildedir yani. İkinci soruna gelirsek; ppm çıkışı yani tek kablo ile bütün kanalları okuyabilen bir alıcın yoksa, encoder olmadan bağlayamazsın. Emin değilsen hangi alıcıyı kullandığını söyle ona göre cevap veririm. :saygilar:
hocam şimdi gprs ucundaki konektörü değiştirmemmi lazım power modül kablosu var bende 2 gprs var ikisinide aynı anda takabiliyomuşuz öyle takacağım kablo sıralamasını atarsanız sevinirim alıcım fly sky th9xin standart alıcısı

hocam şimdi gprs ucundaki konektörü değiştirmemmi lazım power modül kablosu var bende 2 gprs var ikisinide aynı anda takabiliyomuşuz öyle takacağım kablo sıralamasını atarsanız sevinirim alıcım fly sky th9xin standart alıcısı

Murat Selam,

Öncelikle GPRS başka birşey bilgin olsun. GPS dersen daha doğru olur. aşağıdaki fotoda genel olarak APM ve PIXHAWK GPS konnektorlerinin farkını görebilirsin.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu da çok tipik APM ve çevre birimlerin (Power module, GPS, Telemetri bağlantısını gösteren şema)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Size tavsiyem Frsky Djt + frsky alıcı kullanmanız. Orijinal alıcı bazen sorun çıkarabiliyor özellikle failsafe durumlarında. Aynı şekilde o alıcıyı encoder olmadan kullanamazsınız pixhawk üzerinde.

semih Balkar' Alıntı:

Semih abi ZTW Black Widow motorlar dediğiniz şekilde bir bakın isterseniz.

Ozgur Korkmaz' Alıntı:
Size tavsiyem Frsky Djt + frsky alıcı kullanmanız. Orijinal alıcı bazen sorun çıkarabiliyor özellikle failsafe durumlarında. Aynı şekilde o alıcıyı encoder olmadan kullanamazsınız pixhawk üzerinde.

Semih abi ZTW Black Widow motorlar dediğiniz şekilde bir bakın isterseniz.
failsafe çalışmıyor zaten kumandayı komple değiştirmeyi düşünüyorum radyolink at9 ile hocam sizin tavsiyeniz nedir

failsafe çalışmıyor zaten kumandayı komple değiştirmeyi düşünüyorum radyolink at9 ile hocam sizin tavsiyeniz nedir

Modülünün değiştirilebilir olması ve daha birçok modifikasyona imkan sağlayan 9x kumandaları diğer hepsine tercih ederim açıkçası. Yinede sizin amacınız fazla uzaklaşmadan etrafta gezinmekse at9 tarzı kumandalar da iyi olabilir. Menzili 1.2km yazıyor daha önce kullanmadığım için bu konuda fazla bir yorum yapamayacağım.