[Video]: Afyon'dan çekimler

Musab ÇOBAN

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Videoyu kutu açımı+test uçuşu olarak hazırladım, direk video sonlarına göz atarsanız uçuşa atlayabilirsiniz. :)
İnsanın basitte olsa yaptıklarını paylaşabileceği bir platform olması çok güzel, bu forumu seviyorum! :RCKolik:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

[Video]: Afyon'dan bir çekim daha.

Nasıl memnunmusun ?

Ellerinize sağlık ,quadcıların sayısı arttı galiba :thumbup:

hayırlı olsun güzel bir kutu açılımı olmuş. bence uçuş da güzel.

Çok teşekkür ederim Erhan abi, Berkay kardeşim. :) Kendi dairemizde eğleniyoruz işte.
Okan abi, fiyatına göre hiç fena değil bence. 230 liraya 1080p video çeken quad alıyorsunuz. Yönetmesi gayet rahat. Video rüzgarlı havalarda baya kötüleşiyor ama anti jello ile daha güzel sonuçlar elde edilebilir sanırım. Şimdiye kadar çok fazla düşürmeme/duvarlara çarpmama rağmen pervaneler dahi zarar görmedi diyebilirim. Hafif olduğundan kırması zor. :D Tabiki tek batarya yetmiyor, tam şarj ile 5-6 dk anca uçurabiliyorsunuz video çekerseniz... Sıfırdan başlamak için güzel bir seçenek bence.
İyi forumlar! :RCKolik:

Peki Syma X5C ile JJRC yi f/p acisindan karşılaştırınca sizce hangisi daha iyi,dayanıklı. Bir de ne zamandir kullanıyorsunuz, motorda hiç problem oluştu mu şimdiye kadar?

Berkay kardeşim,
Öncelikle ben bu işlerde çok yeniyim, bu quadı da forumda gezerken gördüm. Elimden geldiğince size düşüncelerimi söyleyeyim. 12 gündür kullanıyorum, ve bir sıkıntı çıkmadı Allah'a şükür.
syma x5c yi sadece internetten araştırdığım kadarıyla biliyorum. h12c yi almamın en büyük nedeni 1080p video çekiyor olmasıydı ama beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. Orta derece bir rüzgarda çok fazla jello oluyor. Uçuş esnasında fotoğraf çekmeniz zaten imkansız. Ancak cihazı bir yere koyup selfie niyetine fotoğraf çekinebilirsiniz. :D
x5c 916 gram, h12c 130gram. Belki videonun iyi olmaması bundandır, bilemiyorum... Bir de x5c nin çekim mesafesi 100m iken h12c ninki 300m. Hatta syma sitesinde bu mesafe 30m yazıyor.Youtube da sanırım bundan dolayı x5c hakkında signal loss ve kırım videoları var. Bir de h12c nin kumandasının anteni çakma :) Fazladan 'eve geri dön' modu var, h12c nin. Pek işe yarıyor mu bilmiyorum, denemedim. H12c de manevra hızını da ayarlayabiliyorsunuz, %10 ile %100 arasında. Rüzgarla savaşmaya birebir :) Symanın tanıtımlarında da böyle bir özellik göremedim.
Sonuç olarak h12c bence daha güzel, benim için kötü olan tek yönü jello... artık biraz anti jello yapmaya çalışacağım bakalım sonuç nasıl olacak.

Musab ÇOBAN' Alıntı:
Berkay kardeşim,
Öncelikle ben bu işlerde çok yeniyim, bu quadı da forumda gezerken gördüm. Elimden geldiğince size düşüncelerimi söyleyeyim. 12 gündür kullanıyorum, ve bir sıkıntı çıkmadı Allah'a şükür.
syma x5c yi sadece internetten araştırdığım kadarıyla biliyorum. h12c yi almamın en büyük nedeni 1080p video çekiyor olmasıydı ama beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. Orta derece bir rüzgarda çok fazla jello oluyor. Uçuş esnasında fotoğraf çekmeniz zaten imkansız. Ancak cihazı bir yere koyup selfie niyetine fotoğraf çekinebilirsiniz. :D
x5c 916 gram, h12c 130gram. Belki videonun iyi olmaması bundandır, bilemiyorum... Bir de x5c nin çekim mesafesi 100m iken h12c ninki 300m. Hatta syma sitesinde bu mesafe 30m yazıyor.Youtube da sanırım bundan dolayı x5c hakkında signal loss ve kırım videoları var. Bir de h12c nin kumandasının anteni çakma :) Fazladan 'eve geri dön' modu var, h12c nin. Pek işe yarıyor mu bilmiyorum, denemedim. H12c de manevra hızını da ayarlayabiliyorsunuz, %10 ile %100 arasında. Rüzgarla savaşmaya birebir :) Symanın tanıtımlarında da böyle bir özellik göremedim.
Sonuç olarak h12c bence daha güzel, benim için kötü olan tek yönü jello... artık biraz anti jello yapmaya çalışacağım bakalım sonuç nasıl olacak.

Musab Abicim ; H12C'nin anteninde mesafe sıkıntısı varsa modifikasyonla değiştirebilirsiniz.İnternette görmüştüm eski modemin antenini kumandaya taktılar gerçekten de sonuç verdi siz de deneyebilirsiniz.Aklıma çeldiniz :laugh: ben de H12C alsam mı diye düşünmüyor değilim :lollol:
Keyifli Forumlar :RCKolik:

Hayırlı olsun yeni modeliniz. Diğer oyuncak helikopterden daha iyi keyif alırsınız

Berkay kardeşim, başlangıç için gayet iyi ve eğlenceli Kadir'in de dediği gibi... :) Bu arada kadir uygun bir zamanda helikopterini görmeyi çok isterim, Afyon'da buluşabiliriz sende uygun olduğun bir zamanda. :)p
Ama az çok bilgin varsa, tecrüben varsa sıfırdan topla kendin bence. Benim sıradaki hedefim o. :agreed:
H12c'nin kendi antenini saklamışlar, kumanda içinde kalıyor. Hiç mesafe sıkıntısı olmuyor. Ama hoş fikirmiş aklımızda bulunsun :thumbup:
İyi forumlar!

Videoyu tekrar izlerken 1.35 dakikada ""Aaa bunu hiç beklemiyordum ya, ben bunu batarya zannediyorum " derken çok güldüm :lol: :lollol:

Berkay F.' Alıntı:
Videoyu tekrar izlerken 1.35 dakikada ""Aaa bunu hiç beklemiyordum ya, ben bunu batarya zannediyorum " derken çok güldüm :lol: :lollol:
Tüm doğallığımla çıkmışım sanırım Berkay :D

Bugün itibariyle Avcılar sahilinden marmara balıklarına bir oyuncak hediye ettim, artık ciddi bir quad toplama zamanı geldi sanırım :) :embarras: :'( Değişik duygular içerisindeyim.
Elimde kalan kumandayı değerlendirebilir miyim? Bir işe yarar mı aceba? Quad toplarken kumandaya da bütçe ayırmam gerekecek mi illa ki?

Musab ÇOBAN' Alıntı:
Bugün itibariyle Avcılar sahilinden marmara balıklarına bir oyuncak hediye ettim, artık ciddi bir quad toplama zamanı geldi sanırım :) :embarras: :'( Değişik duygular içerisindeyim.
Elimde kalan kumandayı değerlendirebilir miyim? Bir işe yarar mı aceba? Quad toplarken kumandaya da bütçe ayırmam gerekecek mi illa ki?
Öncelikle geçmiş olsun Musab... Ne yazık ki aynen dediğin gibi eğer kendin model toplamayı düşünüyorsan profesyonel bir kumanda alman gerekecek. "Hangi marka alayım peki ?" demeden öne aşağıdaki konuya bakmanı öneririm ;)

Teşekkür ederim Mehmet abi :)