v977 GAZ SORUNU

Gökhan35

Acemi 3d'ci
S.a abilerim. v977 dim var ve motor gucu bazen ii bazen ise dusuk calısıyor hareketler zor oluyo forumdan berkay arkadaşımızla bulışdum oda denedi modeli oda düşün oldugunu esc ayarı lazım oldugunu soyledi nasıl yapılması lazım yardımcı olurmusunuz yada başka bişeymı gerekıyo modeln kendıne gelmesi için ?

v977

Bende bir iki bi sey ekleyim modele +yi sonuna dayiyorum biraz yukseliyor oyle kaliyor yada ani + larda hic tepki felan vermiyor diger modellerde oldugu gibi bir de idle up aciyoruz seste degisme bile olmuyor bana sorun esc kaynakli geldi

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

v977 GAZ SORUNU

Esc olabilir diyeceğim ama, tepki meselesi ilginç. :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

v977 GAZ SORUNU

Bnimki Bu Kadar Güçlü Deil Abi Sorunuda bulamadık Bi Türlü.. :rolleyes: :rolleyes:

v977 GAZ SORUNU

piller daha yeni geldi abi sipariş vermişdim daha yeni elime gecti o yondne sıkıntı olucagını dusunmuyorum

v977 GAZ SORUNU

İlk önce bu kalibrasyon işlemini yap ve bir dene düzelme var mı ?
eğer düzelmez ise ;

Esc den karta giden kablolardan kırmızı yani "+" olanı ayırıyorsun, esc ye ayrıca bir pil bağlaman gerekiyor, bunun için ayırdığın esc den gelen "+" kablo ve esc nin "-" uçlarına varsa jst konnektör bağlayıp, yoksa da gayet dikkatlice kutuplara dikkat ederek, zira esc yi yakmak istemeyiz, video da ki işlemi yapıyorsun. işlem sonrası tekrar esc nin, karttan ayırdığın "+" kablosunu bağlarsın ve uçuş denemesi yaparsın.
Sonucu da paylaşırsın.
:)

v977 GAZ SORUNU

haha abi süper paylaşım :D inş makineyi patlatmam :D :D :D :D :D :lol:

v977 GAZ SORUNU

İnş abi berkayla halletmeye calışıcaz :D yapabilirsek burdan haber veririm sana :D teşekküler yardımalrın için. :saygilar: :saygilar: :saygilar: :RCKolik:

v977 GAZ SORUNU

Levent abi bnm modelin pal acılarıda dogru düzgün deil onu nasıl ayarlıcaz berkayla ugrasdık yapamadık nasıl ayarlanması lazım mıkro modellerde

v977 GAZ SORUNU

Gökhan Ceylan' Alıntı:
Levent abi bnm modelin pal acılarıda dogru düzgün deil onu nasıl ayarlıcaz berkayla ugrasdık yapamadık nasıl ayarlanması lazım mıkro modellerde
Daha önce paylaştığımız şu 2 konu işini çözecektir diye düşünüyorum Gökhan :)

v977 GAZ SORUNU

memet abi cok teşekkür ederim, paylaşımın için video yu izledim dişli derken bu servoları tutan koların ayarımı demek istedin pek anlamadım orasını biz o kolların ayarıyla oynadık berkayla bişey değişmedide :D :saygilar:

v977 GAZ SORUNU

Selamlar
Benim de v977de gaz sorunu yada motor devir sorunu vardı. Helikopter yüzde 60 hatta 70de havalanıyordu açıları arttırdığım halde. Yedek motor vardı siyah onu taktım şuan açıları normale getirdiğim halde yüzde 40 civarında zıplıyor heli. Yani sorun motorda diye düşünmüştüm ben. Acaba sorun escden mi kaynaklıydı. Diğer motorda neden sorun olmadı. (deviri düşük olan motor beyaz yüksek olan motor siyah. İkisi de aynı gibi motorların)

v977 GAZ SORUNU

"Zıplıyor" derken tam olarak neyı kasdediyorsun :thumbup: