v bar control esc den sürekli beb beb beb

Serkan Taşdemir

Yeni Uye
İlgi Alanı
Heli
slm arkadaşlar malum pandemi nedeni ile baya modellerden uzak kaldık bu sebeble en azından evin çevresinde uçurmak için kenarda bekleyen 450 pro helimi setup yapmaya karar verdim karşılaştığım sorun şudur esc sürekli beb nekadar ugrastimsa çözemedim v bar kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum

slm arkadaşlar malum pandemi nedeni ile baya modellerden uzak kaldık bu sebeble en azından evin çevresinde uçurmak için kenarda bekleyen 450 pro helimi setup yapmaya karar verdim karşılaştığım sorun şudur esc sürekli beb nekadar ugrastimsa çözemedim v bar kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum
Helikopterden anlamam ama daha önce kullandığım emax esc eğer ilk güç geldiğinde gaz minumum değerde değilse öyle ses çıkarıyordu escnizin manualine bakın orada uyarı sesleriyle ilgili bilgi vardır

Esc kalibrasyonu yapılması gerekiyor, standart prosedür şöyle

Gaz kolu en üst konuma getirilir esc, farklı bir ses çıkarır, gaz kolu minimum seviyeye çekilir, onay sesinden sonra, kalibrasyon tamamlanmış demektir ufaktan gaz vererek çalışılması gözlemlenir.

@Serkan Taşdemir eski ve kıdemli bir üyemiz olarak forumda Türkçe kullanım konusundaki hassasiyetimizi bildiğini düşünüyorum.

Rica etsek mesaj yazarken noktama işareti, büyük ve küçük harf kullanımı konusunda daha hassas olabilir misin ? Bu hem bizden genç olan arkadaşlara örnek olacak hem de yazdıklarımızın daha kolay okunup anlaşılmasını sağlayacaktır. Göstereceğin hassasiyet için şimdiden teşekkür ederiz. :saygilar:

Aynen kalibrasyon ile ilgili ben de zamanında şöyle bir sıkıntı yaşamıştım sahada. Tabi kumandanın ilk zamanlarıydı. Belki bir firmware güncellemesi eksikti, belki jive esc ile alakalıydı. Tam hatırlamıyorum, sonradan çözüldü ve uzunca bir zaman kullandım da, konuyu görünce bi anımsadım benim durumu.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol