[Video]: 28.05.2015 Eskişehir - Epp Trainer Maiden Uçuşu

Can Sismaneli

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Herkese merhaba;

Uzun zamandır elimde olan patlar motorlu Excel 2000 modelimi uçurmaya bir türlü cesaret edemediğimden, biraz özgüven ve tecrübe kazanmak amacıyla kendime Epp köpükten trainer bir model yapmıştım. Dün, modelin maiden uçuşunu yapma fırsatı buldum, tabi bu maiden; hem model için hem de benim için oldu. :laugh: Simülatörden sonra ilk kez gökyüzüyle buluştum ve yaşadığım duygu tarifsizdi. :thumbup:

Son uçuşumda kırım yaşasam da, toplam 4 uçuşta yaşadığım zevk, herşeye değerdi. Neyse ki kırımdan önceki uçuşta video çekmek aklımıza geldi ve sizlerle paylaşmak istedim.
Tecrübelerinden faydalandığım tüm ustalarıma, tüm RcKolik ailesine sonsuz teşekkürlerimle.. :saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Maiden ın hayırlı olsun Can, bundan sonra uçuşların arkası gelir. :)

Hayırlı olsun. Uçuşlara devam artık yaz da geldi. Günler de uzadı. Full uçuş :) :) :)

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Maiden ın hayırlı olsun Can, bundan sonra uçuşların arkası gelir. :)

Çok teşekkür ederim Tevfik Bey, her ne kadar kırım yaşasam da biran önce onarıp, devam etmeyi istiyorum. :)

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Hayırlı olsun. Uçuşlara devam artık yaz da geldi. Günler de uzadı. Full uçuş :) :) :)

Erhan abi, çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi, bu yaz uçuş dolu geçecek gibi gözüküyor. :)

Gecmis olsun Can. Baya ruzgarli havada cikmissin :) Tebrik ederim maiden icin sahane. Bu arada ruzgar sag olsun, ilk defa geriye dogru kalkan ve dikine inen bir ucak gordum. Resmen helikopter :D

Emre Kaman' Alıntı:
Gecmis olsun Can. Baya ruzgarli havada cikmissin :) Tebrik ederim maiden icin sahane. Bu arada ruzgar sag olsun, ilk defa geriye dogru kalkan ve dikine inen bir ucak gordum. Resmen helikopter :D

Çok sağol Emre abi, haftalardır helikopterler arasında kalınca içime işlemiş, başka türlü inip kalkamadım, hatta inerken hold çekip otorotasyonla indim :laugh: :D
Şaka bir yana hakikaten çok rüzgar vardı, bir de az miktarda ağırlık merkezi sorunu olunca kalkış sıkıntılı oldu :laugh: Hatta kırım da bu sebeple oldu. :)

Can hayırlı olsun. Trainerın trainerını yapmışsın valla tebrik ederim. :thumbup: Uçuşta gayet güzel olmuş. :thumbup: Excelin arada moturuna start ver paslanmasın. :evil: :)

Arda Erkan' Alıntı:
Can hayırlı olsun. Trainerın trainerını yapmışsın valla tebrik ederim. :thumbup: Uçuşta gayet güzel olmuş. :thumbup: Excelin arada moturuna start ver paslanmasın. :evil: :)

Çok teşekkürler Arda, baktım olmuyor, çareyi bunda buldum. :laugh: Eskişehir'e bir dahaki gelişinde Excel'i beraber uçuracağız zaten bu gidişle. :D Bu aralar start vericem onun motora da zaten, after run oil var ama yinede arada canlandırmak lazım :)

Tebrikler Can. :bravo:

Esasında maiden için pek müsait bir hava değilmiş ama sen çok güzel üstesinden gelmişsin. :thumbup:

En kısa zamanda gerekli tamiratları yapıp seni yeniden sahada göreceğimize eminim. :RCKolik:

Zor olan kisim ilk ucus yapilmis ya onemli olan bu artik gerisi gelir insallah :thumbup: Tebrikler Can :halay:

Türker Akgün' Alıntı:
Tebrikler Can. :bravo:

Esasında maiden için pek müsait bir hava değilmiş ama sen çok güzel üstesinden gelmişsin. :thumbup:

En kısa zamanda gerekli tamiratları yapıp seni yeniden sahada göreceğimize eminim. :RCKolik:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Zor olan kisim ilk ucus yapilmis ya onemli olan bu artik gerisi gelir insallah :thumbup: Tebrikler Can :halay:

Mehmet abi, Türker abi; güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. :saygilar:

Henüz indeksi kontrol etmedim ancak, sizin de müsadeniz olursa, modelin onarımını bitirdikten sonra, yeni başlayan arkadaşlara yol göstermesi açısından ayrıntılı yapım aşamalarını ayrı bir konuda paylaşmak isterim. :)

Tebrik ederim Can[emoji1] güzel bir maiden olmuş. Arkası gelir artık. Bu arada model de çok güzel

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Maidene göre çok güzel uçuş tebrikler. Ağırlık merkezi sıkıntısını bende yaşşamıştım :)

Ama pilotajını geliştirmene yardımcı olur ani düzeltmeler gerekiyor heyecana heyecan katıyor :laugh:

mevlüt yılmaz' Alıntı:
Tebrik ederim Can[emoji1] güzel bir maiden olmuş. Arkası gelir artık. Bu arada model de çok güzel

Çok teşekkürler Mevlüt abi, inşallah devamı da güzel olur. :) :saygilar:

tamerkaymakci' Alıntı:
Maidene göre çok güzel uçuş tebrikler. Ağırlık merkezi sıkıntısını bende yaşşamıştım :)

Ama pilotajını geliştirmene yardımcı olur ani düzeltmeler gerekiyor heyecana heyecan katıyor :laugh:

Tamer Bey, çok teşekkür ederim, dediğiniz gibi ağırlık merkezi olayı çok başka bir hale getiriyor. Bu kadar heyecan yeter şimdilik, onarımdan sonra çok daha dikkat edeceğim. :laugh:

Can Sismaneli' Alıntı:
Eskişehir'e bir dahaki gelişinde Excel'i beraber uçuracağız zaten bu gidişle. :D

Valla öyle gözüküyor. :laugh: Ama o model kadar güzel ve temizki uçurmaya kıyamıyorsun tahmin edebiliyorum. :laugh: