v922 küçük heli birşey olmaz demeyin !

pardus

Çalışkan Uye
Arkadaşlar bu hobinin en önemli unsurlarından biride malum güvenlik. Ben bugün bunu ihmal ettim ve bakın ne oldu.

Siz siz olun; v922 nasıl olsa küçük bir heli, birşey olmaz demeyin. Güvenliğinizi ve başkalarının güvenliğini muhakkak ön planda tutun.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Geçmiş olsun. Dikkat etmek gerekir.

Geçmiş olsun Bulut :-\ Allah korumuş. Bu hobinin ne yazık ki hiç şakası yok, microsunun bile :embarras:

Bir yere evde uçarırken V922 zamanında benim de ayağıma çarpmıştı ama ondan önce Hold çektiğim için pallerde pek enerji yoktu. Sen de nasıl oldu da bu kadar iz bıraktı peki ??

Paylaşım için ayrıca teşekkürler, hepimiz her an çok dikkatli olmamız gerekiyor, bunu bir kez daha hatırlamış olduk ;)

H.ibrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Geçmiş olsun. Dikkat etmek gerekir.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Geçmiş olsun Bulut :-\ Allah korumuş. Bu hobinin ne yazık ki hiç şakası yok, microsunun bile :embarras:

Bir yere evde uçarırken V922 zamanında benim de ayağıma çarpmıştı ama ondan önce Hold çektiğim için pallerde pek enerji yoktu. Sen de nasıl oldu da bu kadar iz bıraktı peki ??

Paylaşım için ayrıca teşekkürler, hepimiz her an çok dikkatli olmamız gerekiyor, bunu bir kez daha hatırlamış olduk ;)

Teşekkürler :saygilar:

:rolleyes:

Ya ben en iyisi olayın nasıl gerçekleştiğini anlatmayım :D

Çünkü anlatırsam yaptığım yanlıştan dolayı bayağı bir komik duruma düşücem :D

Kısaca; gereksiz ve fazla öz güvenden dolayı dibimde uçurmaya kalkıp, sonucunda böyle birşeyle karşı karşıya kaldım diyebilirim :embarras:

Ama gerçekten çok iyi oldu. Güzel bir ders çıkardım. Mesela bugün uçururken ufak bir çocuk yaklaşmıştı. Ya o sırada bir terslik olup ona çarpsaydı! :eek:

v922 ev içerisinde kapıya çarpmasın diye elimle tutayım dedim tırnak ve altındaki eti dahi bıçak gibi kesti

Bulut' Alıntı:
Ama gerçekten çok iyi oldu. Güzel bir ders çıkardım. Mesela bugün uçururken ufak bir çocuk yaklaşmıştı. Ya o sırada bir terslik olup ona çarpsaydı! :eek:
Kesinlikle %p

Muammer Akbulut' Alıntı:
v922 ev içerisinde kapıya çarpmasın diye elimle tutayım dedim tırnak ve altındaki eti dahi bıçak gibi kesti
Size de büyük geçmiş olsun Muammer Bey. V922 bunları yapabiliyorsa, diğerlerini düşünmek insanı gerçekten korkutuyor :(

Muammer Akbulut' Alıntı:

Üfff ! Feciymiş ya :eek: !

Bulut ve Muammer Bey geçmiş olsun, neyseki paller yüze isabet etmemiş ben en çok ondan korkuyorum. :rolleyes:

Gerçekten dikkatli olmak lazım bu hobide, bir anlık ihmalimizin ceremesini bir ömür çekebiliriz. :eek:

bende zamanında v922 ne yapabilir diye elimde tutarak calıstırdım ve kartonu hiç zorlanmadan kesti.. Bikezde parmağıma denkgeldi hala izi duruyo..

Bunu söylemeden geçemiyeceğim v922 nin feathering shaft ını 2 tane minik vida tutuyor ve bunlara vida sabitleyici sürülmemiş loctite yani bir gün v922 elime aldım ve tail boom dan tutarak göz hizasında çalıştırıp servo hareketlerini eşime gösteriyordum o devirde feathering shaftın vidası yerinden çıkmasınmı Allah'ın işi o devirde dönen paller üstelik göz hizasında birtarafta eşim diğer tarafta ben servo hareketlerine bakıyoruz Allah korudu ve dediğim gibi o devirde biz saat yönü olarak 12 ve 6 yönünde bakıyorduk paller 9 ve 3 yönünde fırladı ve yüz hizamızda insanın suratına saplanır kalır bu devirde sizde buna dikkat edin en azında feathering shaft vidalarını iyice sıkın loctite sürerek takın vidaları

Muammer Bey bu bahsettiginiz olay cok ciddiymis, Allah gercekten hem sizi hem de esinizi korumuz..

Muammer Akbulut' Alıntı:
Bunu söylemeden geçemiyeceğim v922 nin feathering shaft ını 2 tane minik vida tutuyor ve bunlara vida sabitleyici sürülmemiş loctite yani bir gün v922 elime aldım ve tail boom dan tutarak göz hizasında çalıştırıp servo hareketlerini eşime gösteriyordum o devirde feathering shaftın vidası yerinden çıkmasınmı Allah'ın işi o devirde dönen paller üstelik göz hizasında birtarafta eşim diğer tarafta ben servo hareketlerine bakıyoruz Allah korudu ve dediğim gibi o devirde biz saat yönü olarak 12 ve 6 yönünde bakıyorduk paller 9 ve 3 yönünde fırladı ve yüz hizamızda insanın suratına saplanır kalır bu devirde sizde buna dikkat edin en azında feathering shaft vidalarını iyice sıkın loctite sürerek takın vidaları

geçmiş olsun,,, ben mcpx bl geldiği anda vidaları söküp locktite sürmüştüm,, küçük de olsalar o devirde mızrak gibi oluyorlar

Bulut' Alıntı:
Arkadaşlar bu hobinin en önemli unsurlarından biride malum güvenlik. Ben bugün bunu ihmal ettim ve bakın ne oldu.Siz siz olun; v922 nasıl olsa küçük bir heli, birşey olmaz demeyin. Güvenliğinizi ve başkalarının güvenliğini muhakkak ön planda tutun.
Geçmiş olsun bulut bey :(

Herkese çok teşekkürler. Çok önemli birşey değil ama, öyle birşeyde olabilirdi :embarras:

1 musibet, 1000 nasihattan yeğdir agreed

geçmiş olsun gerçekten dikkat etmek gerekli