V bar neo reset hatası

fatih cebir

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar başımdan geçen entersan bir durum bu , spectrum dsx9 kumandam ile setup yaptığım neo vbar ünitem kendini resetleyip hata veriyor. Sonra servolar da kısa bir hareket oluyor, kısa bir süre sonra servolar duruyor, ama ünitenin üstündeki kırmızı hata ışığı sürekli yanıp sönüyor 8 veya 10 defa söktüm taktım ama durum degişmedi. Bu hatadan sonra pc ile baglantı kesilmiyor yani pc ye bagladıgımda vbar programı, üniteyi görüyor, yanlız bu durum olmadan önce ünite ile 7 veya 8 uçuş yaptım ayar yaptıgımda bu olay meydana geldi.

Tekrar bende üniteyi bilgisayara baglayıp sıfırladım, kumandam ile yeni bir model açtım ve bind ettim, sonra setupları tekrar gözden geçirip yaptım, şu an uçuşa hazır ama neden böyle bir şey yaptı anladım. Bu durum ile ilgili kısa bir video da çektim.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

V bar neo reset hatası

Gercekten cok enterans bir durum. Üstelik bu olaylar yeni alınan 2.unitede ortaya çıkıyor ??? Biraz araştıralım bakalım neler bulabileceğiz :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

V bar neo reset hatası

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Gercekten cok enterans bir durum. Üstelik bu olaylar yeni alınan 2.unitede ortaya çıkıyor ??? Biraz araştıralım bakalım neler bulabileceğiz :)

Mehmet abi heliferakte konusu var videolu, aynı IMU Sensör Hatası benim problem, kimisi 10. uçuşta hata vermiş kimisi 50. uçuşunda daha fazla uçuş yapıp bu hatayı alan insanlar var hatta biri 4 ünitem var diyor ilk ikisinde sıkıntı olmadı son 2 ünitede aynı problemi yaşamış. Şimdi mikado bu duruma ne demiş resmi bir şey bulamadım sadece bir kişinin mikado ile bir yazışması olmuş ve bu yazışmayı paylaşmış arkadaş. :)

( Mikado, evet burda ünitede bir problem var ve rescu calibresi ile ilgi hata alıyoruz yanlız bu hatanın üniteye herhangi bir zarar vermedigini ve en kısa zamanda ilk güncelleme ile bu sorunu çözeceklerini belirtmişler bunun ardından üniteyi degişmişler :rolleyes: Şimdi bu yazıyı okuduktan sonra rescu sistemi iade ettim ve tekrar üniteyi sıfırladım ve setup ayarlarını yaptım, her iki ünitemde 8 veya 10 uçuştan sonra bu hatayı almıştım, şimdi tekrar deneyecegim bu arada farklı bir leptop kullanın diyenlerde var onu yaptım :) hayırlısı diyelim. Aslında bu hatayı aldıktan sonra kullanmayan ve kullanmamayı tavsiye edenler var direk üreticiye gönderin şeklinde açıklamalarında ünitede bu hatayı alanların cihazlarını degiştiriyorlar şeklinde, yazılımsal olarak veya rescu sistemin bir sıkıntısı olabilir 450 takdıgım için çok sorun degil üniteyi bu şekilde test edecegim merak ediyorum acaba kurtarma programı ile ilgili mi sıkıntı var test edecegiz, şu an ulaştıgım bilgiler bunlar biraz daha derinlemesine bir araştırma yapacam bakalım ne çıkacak :saygilar:

V bar neo reset hatası

Logları paylaşır mısın Fatih abi? Videodan bişey anlamak mümkün değil ama logdaki hata isminden yola çıkarak bi sonuca varabiliriz belki...

V bar neo reset hatası

Rasim bu son logları kaydetmedim leptop yanım degil belkide loglar duruyordur bakmadım sonradan, ama loglara baktıgımda (IMU Sensör Hatası) olarak görüyordum diger loglar normal yani ünite başarılı başladı, bankların arasında geçişler, yani sadece kırmızı tırnak işareti ile olumsuz olarak ımu sensör hatasını aldım

V bar neo reset hatası

O iş sanırım servislik bir hata... RMA form doldur gönder demeleri muhtemel... Zaten önceki ünitede de öyle olmuştu diye hatırlıyorum. Aynı şeyleri ikinciye yaşamak da büyük şanssızlık.

V bar neo reset hatası

Valla hiç sorma bu ara elektronikten dolayı bir kara bulut var üstümde hayırlısı olsun 450 takdım zaten videosunu da çektigim için sıkıntı yok. Merak ediyorum acaba rescu sensörü ile mi ilgili problem var ilk fırsatta deneyecegim bakalım artık

V bar neo reset hatası

Fatih RMA gönderdiğimiz ilk ünite ile ilgili olarak tahminin bu hafta MIKADO servisten bir geri dönüş olur.

2.ünitede yaşadığın benzer sorun, senin de söylediğin gibi sanki yazılımsan bir problemi işaret ediyor. Helifreak benzer sorun ile ilgili olarak şöyle bir şey paylaşılmış.

For any new guys getting the "IMU Sensor" failure. You can try downgrading the firmware to the regular Pro/Rescue firmware. I was advised to do this by Mikado tech support and it did work.

While you may not have rescue, at least you can fly the model until they come out with a fix for the error.

"IMU Sensor" sensör hatası alanlar firmware downgrade ederek standard yazılıma dönsünler. Bu öneri Mikado Teknik tarafından söylendi.

Sorun çözümleninceye kadar, Rescue olmasa da ünite sorunsuz çalışacaktır.

Yanlış hatırlamıyorsam sen de benzerini yapmış ve sorun şu aşamada çözümlendi demiştin.

V bar neo reset hatası

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Fatih RMA gönderdiğimiz ilk ünite ile ilgili olarak tahminin bu hafta MIKADO servisten bir geri dönüş olur.

2.ünitede yaşadığın benzer sorun, senin de söylediğin gibi sanki yazılımsan bir problemi işaret ediyor. Helifreak benzer sorun ile ilgili olarak şöyle bir şey paylaşılmış.

"IMU Sensor" sensör hatası alanlar firmware downgrade ederek standard yazılıma dönsünler. Bu öneri Mikado Teknik tarafından söylendi.

Sorun çözümleninceye kadar, Rescue olmasa da ünite sorunsuz çalışacaktır.

Yanlış hatırlamıyorsam sen de benzerini yapmış ve sorun şu aşamada çözümlendi demiştin.

Evet abi tekrar güncelleyip rescu olmayan ilk kurulu programı yükledim ve tekrar setup yaptım, tahmini 15 uşuç falan yaptım ve bir çok kere bilgisayara baglayıp ayar yaptım, şu an bir sıkıntı yok gibi ünitenin tepkileri mükemmel, şimdi logları inceleyip tekrar bakacağım, tabi diger ünitreden gelen cevaba göre tekrar bir durum değerlendirmesi de yaparız. :saygilar:

V bar neo reset hatası

fatih cebir' Alıntı:
Evet abi tekrar güncelleyip rescu olmayan ilk kurulu programı yükledim ve tekrar setup yaptım, tahmini 15 uşuç falan yaptım ve bir çok kere bilgisayara baglayıp ayar yaptım, şu an bir sıkıntı yok gibi ünitenin tepkileri mükemmel, şimdi logları inceleyip tekrar bakacağım, tabi diger ünitreden gelen cevaba göre tekrar bir durum değerlendirmesi de yaparız. :saygilar:
Bazi unitelerde gozuken bu yazilimsal sorunu eminim ki Mikado cok kisa bir sure icerisinde yazilim upgrade ile cozume kavusturacaktir %p