[Video]: 450 FRAME MULTİWİİ CRİUS 2,5 TECRUBELERİM

hakandaspinar

Çalışkan Uye
Merhaba Hobiciliğe gönül veren arkadaşlar.

Sonunda uzun zamandır vakit ve cesaret bulamadığım başımın ağrılarına sebep alet yüzümü güldürdü. Multiwii nin başlangıçta hiç bilgisi olmayan bana yaşattığı moral bozukluğundan sonra yazılımı atarken motor bağlantıları hariç tüm bağlantıları sökerek atttığım 2,3 yazılımından sonra bir anda stabil bir şekilde kalkmayı başardım. 2. hoverımda videoya alarak hem tavsiyelerinizi hemde benim gibi özellikle multiwii konusunda sorun yaşayan arkadaşlara yardımcı olmak ümidiyle video yu paylaşıyorum. Bol keyifli kırımsız uçuşlar dileğiyle :RCKolik:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Videoda mı bir sıkıntı var yoksa benim bağlantıda mı ??

Ben de videoyu oynatamıyorum. :-\

Mehmet abi video yükleniyordu şimdi bitmiş. Daha güzel manzaralı çekimlerde yaparım umarım şimdi 2. basamak gps sistemini ayarlamaya başlayacağım. :halay:

hakan daşpınar' Alıntı:
Mehmet abi video yükleniyordu şimdi bitmiş. Daha güzel manzaralı çekimlerde yaparım umarım şimdi 2. basamak gps sistemini ayarlamaya başlayacağım. :halay:
İnşallah zamanla o da olur. Bu arada uçtuğun sokak arası bence oldukça riski... Ben hatırlatmış olayım, değerlendirmeyi sen yaparsın Hakan ;)

Evet abi kontrollerini tek başıma olduğum evde yaptım gayet stabil kontrol edilebilir olduğuna emin olunca malesef yakında boş arazi olmadığı için video için kimsenin geçmemesi için önlem alsamda bir bisikletli geçti. Çok kısa ve fazla havalanmadan videoyu bitirdim bundan sonrasında mümkün mertebe boş arazide testleri gerçekleştirerek kafamın rahat olmasını sağlayacağım. Sol arka motorda önceden kalibrasyonun tam yapılamamasından kaynaklı ufak bir takılma var başlangıçta bu durumun kaynağı motor mu sizce ? :saygilar:

Hakan bey merhaba, multiwii aurdinio yazılımını bilmeyen için gerçekten baş belası bir kart, ben 1 sene boyunca sadece inat uğruna ayarlarını ve GPS i aktif etmek için uğraştım. Herşeyi hallettim derken GPS modülü yazılımında sorun çıktı neyseki onuda hallettim dedim herşey güzel ama gps hold yaptığımda model sürekli 2 metre kadar bi alanda dolanıp duruyor. Pid ayarlarını bir türlü tutturamadım anlayan birinide bulamadım. GPS konusunda takılırsanız yardımcı olurum. İmkânınız varsa bence ya apm yada naza kullanın. Kolay gelsin. :RCKolik: