V922 Servo Yanması

Merhabalar Ustalar,

Bugün V922 yi incelerken bir tane Servonun arka vidasının çok gevşek olduğunu gördüm vidasını sıkarken siyah kablo yerinden çıktı diğer kabloya dokunmasın derken dokundu ve servoyu yaktım maalesef. Servo lehimlerinden hafif duman çıktığını gördüm ve cihaz çalışmayı kesip kendini kapattı. Korktum pili ve yanan servoyu söküp pili tekrar taktım heli çalıştı. Yanan servonun takılı olduğu yere başka bir servo takıp denedim yanan servonun olduğu çıkış çalışıyor. Servo haricinde herhangi bir sıkıntı olmuş olabilir mi? Kurtardık mı? Nerelere bakmam lazım? Elinde V922 servo olan varsa haber verebilirse çok memnun olurum. İyi uçuşlar herkese..

V922 Servo Yanması

Öncelikle geçmiş olsun Hakan Bey :embarras: Servo ile beraber en büyük ihtimal ilgili servonun ana kart çıkışı da yanabilirdi. Ama siz test etmişsiniz, bir sıkıntı yok diyorsunuz %p Başka bir yerde problem olması zor, sadece servo arızası ile durumu kurtarmışsınız ;)

Sadece yeni servoyu takarsan işaretli bölgenin silikonlu olduğunu teyid edin. Zamanında bazı servolarda bu bölge silikonlu olmayınca, kabolar en küçük zorlamada siz de olduğu gibi lehim yerlerinden kopabiliyordu.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

V922 Servo Yanması

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Öncelikle geçmiş olsun Hakan Bey :embarras: Servo ile beraber en büyük ihtimal ilgili servonun ana kart çıkışı da yanabilirdi. Ama siz test etmişsiniz, bir sıkıntı yok diyorsunuz %p Başka bir yerde problem olması zor, sadece servo arızası ile durumu kurtarmışsınız ;)

Sadece yeni servoyu takarsan işaretli bölgenin silikonlu olduğunu teyid edin. Zamanında bazı servolarda bu bölge silikonlu olmayınca, kabolar en küçük zorlamada siz de olduğu gibi lehim yerlerinden kopabiliyordu.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Teşekkür ederim usta yeni servo ya gerek kalmadı Laptopta sürekli yaptığımız gibi elektronik tamirat ile çözdüm. Duman çıkmasına rağmen şaşırtıcı ama servo halen çalışıyor. Yedek için uygun fiyatlı bulursam almayı düşünüyorum inşallah. Çünkü 2 haftalık tecrübemle mutlaka her yedeğin olması gerektiğini farkettim. Banggood dan bir sürü sipariş yaptım fakat servolar hiç aklıma gelmemişti :) Şimdi forum üzerinden bulabilirsem alacağım bulamazsam banggood sağolsun ordan sipariş edeceğim. İlginize teşekkürler tekrar.