[Video]:27.04.2015 - Mini Titan e325 v2 - Merakla Beklenen Sürpriz Video :)

arda

Kıdemli Uye
Merhaba arkadaşlar,

Bugün Ankara'da karlı bir sabaha uyandık ve benim yeni modelle uçuş yapma hevesim kursağımda kaldı. Daha çok ünite üzerinde yaptığım değişikliklerin etkisini merak ediyordum.

Akşamüstüne doğru hava açınca kendimi tutamadım, güneş batmaya yakın olsada iki pil uçuş yaptım.

Ünitemiz K-bar : ( 2.Değerlendirme )

600 sınıfı helimde olduğu için, ilk uçuşumda 600'e göre hareketlerde daha atik olmasını bekliyordum.
Stikleri fazlaca çekmem beni biraz rahatsız etti.

Dün gece ünite ayarlarını tekrar heliyi gözden geçirdim;

Pal açılarım -12 0 12. Daha fazlası piller için uygun olmaz diyerek bunu uygun gördüm.
Cylicleri 8 derece ayarladım. Aynı zamanda agilityyi arttırdım. 100 civarında 3d flight ile aggressive 3d arasında.

Sonuç:

İlk uçuş testinden alakasız ve benim için gayet yeterli tepkiler aldım.
Kuyrukta seri uçuşlarda olmayan fakat özellikle hover ve bazı geçiş aşamalarında ufak bir salınım var. Gain ayarı ile alakalı olduğunu çok düşünmüyorum, açıp kısarak iki türlüde denedim. İndoor uçuşta da en ufak bir problem yok.
Sanıyorum şiddetli yan rüzgardan dolayı yapıyor.
Ünitenin çift taraflı bantları da yeni olduğu için, titreşim kaynaklı bir sorun oldğunu düşünmüyorum.

İlk pilim Nanotech'in ters alan turunda tamamen sesi kesildi. :laugh: :laugh: Fazla geç olmadan heliyi düzeltip, ikinci pili taktım neyse ki Zippy 40c pil ile özelikle tic toclarda biraz bayılma olsada baya tatmin etti.

Bugün tam bir uçuş yapabildiğim için 450 sınıfında bir heli için hareketler oldukça güzel çıktı.
Ben çok beğendim, ünite hakkından daha fazlasını veriyor.
Kıyas yapacak tek kullandığım ünite 3gx olduğundan arasındaki farkı değerlendirmem gerekirse; K-bar uçuş hissiyatı olarak daha iyi hissetirdi.

Helinin üstündeki elektronik ; ( İlerleyen zamanda servoları değiştirebilirim.)

*HobbyKing Mi - HK28012 Dmg Kuyruk servosu
*HobbyKing HK-922MG Cylic servoları
*Kit üstünde çıkan TT Ripper OBL 29/37-10H 3700KV Brushless Motor ve *TT Ace RC BLC-40 Esc

İyi seyiler diler, tam ekran 1080p izlemenizi tavsiye ederim. :saygilar:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

[Video]: 04.05.2015 // Mini Titan E325 v2 Fbl // K-Bar // Uçuş ve Değerlendirme

Daha ne olsun Arda , fıstık gibi maşallah , ünite gerçekten fiyatına oranla güzel iş çıkarmış......da , ünite ne olursa olsun , iş pilotajda bitiyor..Uçuranın da pilotajı güzel olunca , insan seyretmekten de zevk alıyor...... ;)

Uçuşunu zevkle izliyorum kardeşim.
Başarılı %p
K.bar Rasimin tavsiyesiyle denemek istedigim bir unite.
3gx e gore daha iyi oldugunu dusunuyorsan bu benim icin iyi bir referans olacaktir.
Tekrardan Tebrikler :bravo:

Güzel uçuş. Zaten sizin nitrodaki uçuşlarınızı da takip ediyordum. Şimdi bir TT uçuruyorsunuz. Daha bir keyif aldım.
Ben de vbar klonu olan fubar kullanıyorum Raptor g4 üzerinde. Ben de gayet memnunum. Ama spirite geçiyorum. Bi aksilik çıkmaz ve ayarlarını yapabilirsem haftaya ben de test edip paylaşmak istiyorum. O zaman fubarı başka bir fbl ünite ile kıyaslama şansım olmuş olur.

Hakan abi ,çok teşekkürler elimizden geldiği kadar işte :) Keyifle izlediysen ne mutlu bana :saygilar:

İbrahim abi , bana sorarsan şimdilik bir değişimi pek tavsiye etmem hazır kurulumu yaptın.Tekrar ayar yap et zamanını pilotaja ayır bence. Benimki ufak bir hissiyat 3gx veya kbar iyi diyemem. Türker abinin dediği gibi sadece farklı bir tat.
Nitroda 3gx ile gerçekten çok fazla uçuşum var 2 seneyi aşkın uçuyorum. Beni hiç üzmedi,eminim senide üzmez.:saygilar:

Cahit abi , teşekkür ederim. Yeni üniten umarım sanada hayırlı olur.
Uçuş videolarını merakla bekliyorum şimdiden. :thumbup:

Arda ellerine saglik cok guzel bir ucus olmus :thumbup: Modele gittikce alisiyorsun belli :bravo: Artik hafta ici de mesai sonrasi bu ufaklik ile 1-2 pil kacak ucus yaparsin :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Arda ellerine saglik cok guzel bir ucus olmus :thumbup: Modele gittikce alisiyorsun belli :bravo: Artik hafta ici de mesai sonrasi bu ufaklik ile 1-2 pil kacak ucus yaparsin :D

Abi 3.ucusum iste baya alistim.Pil alirsam bol bol ucarim
kacak ucus icin son derece uygun.:thumbup:

[Video]: 06.04.2015 Mini Titan e325 v2 Ucuslara devam

06.04.2015 Kacak ucus

Bugun hava ruzgarli olsada guzeldi.Uctuk,acildik. :halay: pil performansi tatsiz,pil almam lazim.

Iyi seyirler (youtube´a giremeyenler,google dns kullanabilir.)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

[Video]: 06.04.2015 - Mini Titan e325 v2 - Uçuşlara Devam

Iste kucuk ve elektrikli modelin en guzel avantaji. At arabanin arkasina, bol bir bosluk 10 dak uc ve acil :halay: :yuppi:

Ellerine saglim Arda, modeli yine resmen aglatmissin :D Senin pilotuna ve ucusuna gore kesinlikle soyle kaliteli 1-2 pil lazim kardesim ;)

Arda Erkan' Alıntı:
...Bugun hava ruzgarli olsada guzeldi.Uctuk,acildik. :halay: pil performansi tatsiz,pil almam lazim.
Çok güzel uçuş. :bravo: Bu sınıf helilerin şu atikliğine bayılıyorum, pilot iyi oldu mu tadından yenmiyor. :thumbup:

Mehmet abi cok tesekkur ederim. :saygilar: Dedigin gibi kaliteli pil sart oldu. :)

Türker Akgün' Alıntı:
Çok güzel uçuş. :bravo: Bu sınıf helilerin şu atikliğine bayılıyorum, pilot iyi oldu mu tadından yenmiyor. :thumbup:

Tesekkur ettim abi.Bende cok sevdim valla modeli.Forza ile bir
maiden bile yapamamistim.Bunla bolca ucus yaparim artik.
Ayrica begenmeniz beni mutlu ediyor.:)

Daha dur Arda , TT'nin tadını kullandıkça iyice anlayacaksın , Celalettin abi boşuna yazmamış değil mi ;) , sen pilleri yenile , daha çok öttürürsün bu minik canavarı :D

yine Arda ve yine enfes bir uçuş :bravo:
maşallah kaçak uçuşlar arttı bu aralar. Yarın müfettişlerin gelme durumu var okula, ben de modeli arabaya atayım da gelmezlerse bir kaçakta ben çeker eklerim :laugh:

Arda güzel uçuş tebrikler. Pal sesi de baya güzelmiş :)

Bence sana 50-65c lipo yakışır. Hafta sonu Tevfik abi kullanmıştı, sanki heli 220 volt ile çlışıyor gibi oluyor:D