[Video]: Dünyanın En Güvenli Drone

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Gün geçmiyor ki yeni bir Drone haberi okumayalım. Bu sefer ki dizaynı ile dünyanın en güvenli Drone olduğunu iddia etmiş durumda :D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Benim anlamadım eğer Drone olmasaydı, üniversitelerin Ar-Ge kısımları ne iş yapacaklardı :lol:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Drone teknolojisi , gün geçtikçe gelişiyor , ve ısrarla gündelik hayatımızın içine sokulmaya çalışılan bir teknoloji olarak görüyorum.
Üniversitelerde öğrenciler , bu iş olmasa hakikaten ne proje yapacaklardı bilmiyorum :laugh: , diğer yandan alışveriş servisi niyetine de olsa bir yerlerde işe yaradığı ısrarla kanıtlanılmaya çalışılıyor , kimi zaman pizza servisi , kimi zaman acil servis teknisyeni olarak karşımıza değişik fantezilerle çıkıyor bu alet :D , bu gidişle bir kaç yıl sonra bakkalların evlere servis yaptığı bir alet olacak galiba..... :laugh:

Elektrik elektronik öğrencileri eskiden çizgi takip eden robot yaparlardı, sağda solda yerler siyah bant şeritler... Günümüzde de hazır listelerden quad topluyorlar...

Bence işe gerçekten yaradığı tek konu Film sektörü.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bahsi geçen aletin büyük dedesi. ;)

Su almanlarinda zamaninda denemedikler kalmamis gibi :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Su almanlarinda zamaninda denemedikler kalmamis gibi :D

Adamlar Rusya'da çuvallamasalar nerdeyse dünyayı ele geçireceklermiş. Bu üretkenliğin sebebi Adolf Hitler'den de kaynaklanıyor. Adam bir ruh hastası ama aynı zamanda bence gelmiş geçmiş en büyük dahilerden biri... Belkide bu protatipin bile altında imzası olabilir.

Güvenli drone fikri ile ortaya koydukları kickstarter ürün güzel, arkadaşların da dedikleri gibi güvenli ve sıkıcı, ancak gelecek vaad eden bir ürün. Bununla birlikte tek pervaneli drone fikri yeni bir şey değil. Benzer daha basit çalışmaları yıllar önce youtube da izlemiştim. Şunu da belirtmek gerekir dizayn ve kullandıkları görüntüleme ve yazılım olarak geliştirilmiş bir ürün olduğunu söyleyebilirim.

Ufuk açması bakımından güzel bir paylaşım. Teşekkürler.