v922 ilk Açık hava denemeleri

oguzzkaan

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhaba arkadaşlar. İlk başlarda herkes benim gibi mi? merak ediyorum doğrusu. Bu hobiye başladığım ilk günden bugüne her pcye oturduğumda büyük model helikopterlerin videoları ve sürekli şekilde helikopter araştırıyorum. 450 helikopter alayım mı alırsam heveslenip dışarı çıkacağım ve iyi bir kullanıcı olmadığım için kıracağım. İlk denemelerimde evde v922 parçalamıştım. Yavas Yavas simulator çalışarak ancak bu kadar oluyor. Çalışma saatlerinden vakit bulduğum sürece sürekli pc basında simulator ve video izlemekle geçiyor. Bugün sahaya çıktım yapamadığım tek şey şu. Hoverda durabiliyorum sabit olmasa da fakat biraz ilerlediğimde geri dönemiyorum yavaşça yere veya uzaklara düşürüyorum. Bu yüzden de 450 helikopterin düştüğünde kırılacak diye almak istemiyorum. kısa kısa birkaç video ve bir kaç foto ekledim. Herkese iyi güzel ve kırımsız uçuşlar dilerim.

Sayıglarımla,
Kaan.

Arka pervanesinin kırılnca pervane arıyorum çantada. Projeksyon cantasına göre v922 köpüğünü kestim ve sanki v922 çantası oldu. İçine tornavida ve yedek parçalar süper oldu :)
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Çok uzaklara gitti ve zor buldum parçalandı diye çok korktum fakat sapa sağlam :).

En sağlıklı 25sn. Dediğim gibi hover okey fakat uzaklaştırınca yanıma çekmekte zorlanıyorum.

Başta böyle olması normaldir. Öncelikle her yöne doğru hover çalışmalısınız. hoverde sıkıntı kalmayınca geri getirmek kolaydır.
Yine de böyle durumlarda geri geri getirmeye çalışın

Oguz, Cahit beyin de dediği gibi sim çalısmalarına aynen devam. Bu isler ilk baslarda gercekten cok zor. Ama eğer sabır gösterip devam edilirse öyle bir noktaya geliniyor ki her sey çorap dökülür gibi pes peşe geliyor. O yüzden çalısmalara aynen devam.

Çalısmalar da Türker in anlatımları dikkate alınıyor degil mı?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Evet güvenlik olarak mümkünse kimsenin olmadığı alanda denememi yaptım zaten fotoğraflarda da görebilirsiniz. Zaten arkadaşlarımla da konuşurken bu kesinlikle bir oyuncak değil diye sürekli vurguluyorum. Kırım videoları izlerken ne kadar çok tehlikeli olduğunu zaten görüyorum. Evdeki denemelerimde de helikopterin yanında kimse olmuyor. Bir arkadaş paylaşmıştı. yani küçük diyerek birşey olmaz dememek lazım diye düşünüyorum arkadaşa katılıyorum. Helikopter parçalansın tabiki üzülürüm fakat bir insana zarar vermek onun canını yakmak çok kötü bir olay. Kimsenin başına gelmemesini temenni ediyorum. Üzücü bir olay. Forumdaki bazı yazılarda okuduklarımı da arkadaşlara anlatınca bazıları inanmıyorlar. Hangi konu olduğunu hatırlamıyorum da helikopteri dışardaki insanlar bilmedikleri için kucaklamaya çalışmışlar tehlikesini bilmedikleri çok belli Allah kimseye göstermesin. Bir arkadaş daha paylaşmıştı yaşadığımız ülkede bu gibi olaylar yaşarsak model helikoptercilik te yaptırmazlar bize Türkiye'de yasa girer o yüzden herkes dikkat etmesi gerekliydi diye yazı vardı. Bu yüzden kendim için söylüyorum çok acemi olmama rağmen çok temkinli ve dikkatli olmaya özen gösteriyorum güvenliği kurallarına dikkat ediyorum.

Güzel paylaşım Oğuz. :bravo: Başlangıçta bu şekilde hissetmen gayet normal.

Kırımsız uçuşlar. :RCKolik: