[Video]: Burdur Buluşması 24.12.2018

Hakan Ülgenalp

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Bugün sözde 3 derece ama rüzgarla 0 derece hissedilen bir havada , günlerdir ayar yapıp beklediğim MD500'ümü uçurdum çok şükür... :thumbup:
Skookum kuyruğu ve modeli harika tutuyor.Tek sıkıntı ,scale model ayarı ile uçtuğum için , artan bir rüzgarda modeli ne kadar kontrol etmek istesem de , azcık kendi kafasına göre takılıyordu.Oluşan deplaseleri karşılamakta biraz güçlük çektim..Gerçi 250 sınıf bir heli olduğunu da göze alırsak , rüzgarda uçurmak doğal olarak bir tık daha zor , üstelik fuselage hacimi de ekstrası oluyor...
Ömer modelini getirmişti ama malesef esc'si range ayarını unuttuğu için o anda sahada problemi gideremedik ve modelini uçuramadı..O da bana kameramanlık yapıverdi...
Modelin navigasyon ışıklarını da taktım , tek eksik remote on/off switch...Onuda seneye bir şekilde HK'dan hallederim artık... :saygilar: :RCKolik:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Vay kardeşim minik canavar yeniden havalardaki yerini almış :thumbup: :halay:

O havada iyi uçmuşsun Hakan'ım %p Biz bu hafta soğuk nedeniyle pas geçtik :laugh:

Ömer uçuşlarını da özledik, inşallah haftaya onu da izlemek nasip olur ;)

Bu arada evde hiç bozuk servo yok mu ? Varsa on-off switch kendın de çok rahat yaparsın Hakan'ım.

O konuyu biliyordum aslında Mehmed' im ama elektronik bilgim yeterli gelmediği için gözüm kesmemişti.
Bozuk servo çok, birkaç tanesini deneme tahtası yapmakta bir sakınca yok. :)
Öyle ya da böyle 250 bitti, şimdi 600 için planlara başlamak lazım.Özgür hocayı kandırsakta bir EC 145 modeli kalıplatsak, olur bizim iş. :evil: :laugh:

Hakan abi model kusursuz uçuyor eline sağlık. Kırımsız, mutlu, mesut günleriniz olsun

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hakan tebrikler. %p

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Abi hayırlı olsun şeker şeker maşallah.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sağol Mustafam. :saygilar:
Ali Yalçın' Alıntı:
Hakan abi model kusursuz uçuyor eline sağlık. Kırımsız, mutlu, mesut günleriniz olsun

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sağol Alim, Skookum da huzuru bulduk.Biraz lükse kaçtık ama sonunda uçtu şükür :saygilar:

Levent UYGUN' Alıntı:
Abi sayende , aksi mümkün olamazdı, sen destek vermesen 600 gibi 2 sene daha yatardı :laugh:

Hakan abi modeli havada tekrar görmek güzel, ellerinize sağlık :thumbup:

Doğukan Ocak' Alıntı:
Hakan abi modeli havada tekrar görmek güzel, ellerinize sağlık :thumbup:

Sağol Doğukanım, arızası ya da ayar yüzünden yatan model psikoloji bozuyor, bu da aradan çıktı şükür :saygilar:

Hakan abi eline emeğine sağlık :) Ömer'e de çekim için teşekkür ederiz.

Işıklar çok hoş durmuş. Kuyruk tarafında da yanıp sönen bi kırmızı ışık falan olsa daha da güzel olabilir (belki vardır ben fark edemedim).

Bu havalarda uçmak kolay değil, 250 sınıfına hakim olmak da ayrı mesele. Darısı başımıza diyelim :)

Hakan abi hayırlı olsun, sıra geldi 600 e :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Hakan abi eline emeğine sağlık :) Ömer'e de çekim için teşekkür ederiz.

Işıklar çok hoş durmuş. Kuyruk tarafında da yanıp sönen bi kırmızı ışık falan olsa daha da güzel olabilir (belki vardır ben fark edemedim).

Bu havalarda uçmak kolay değil, 250 sınıfına hakim olmak da ayrı mesele. Darısı başımıza diyelim :)

Sağolasın Rasimim, aslında kuyrukta kırmızı ışık var ama , görünmemiş videoda.
Hava maalesef sürekli pazar günleri muhalefet. :D
Bugün günlük güneşlik.Valla şansımız böyle işte ;D
Mustafa Hacılar' Alıntı:
Hakan abi hayırlı olsun, sıra geldi 600 e :)
İnşallah Mustafam.Ömrümüz yeterse. :saygilar:

Tebrik ederim güzel bir uçuş olmuş. Burada hava mağlesef karlı ve rüzgarlı olunca bu haftayı da pas geçtik :(

ayhan battal' Alıntı:
Tebrik ederim güzel bir uçuş olmuş. Burada hava mağlesef karlı ve rüzgarlı olunca bu haftayı da pas geçtik :(
Havalar izin versin , buluşuruz Ayhan hocam.Bu zaten test uçuşuydu. :saygilar:

hakan abi tebrikler , uzun zamandan sonra scaleyi havada görmek güzel kırımsız uçuşlarınız olsun :saygilar: