[Video]: 26.04.2015 Eskişehir Buluşması

Rasim Öztürk

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Uçuşlara hız kesmeden devam ediyoruz, perşembeden sonra pazar da arazideyiz. Can da ziyarete geldi bizleri, güzel bir gün geçirdik. Birkaç kare fotoğraf ve akabinde videolar geliyor. Yüklendikçe ekleyeceğim. Görüntüler net olmasa da anlaşılıyor :laugh:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Rasim Öztürk - MSH Protos

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Emre Kaman - Gaui x5

Emre Kaman - Gaui x3

Mevlüt Yılmaz - JR Forza 450

Puslu havalarda cekilem resimlerde sari canopyler resmen patliyor :thumbup: :halay:

Rasim ilk videosunu izledim. Hava kapali olunca odaklama sorunu yasanmis ama hareketler Cok net. Rasim ucuslari Ben 2 kisma ayiriyorum, Protos+3sx oncesi ve sonrasi diye :laugh: 2. Kisimda bariz sekilde pilotajda Cok HIZLI ve guzel gelismeler var. Aynen devam kardesim, sticklerini saglik :bravo: :halay:

Yanliz Emre dogal olarak sandalyayi almak zorunda kalmis, Aman dikkat :D :)

Konuyu takipteyim. Herkesin sticklerine sağlık şimdiden.

Rasim daha ne olsun valla pilotaj ilerliyor hızla tebrikler. Keyifle izledim. :thumbup:

Hava pek keyifli değil ama uçuşlar tam tersi. :thumbup:
Bende aynı fikirdeyim, Rasim kardeşimizin pilotajındaki ilerleme ivmesini hissettirmeye devam ediyor. Maşallah diyelim. :bravo: :bravo:

Bir x5 videosu hariç, diğerleri yüklendi. Onu da bu akşama yüklerim.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Rasim ilk videosunu izledim. Hava kapali olunca odaklama sorunu yasanmis ama hareketler Cok net. Rasim ucuslari Ben 2 kisma ayiriyorum, Protos+3sx oncesi ve sonrasi diye :laugh: 2. Kisimda bariz sekilde pilotajda Cok HIZLI ve guzel gelismeler var. Aynen devam kardesim, sticklerini saglik

Teşekkür ederim Mehmet abi, kendimizi eğlendirmeye çalışıyoruz işte... Zamanla oluyor gelişmeler :)

Arda Erkan' Alıntı:
Rasim daha ne olsun valla pilotaj ilerliyor hızla tebrikler. Keyifle izledim.

Teşekkürler Arda, takipteyiz seni :) Canım sıkılırdı bazen, açardım yurtdışı arkadaşların videolarını... Son zamanlarda yerli abileri arkadaşları izler oldum, biri de sensin ;)

Türker Akgün' Alıntı:
Rasim kardeşimizin pilotajındaki ilerleme ivmesini hissettirmeye devam ediyor. Maşallah diyelim.

Teşekkür ederim Türker abi, ilk kocaeli buluşmasından sonra olaylar gelişti :laugh: Ekran başında çok izledik, hiç aynı tadı vermiyor. Ne zaman bi buluşma oluyor, heves artıyor çalışmalar hızlanıyor...

Valla eskişehir ekibi favorimden,uçuş sahası , modeller ve ekip süper ,ellerinize sağlık...

Ünitenin verdiği güven Rasim'i resmen coşturmuş :bravo: , Emre'nin biraz rahatı bozulmuş ama olsun , çok güzel gelişmeleri imrenerek seyrediyorum.Videoların hepsine de zaman buldukça bakıyorum , ama fotolara bakınca , modellerin güzelliği , sahanın güzelliği , için için imrendiriyor....... :thumbup:
Rasim , MA pozu da güzel olmuş bu arada :D :saygilar:

Teşekkürler Hakan abi, aslında bu uçuşta yanılmıyorsam hiç rescue çekmedim. Ama güven verdiği doğru tabi...

6.pilde iki üç tane loop denedim, güzel oldu. Sonra yere yakın yine girdim loopa, dönüşü alamayacağımı hissettim, yarısında karar değiştirdim. rescue'ya bastım invertte... Model gaz kesti. Yere düşeceği kesindi, tekrar gaz alıp kendini parçalamasın diye hold çektim düşüş sırasında ve invertten yere vurdum.

Paller yine sağlam... Pallere açı veren linkler, spindle shaft, pal tutucuların biri, ana şaft, ana dişli, 3.rulman bloğu dağıldı... tersten vurduğu için ana şaft içe daldı ve ünitenin dış kasasını zedeledi ciddi şekilde, ama içini açtım baktım, bi sorun yok. Çalışıyor da... Biraz düzeltmeye çalıştım kasasını, olduğu kadar oldu... Bir de boom yamuldu, kuyruk plastik kutusu içinde rulman dağıldı. Toplam 30 poundluk bir zarar var, siparişleri geçtim beklemedeyim.

Bunlarla ilgili fotoları da akşama paylaşırım.

Rasim Öztürk' Alıntı:
6.pilde iki üç tane loop denedim, güzel oldu. Sonra yere yakın yine girdim loopa, dönüşü alamayacağımı hissettim, yarısında karar değiştirdim. rescue'ya bastım invertte... Model gaz kesti. Yere düşeceği kesindi, tekrar gaz alıp kendini parçalamasın diye hold çektim düşüş sırasında ve invertten yere vurdum.
... Toplam 30 poundluk bir zarar var, siparişleri geçtim beklemedeyim.

Bunlarla ilgili fotoları da akşama paylaşırım.
Tekrar geçmiş olsun Rasim. Allahtan yine çok az bir hasarla olayı atlatmışsın :halay: Tamam model emsallerine göre hafif ama bence sen de düşmesini iyi biliyorsun :laugh: Zira maşallah 2.kırım ama paller hala sağlam :D

Rasim Öztürk' Alıntı:
... Toplam 30 poundluk bir zarar var, siparişleri geçtim beklemedeyim.
Geçmiş olsun Rasim, neyseki önemli birşey olmamış. Ufak bir tamiratla herşey eskisinden güzel olacaktır inşallah. :)

Çok geçmiş olsun Rasim :( Ciddi bir şey olmaması sevindirici.

Rasim tekrardan geçmiş olsun kardeşim :(
yaw sana nazar değdi arkadaş. Pilotajda ciddi bir gelisme var eyvallah. Gelistiginin en buyuk gostergesi kirimlar. Yeni hareketler deniyorsun, kendine guvenin geldi ama biraz daha dikkat edersin insallah.
bir daha olmamasi temennisiyle takipteyim %p

Teşekkür ederim İbrahim ama benden kaynaklı bir durum değil ki. Geçenki kendi hatamdı, bunu anlamadım. Hold çekme falan yok. Bundan önceki 5 pilde ne kadar zorladıysam onda da o kadar zorladım, farklı bişey yok. Neyse, hobinin içinde olan şeyler. Ünite iyi kurtuldu yalnız.

Geçmiş olsun Rasim , Mehmet'e katılıyorum , paller gitmiyorsa kırımları yine hafif atlatıyorsun demektir.Zaten helikopter malesef böyle , daha kalkarken yan yatırıversen , aynı masraf garanti çıkıyor.Bu dönem böyle , hareket deneme , birkaç ayar deneyeyim falan derken , kırıma gebe bir süreçtesin , sağlık sıhhat yerinde olsun , hasar bir şekilde telafi edilir.Ünitenin kurtulması bile sevindirici ......Tamir ve ayar işleri de eğlenceli , zaten hobide zamanın çoğu onlarla geçiyor.... :saygilar: