V950 Servo yanmasi

Serkan Demirkesen

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Bugün ikinci pratik seansı sırasında birden nitro gibi beyaz duman çıkmaya başladı. Hemen bataryayı ayırdım ama servo üzerinde bir delik açıldı ve içten içe yanmaya devam etti. Neden olmuş olabilir bilmiyorum. İnternette biryerde servo yedeklerini buldum ama hayatımda daha önce hiç yapmadığım birsey. Neyse ki elim yatkındır. Forumdaki örneklerden örnek alarak girişeceğim ...
ucuz etin yahnisi hesabı daha 3. Uçuşta patladı elimde ?

Bunlar da görüntüler

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bence tamamen şansızlık :embarras: Model henüz çok yeni iken böyle bir şey olması gerçekten de üzücü olmuş :(

Neyse ki yedek servo bulmuşsunuz, değiştirmesi çok kolaydır. Sadece 2 husus önemli :

1- Aldığınız servonun arızalı olan ile birebir aynı olmasına dikkat edin.
2- Servo monte edilirken servo kolunu düzgün ayarlamayı unutmayın.

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Bence tamamen şansızlık :embarras: Model henüz çok yeni iken böyle bir şey olması gerçekten de üzücü olmuş :(

Neyse ki yedek servo bulmuşsunuz, değiştirmesi çok kolaydır. Sadece 2 husus önemli :

1- Aldığınız servonun arızalı olan ile birebir aynı olmasına dikkat edin.
2- Servo monte edilirken servo kolunu düzgün ayarlamayı unutmayın.

Tamamdır, çok teşekkür ederim. Şevkim kırılmadı, buradayım. ?? daha çok basıma gelecek tamirat tadilat olayları, hazırım ??

Moderatör tarafında düzenlendi:
V950 nin orjinal servolari problemli diye biliyorum. Bangood ta orjinal servonun dışında daha kaliteli servolari var.

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK