v9XX kumanda çalışmıyor !!

Kadir KOÇ

Yeni Uye
İlgi Alanı
Heli
merhaba bu hobiye yeni başladım yaklaşık 1 ay kadar oldu helikopterim v911 forumda ve diğer sitelere baktım benim sorumla ilgili bir şey bulamadım genelde kumanda ile heli arasında bağlantı sorunu falan var heliden kaynaklı sanırım benim sorunum şu; dışarda uçururken kumandayı elimden düşürdüm pilleri falan çıktı yerine taktım ama ekranda ne varsa hepsi aktif gibi gözüküyor hiç bir şey yapmadan. kapatıp açtığımızda gelen 4 5 bib sesi de artık gelmiyor
video da ekledim belki daha iyi anlatır . şimdiden teşekkürler
youtube link :
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

v911 kumanda çalışmıyor !!

Sayın Geoman7 bey.
Forumumuzda 4 kanallı oyuncak sınıfı helilerle ilgili paylaşım yapılmamaktadır. Size önerim bir simülatör edinip çalışmalara başlamanız ve 6 kanallı helikopter uçurma zevkine ermeniz. Yok ben 4 kanalla mutluyum derseniz maalesef bu forum size göre değil.
Bu arada isminizin Kadir olduğunu biliyorum ama bunu öğrenmek için tanışma konunuza bakmak gerek. Biz forumda nick kullanmıyoruz. Gerçek ismimizi yazıyoruz.

forum olarak 4 kanallı oyuncaklara ne yazıkki cevap vermiyoruz. Büyük ihtimal birazdan konunuz silinir. eğer bu hobide devamlılık istiorsanız 6 kanallı modellere yönelmenizi tavsiye ederim. o konudada elimizden geldiğince yardımcı oluruz.

öneriniz için teşekürler ama ilk etap da nasıl bir şey olduğunu anlamak amacıyla oyuncaktan profesyonele geçerim diye düşünmüştüm. tabi ki 6 kanallar daha iyi sonuçta yapabilecekleriniz kısıtlı 4 kanalda. simülatöre sıcak bakamadım nedense gerçek olarak uçurayım istedim o yüzden simülatör düşünmüyorum ama yeni olduğum için forumları dolaşmak hangisini alırsam iyi olur onu bulmak uzun sürüyor 2 haftadır 6 kanal heli arıyorum yoksa tabiki 6 kanal bi tane edinicem kendime şimdi burada tavsiye istesem abes kaçar bi çok konu var okumak uzun sürüyor ee vakit de olmayınca malesef oyuncakla idare etmek durumunda kaldım

Eğer tavsiye istiyorsanız 6 kanallı v977 öneririz. Mikro olduğundan maddi anlamda yormaz. Hem 6 kanal hoşunuza gitmezse de bırakırsınız. Ama sim şart.
zamanım yok okuyamam öğrenemem ve ben oyuncakla idare ederim derseniz de ona da saygı duyarız ama maalesef bu forumda teknik destek bulamazsınız. Tabi özelden yardımcı olmak isteyen olabilir o ayrı.
Ayrıca videonuz gizli

asla bırakma gibi bi niyetim yok şuan madem öneri aldım boyut olarak biraz daha büyük olsa ne tavsiye edersiniz oyuncakta tecrübe ettim 10 mt ileri gönderdiğim zaman görünmesi çok zor oluyor bütçeyide yazayım o zamn 500 600 tl

nasıl olur ama herkese açık olarak işaretli

Kadir hoşgeldin. Arkadaşların dediği gibi 4 kanallılarla, özellikle de 911 ile ilgili paylaşım yapmıyoruz. v977 veya hisky hcp100s başlangıç için ideal mikro helikopterler, 500-600 bütçe de bir mikro ve bir de sim kumandası için gayet yeterli. Ancak takıldığım şu konu var. Okumak için zaman yok demişsin. O konuları okumak yazmaktan çok daha kısa sürüyor, eğer ki biz bunları yazmaya zaman bulabiliyorsak, sen de okumaya zaman bulabilirsin emin ol. Bu sadece istek ve heves meselesi. Ancak araştırmak, okumak, video izlemek için zamanım yada hevesim yok diyorsan, üzülerek söylüyorum, heli için pek şansın yok. Uçmak bu işin çok küçük bir kısmı. Asıl büyük kısım bilgisayar başında geçer. Araştırmak, okumak, video izlemek, simulatör çalışması, montaj, ayar... Uçuş aslında %10 belki de.

hoş buldum emre abi istek ve hevesim oldukça yüksek ama pahalı bi hobiye merak saldım o yüzden şu sıralar zamanımı bilgisayar başında geçirmek yerine para kazanarak geçiriyorum o yüzden biraz yavaş ilerliyorum . heli ve sim kumandası 500-600 lük bi bütçede demişsin ikinci el mi acaba bunlar

kadir koç' Alıntı:
hoş buldum emre abi istek ve hevesim oldukça yüksek ama pahalı bi hobiye merak saldım o yüzden şu sıralar zamanımı bilgisayar başında geçirmek yerine para kazanarak geçiriyorum o yüzden biraz yavaş ilerliyorum . heli ve sim kumandası 500-600 lük bi bütçede demişsin ikinci el mi acaba bunlar

Hayır değil. Sim kumandası zaten 50-60 lira civarındadır. Yada v977'nin sim kumandası olarak da kullanılabilen bir kumandası olan versiyonu var. 130$ civarında sanırım fiyatı. Bahsettiğim heli mikro olarak geçer. Bu işe başlamanın en ucuz yolu mikrolardır. Sim ve mikro ile belli bir yere kadar geldiğinde gerçek bir model alırsın. O zamana kadar hem kendini geliştirmiş olursun, hem de bir model almanın ve onu kırmanın getireceği maddi yükü minimuma indirirsin.

peki site olarak hangisini tavsiye edersiniz türkiyede fiyatlar oldukça yüksek yurtiçi yurt dışı siz hangisini kullanıyorsunuz ?

kadir koç' Alıntı:
peki site olarak hangisini tavsiye edersiniz türkiyede fiyatlar oldukça yüksek yurtiçi yurt dışı siz hangisini kullanıyorsunuz ?

;)

Biz ne yazik ki alisverislerimizin buyuk kismini yurtdisindan yapiyoruz. Senin de dedigin gibi yurticinde fiyatlar genel olarak yuksek. Bunun da tabi hakli ve ya haksiz bir suru sebebi var, bu kisim baska bir tartismanin konusu. Forumda alisveris ile ilgili basliklar altinda bir suru site bulabilirsin. 977 icin sanirim en uygun tercih banggood olacaktir.

teşekkürler abi sizleri daha fazla yormayayım hazır bugün işimde yok bol araştırma yapayım keşke ilk başta bu foruma denk gelseydim hem aktif kişi çok hem bilgili kişiler tekrar teşekkürler

Bende o modelle başladım pişmanım ama biraz daha kanına işlemesi için ucurmani isterim bence kumandanin içini aç ve fiziki kırılan çıkan bir yer varmı bak.

kumandayı açtım inceledim her şey sağlam gözüküyor lehim falan mı koptu acaba kumanda kartının resmini bulmaya çalışıyorum bir daha incelemek lazım