V911 Kullanıcı Soruları / Problemleri / Çözümleri / Tavsiyeleri

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Sevgili V911 kullanıcıları,

Bugünden itibaren V911 ile ilgili her türlü SORU ve SORUNLARINIZI lütfen SADECE bu konu altında mesaj olarak paylaşınız.

14.07.14 Tarihli RCKOLIK Yönetim Güncellemesi
Forum olarak son 1 yılda çıkan V922, V977 gibi 6 kanal micro helilerin başarısı nedeniyle, modelciliğe başlangıç modeli olarak kesinlikle V911 tavsiye etmiyoruz. Tavsiyemiz:

- Hemen Simulasyon kumandası temin ederek, düzenli simulasyon çalışması
- Ve arkasından 6 kanal bir heli alınması. Bu 6 kanal micro olabileceği gibi, 450 ve 500 sınıfı profesyonel bir heli de olabilir

Olası Problem ve Çözümleri:
1- Pallerden birini değiştirdikten sonra hoverda bile aşırı vibrasyon var ,
2- Yurt içinden en uygun nereden temin edebilirim
3- V911 mize piller dola olmasına rağmen enerji gelmiyor ya da tam havalanmıyor ise :
4- V911 imiz havada iken kendi etrafında dönüyor ve trimler bir işe yaramıyorsa:
5- V911 Ana Pal Değişimi

Kullanıcı Tavsiyeleri:
1- Hangi model v911 Tercih edeyim : ,
2- v911 Sarj Alternatifi :

NOT: 05.02.14 Tarihli Not:
Konu yanlışla silindiği için, önemli mesajlar yedekten dönülerek yeniden açılmıştır. Bazı mesajlar kayıp olmuş olabilir. Paylaşım yapan üyelerimizden özür dileriz

V911 Kullanıcı Problemleri ve Çözümleri

İyi günler arkadaşlar.

Problem şu ki V911'imin blade lerinden biri kırıldı. Bana verilen yedeklerden birini yerine montajladım ve kontrol ettim bağlantı hatası yok, cunku daha once de değiştirmiştim. Şuanda blade lerin biri A1, diğeri B1.. Ufaklık hover sırasında aşırı derecede titreme yapıyor. Sizce bunun sebebi nedir? Farklı takım olmasından kaynaklanıyorsa da çok saçma çünkü aynı kalıptan çıkan parçalar.. :-\

sorunuzun cevabı pasit kalıp falan önemli değil paller çift halde rüetilirler ve her çift kendi ile ağırlık ayarı (balansı) yapılır tek tek değiştirerek olmaz çift değiştirilir.

tek tek değiştirilecekse 2 palin ağırlığı balanslanmalıdır yani eşitlenmelidir.

Soylediğiniz gibi farklı takım blade lerden kaynaklanıyormuş titreşim. Şuanda çok az bir titreşim var o da aldıgım yeni takımın üretiminde ufak bir hata olduğu için.

Yardımlar için teşekkürler.

v911 Alacağım Site önerisi istiyorum

Saygıdeğer rckolik ailesi uzun zamandır foruma giremiyordum. İşlerim biraz yoğun ama bu yoğun iş temposunda kendime eğlence hobi olsun diye heli almaya karar verdim.

v911 kafama yattı gerek indoor olması gerek outdoor olması gerekse makul boyutları ekstra olarak uygun fiyatı nedeniyle v911 modelini düşüyorum ancak hangi site güvenilir çözemedim. Ya da elinizde kullanmadığınız sağlam çalışan varsa uygun bir fiyatta anlaşabiliriz.Ben bu hafta sonu almayı planlıyorum.bana bir site önerebilirmisiniz? ya da forumda satan arkadaşlar iletişime geçebilir mi? Teşekkürler

Yukardaki linkten satın al kardeş, ben iki defa aldım piman olmadım. satıcı CVG shopp

Konu yanlışla silindiği için, önemli mesajlar yedekten dönülerek yeniden açılmıştır. Bazı mesajlar kayıp olmuş olabilir. Paylaşım yapan üyelerimizden özür dileriz :-\

v911 Sarj Alternatifi

Arkadaşlar v911 helikopterimiz için bir sarj alternatifi sunacağım.Belki biliyorsunuzdur ama yinede paylaşayim dedim
Gereksiz bir konu olabilir. Ama bu alternatif benim gayet işime yariyor...Kumanda üzerinden sarj etme imkanımız olsada alternatif olarak size bunu sunuyorum...
Bu cihat ile telefonunuzu da sarj etme imkanınız var ben kullanıyorum ve cok memnunum.Helikopter de gayet işimede yaradı

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Not: Cuma gününden sonra 20 günlük sürecek olan bir kampım var.O yüzden forumdan uzak kalacağım...

Moderatör tarafında düzenlendi:
V911 Kullanıcı Problemleri / Çözümleri / Tavsiyeleri

İyi günler arkadaşlar V911 de karşılaşabileceğiniz iki konudan bahsedicem;
-İlk olarak V911 imiz pilleri tam şarjlı olmasına rağmen yerden çok fazla yükselmiyor ise problem basit.. Canopy i çıkartıp, pili taktığımız sokete giren iki adet alüminyum çubukları yerine ittirerek enerjiyi geri kazanabiliriz. Burada bahsettiğimiz çubuklar, görünen kısımları plastik ile kaplanmış ve anakarta giden kablolara bağldır. İşte burada dikkat etmeniz gerekiyor.. :eek: Eğer çubuklar bendeki gibi her düşüşte veya her pil taktığınızda yerinden oynuyor ise sürekli yerine oturtmaktan dolayı kabloların lehimi kopacaktır!! Bu sebepten lehim yapmayı öğrenin derim :lollol:

-İkinci problem ise eğer V911 imiz havada iken kendi etrafında dönüyor ve trimler bir işe yaramıyorsa yapılacak şey basit :yuppi: Ev ortamında uçurmaktan dolayı kuyruk motoruna dolanan saç, toz ve çerçöpleri temizler isek stabil uçmaya başladığını göreceksiniz :lol:

Biraz uzun oldu galiba :eek: :laugh:

Erman Camgöz' Alıntı:
İyi günler arkadaşlar V911 de karşılaşabileceğiniz iki konudan bahsedicem.......
Bu mesaj ne yazık ki silinmişti. Yeniden paylaşım için teşekkürler Erman Bey %p Ilk mesaja link verildi ;)

Ben teşekkür ederim.

Merhabalar bende Tahir abimin bahsettiği powerbank ın 5200 mah olanını aldım ( Biraz abarttım galiba :lol: ) neyse bende kullanıyorum memnunum alacaklar banggood dan alabilirler 5600 mah versiyonu 7.11 dolar dı ben TİM (Turkcell İletişim Merkezinden aldım )

Furkan Bozacı' Alıntı:
Merhabalar bende Tahir abimin bahsettiği powerbank ın 5200 mah olanını aldım ( Biraz abarttım galiba :lol: ) neyse bende kullanıyorum memnunum alacaklar banggood dan alabilirler 5600 mah versiyonu 7.11 dolar dı ben TİM (Turkcell İletişim Merkezinden aldım )

Hayırlı olsun furkan :laugh: 5600 le tost makinası çaliştirrim ben :p

v911 Kumanda problemi yardım lütfen.

Merhaba üstadlar. Aranıza yeniyim ve 1 hafta kadar önce v911 modelini aldım.
Bugün helikopteri uçururken havadan birden pat diye yere çakıldı sonra baktım ki kumandanın paneli tamamen sönmüş.
Kumandanın önündeki ışığı yanıyor fakat panel kısmı yanmıyor.
Defalarca açıp kapattım pillerini değiştirdim fakat malesef açılmadı.
Sorun acaba nedir, kumanda mı bozuldu yoksa başka bir sıkıntısı mı var.

YArdım ederseni çok sevinirim.

Fatih Bey,

Sorunuzdan önce bence kayıt sonrası özelden mesaj olarak gönderildiği gibi, aşağıdaki konuyu da okumanızı tavsiye ederim....