v977 kuyruk seti

Neville

Uye
merhabalar helikopteimde kuyruk setini kırmıştım.daha sonra istettim şimdi eldi taktım ama kendi etrafında dönüyor az bi gaz verince hemen yerde debeleniyor.neden oluyor sizce?
anakart mı yandı acaba?

v977 kuyruk seti

Aşağıdaki konudaki 13. Madde yardımcı olabilir .

https://www.rckolik.com/wltoys-v977-kullanici-yorumlari-tavsiyeleri-onerileri-bulgular-t4296.0.html

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ynt: v977 kuyruk seti

Mehmet Kucuksari' Alıntı:

https://www.rckolik.com/wltoys-v977-kullanici-yorumlari-tavsiyeleri-onerileri-bulgular-t4296.0.html

Abi benimki hic havalanmiyor sanki kuyruk motoru calismiyormus gibi stabillestirmiyor heliyi. Daha az bisey gaz verir vermez hemen hizlica etrafinda donuyor gazi kesmezsem yerde debeleniyor kuyruk setleri sifir

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

v977 kuyruk seti

Artı eksileri ters lehimlemiş olabilirsin , bizim başımıza geldi , renkleri doğru lehimlediğim halde motor ters dönüyordu , tekrar kabloları söküp lehimleyince düzeldi..........

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Artı eksileri ters lehimlemiş olabilirsin , bizim başımıza geldi , renkleri doğru lehimlediğim halde motor ters dönüyordu , tekrar kabloları söküp lehimleyince düzeldi..........
Banggoodan direk set olarak aldim?
Ne tarafa dogru donmeli?

Mehmet Kucuksari' Alıntı:

Birde simdi pervaneleri cikarip deneme yaptim sag yapiyorum kuyruk saga dogru itiyor ama sol etki etmiyor ve stabilize etmiyor sorun anakarttaysa siparisi erkenden geceyim abi.

v977 kuyruk seti

Burkay , dönüş yönünü falan hatırlamıyorum ama bildiğimiz büyük model helikopterlerin palleri saat yönünde , kuyruk palleri de saat yönünde dönerler.Sanırım buda öyledir.Sen hazır komple kuyruk almışsın , bu çinlilerin kalite kontrolü bu kadar olur , kuyruk motorunun kablolarını havya ile sökmen lazım , söktükten sonra mesela kırmızıyı beyazdan söktüysen siyaha , açık renkli olanı siyahtan söktüysen beyaza lehimlemen gerekiyor , bu işi tek başına yapman zor ise ,müsait bir zamanında , bir elektronikçi , bilgisayar tamir yapan ya da telefon tamiri yapan bir yere 3-5 lira ver , iki dakika da hallederler.Kabloları lehim yaptıktan sonra mutlaka izole etmen gerek , yoksa daha pili takar takmaz anakartı halledersin ......Hadi kolay gelsin....

Burkay Hilaloğlu' Alıntı:
Birde simdi pervaneleri cikarip deneme yaptim sag yapiyorum kuyruk saga dogru itiyor ama sol etki etmiyor ve stabilize etmiyor sorun anakarttaysa siparisi erkenden geceyim abi.

Burkay , motorun ters dönüyor , sağ yapınca kuyruk sağa gitmez , helinin burnu sağa gider , kuyruk da sola döner.Hemen anakart falan sipariş etme dur azıcık bi :D

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Burkay , dönüş yönünü falan hatırlamıyorum ama bildiğimiz büyük model helikopterlerin palleri saat yönünde , kuyruk palleri de saat yönünde dönerler.Sanırım buda öyledir.Sen hazır komple kuyruk almışsın , bu çinlilerin kalite kontrolü bu kadar olur , kuyruk motorunun kablolarını havya ile sökmen lazım , söktükten sonra mesela kırmızıyı beyazdan söktüysen siyaha , açık renkli olanı siyahtan söktüysen beyaza lehimlemen gerekiyor , bu işi tek başına yapman zor ise ,müsait bir zamanında , bir elektronikçi , bilgisayar tamir yapan ya da telefon tamiri yapan bir yere 3-5 lira ver , iki dakika da hallederler.Kabloları lehim yaptıktan sonra mutlaka izole etmen gerek , yoksa daha pili takar takmaz anakartı halledersin ......Hadi kolay gelsin....
Oncelikle tesekkurler abi ben bir keresinde yani son denememde lehim yaptirmistim televizyoncuya.sonra denedim.yine deli.gibi donuyordu ardindan bosver dedim internetten alayim dedim 2aydir bekliyordum daha yeni geldi.sag tarafli ilgili hersey calisiyor gibi ama sola dogru birsey etki etmiyor.bence ters lehim ihtimali dusuk gibi ama tabi daha iyi bilirsinde ben bikacbisey denerken anakarti yakmis olma ihtimalim var mi? Ama bence yani bana kalirsa lehimi yanlis yapma ihtalleri var mi?? Yapsalar bile ne bileyim saat yonunde donmezdi yada hicbirsey olmadan calismaz sadece durudu gibi fikirler var aklimda bu lehim konusunda emin misin abi 3tane set almistim 2 sini de denedim ama sonuc ayni?

Ynt: Ynt: v977 kuyruk seti

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Burkay , motorun ters dönüyor , sağ yapınca kuyruk sağa gitmez , helinin burnu sağa gider , kuyruk da sola döner.Hemen anakart falan sipariş etme dur azıcık bi :D
Abi zaten burnu saga gidiyor.

v977 kuyruk seti

Burkay , sen bunu takıyom ediyom derken birşey yaptın mı ?....Dürüstce itiraf et , sana kimse kızmaz , bu dediklerine bakılırsa kuyruk sağlam gibi duruyor , bir de kuyruk paline bak , milde boşa dönmesin , daha da aklıma birşey gelmiyor , bağlantıları bir kere daha kontrol et , heliye bir kere daha enerji ver , enerji verirken bind oluncaya kadar bekle , heli kıpırdamasın , sonra bir kere daha gaz ver , aynı şeyi yapıyorsa , yedek anakartını beklemekten başka çaren yok. :(..Başka aklıma gelen bir sorun bilmiyorum....

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Burkay , sen bunu takıyom ediyom derken birşey yaptın mı ?....Dürüstce itiraf et , sana kimse kızmaz , bu dediklerine bakılırsa kuyruk sağlam gibi duruyor , bir de kuyruk paline bak , milde boşa dönmesin , daha da aklıma birşey gelmiyor , bağlantıları bir kere daha kontrol et , heliye bir kere daha enerji ver , enerji verirken bind oluncaya kadar bekle , heli kıpırdamasın , sonra bir kere daha gaz ver , aynı şeyi yapıyorsa , yedek anakartını beklemekten başka çaren yok. :(..Başka aklıma gelen bir sorun bilmiyorum....
Abi hicbirsey yapmadim Ki? Saga don deyince gelinin burnu saga donuyor ama sol da hicbirsey etki etmiyor.ve stabil yapmiyor heliyi sanki kuyruk motoru yokmus gibi yerde debeleniyor yani helinin donmesini engellemiyor.

v977 kuyruk seti

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Hakan kardeşimin dediklerini birebir yaptın ve hala problem devam ediyorsa, ana kart arızalandı demektir :-\

Anladim.Tesekkurler.

v977 kuyruk seti

Merhabalar
Bu arkadaşın başına gelen sıkıntının aynısı bende de hasıl oldu.Yanlız bendeki sorun ana kartın fazla kullanımdan kaynaklı alev alması ile başladı.Bangoddan bir ana kart sipariş ettim ve gelince değiştirmeme rağmen yine aynı.Havalanmadan yerde sürekli bir tarafa dönüyor.Acaba motorda mı arızalandı diyerek sıfırı ile değiştirdim ancak nafile.Acaba sıkıntı nerde olabilir?
Bu arada yerde dönerken kumandadan kuyruk sağa sola döndürme komutlarıma yanıt vermiyor.