Görseller Eskişehir Buluşmaları (Ana Başlık)

Tevifk Bey, yeni DFC kafanız FBL modifikasyonunuz hayırlı olsun. Gerçekten farklı bir deneyim daha sizi bekliyor ;)

Rasim, henüz sipariş vermesen de sana da hayırlı olsun kardeşim %p

Emre detaylı ve güzel özet için de sana da ayrıca teşekkürler. Eskişehir grubu iyi geliyor :halay:

Ilker hocam herhalde yeni arkadaşa verdiğiniz TREX 550 siparişi olsa gerek, doğru mudur :rolleyes:

[Video]: Eskişehir Buluşmaları (Ana Başlık)

Hem ayar işleri sıktı, hem de fbl konusunda da eğitim olur dedim ve siparişi de verdim. (hızlı kargo ile geliyor tahmini bir haftada)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tabii madem ki model dönüşüm geçirecek, o zaman hiç fb toplamayayım, dursun masada dedim. Masanın hali berbat;

Bu arada boş durmuyor ve en azından v977 ve Slash ile takılıyoruz. Araba da eğlenceli ama hava çok sıcak. Bu da bugünden... ben, benim slash, Emre abinin slash...

Rasim Öztürk' Alıntı:
Hem ayar işleri sıktı, hem de fbl konusunda da eğitim olur dedim ve siparişi de verdim. (hızlı kargo ile geliyor tahmini bir haftada)
Hayırlı olsun Rasim :thumbup: Unite olarak ne düşünüyorsun peki :rolleyes:

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Yeni siparişler hayırlı olsun Rasim, :thumbup:

Teşekkür ederim Tevfik abi, şu fbl tadını ben de yaşayayım artık.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hayırlı olsun Rasim :thumbup: Unite olarak ne düşünüyorsun peki :rolleyes:

3gx alasım var ama forum içi temin imkanı olur mu ki :rolleyes:

Koala Kbar gelmesi uzun zaman alır, gelse de frame içine sığması zor gibi geldi bana, enden kurtarmıyor gibi. Dik olarak frame yan tarafına monte edilir mi bilmiyorum, çok da hoşuma gitmez zaten ünitenin o şekilde montajı.

Ben bi aranıyor başlığı açayım iyisi mi :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Koala Kbar gelmesi uzun zaman alır, gelse de frame içine sığması zor gibi geldi bana, enden kurtarmıyor gibi. Dik olarak frame yan tarafına monte edilir mi bilmiyorum, çok da hoşuma gitmez zaten ünitenin o şekilde montajı.

Ben bi aranıyor başlığı açayım iyisi mi :)

Rasim,ben iki gün önce Kbar sipariş etmiştim, senin yazını okuyunca ya sığmazsa diye tedirgin oldum ama aynısı Berkay'ın tarot450 sinde var, onu arayıp sordum bir sıkıntı olmadığını sığdığını söyledi.

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Rasim,ben iki gün önce Kbar sipariş etmiştim, senin yazını okuyunca ya sığmazsa diye tedirgin oldum ama aynısı Berkay'ın tarot450 sinde var, onu arayıp sordum bir sıkıntı olmadığını sığdığını söyledi.

Yani sığmaktan kasıt tam neresi bilemedim şimdi Tevfik abi, 450 sportta ve plusta alt tarafta plastik tabla var gyro için (gyro mount) veya onu da geçip bottom plate üzerine yerleştirilebilir. Lower frame genişliği tam 30mm şimdi bi daha ölçtüm emin olamayıp :)

Koalaya baktım, boyutları şöyle diyor; 30 x 38x 13mm...

Yani o da 30 :D

Sığar tabii de zor gibi geldi dememden kasıt tam silme oluşu... Diğerlerine bakıyorum eni 25 falan olanlar var, daha ferah giriyor. Şimdi altta plaka var, jel var, neyse işte titreşim gidericiler... Yandan silme girince titreşim alır falan, üzer beni diye düşündüm.

Tabii PRO frame için geçerli değil bu dediklerim, onda arka tarafta üstte düz zemin var gyro veya fbl ünite için, onda sıkıntı yok ;)

Bir maiden flight kokusu aldım sanki :yuppi: :laugh:

Emre Kaman' Alıntı:
Bir maiden flight kokusu aldım sanki :yuppi: :laugh:

Vay Emre bey kuyruk sorunu çözülmüş galiba, süper :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Valla kuyruk yağ gibi kayıyordu Mehmet abi en son modeli gördüğümde... Yarın havada da göreceğiz inşallah. Yani alttan pil yatağı, konik otorotasyondan doğrudan tt aktarımı, 450 size için -abilerinden farklı olarak- yeterli frame genişliği gibi hoşuma giden özellikleri var. Bir de thk yedeklerini satmaya başlasa tadından yenmeyecek. Eskişehir dışına çıkmaz bu model :laugh:

Çözdüm abi, çiçek gibi oldu kuyruk. Yarın bir aksilik olmazsa sahada governor ayarlarını da yapıp bu kuşu uçurcam.

Emre Kaman' Alıntı:
Çözdüm abi, çiçek gibi oldu kuyruk. Yarın bir aksilik olmazsa sahada governor ayarlarını da yapıp bu kuşu uçurcam.
Şimdiden hayırlı maidenler :) Mutlaka video bekliyoruz ama :)

Bugün ne yazık ki biraz geç vakte kaldık. Saat 7 gibi yola çıkabildik ama olsun sonlara doğru alacakaranlık olsa da (hatta ben nasılsa kırılmıyor diye v977 ile tam karanlığa kadar zorladım) uçuşlar gerçekleşti. Gittiğimizde planörcü kardeşlerimiz de vardı mekanda. Aslında var hobi gönüllüleri de işte karadüzen buluşuluyor forum kullanımı olmadığında.

Önden birkaç kare foto verelim ;)

Maiden aslında bu video ;D Ama bunu saymıyoruz ve devamı geliyor... Önce kırık kuyruk palleri ile uçuş, sonra da pitstop yapıp palleri değiştiriyoruz (teşekkürler Hakan) ve bu videolar sırasıyla aşağıda...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kırık kuyruk palleri ile uçuş...

Burda da 0.50 ve 1.03 gibi iki invert var. İlkinde görüntü bulanık, o yüzden bir daha rica ettim. Bir yerden sonra zaten model nokta gibi görünüyor. Emre abinin Nikon'u ile daha net videolar gelecektir. Bazı genç arkadaşlarımız diyor ya hani hesap makinesi ile mi çektin diye, o kalitede video oldu, düşük ışığın da etkisi ile... Siz yine de 1080p izleyin.

X3 maiden uçuşumuzu başarıyla yaptık :halay: Vatana millete hayırlı uğurlu olsun. Videolar ve fotolar Rasim'den gelecek, hatta ben yazarken gelmiş bile :) Benim saçlar rüzgar hakkında bir fikir versin :D

Biraz geç gidebildik uçuş alanına, ayarlar vs derken hava karardı, modelin tadı damağımda kaldı. En son modelin başını kuyruğunu ayırdedememeye başlayınca uçuşu bitirmek zorunda kaldık. Hava da ciddi rüzgarlıydı. Ancak ikon ve heli bana mısın demedi rüzgara. Hatta yarım kuyrukla bile, detaylar devamında..

Skidler ilk yerden kesildiğinde modelden hiçbir şey kopup fırlamadı ancak, bir anık gözümü modelden ayırıp kumandada bir şeye bakayım derken kuyruğu yere sürttüm ve kuyruk pallerinin ikisinin de yarısı gitti :D 4-5 sn uçuş kabul edilemezdi :) Dişlilerin de sağlam olduğunu anlayınca "yarım kuyrukla da olsa uçacak bu model arkadaş" deliliğiyle modeli tekrar kaldırdım. Model o durumda, ciddi rüzgarda ve en az 0,5-0,6 derece trackingle (ışığı kaybettiğimizden tracking ayarı yapamadım) canavar gibi uçtu. Hava kararmaya yüz tuttuğunda Hakan'ın 450'sinden söktüğümüz kuyruk palleriyle yeniden uçtum. Başta Rasim ve Hakan olmak üzere, çevredeki planörcü arkadaşların da fena gazlamasıyla mikro olmayan bir helide ilk invertim de bu uçuşta geldi. Rüzgar ve kararan havanın huzursuzluğuyla pek tatmin edici uçuşlar yapamasam da helinin ilk uçuşunda kazasız belasız eve dönmeyi başardık. Bir ara rüzgarla heliyi başını kuyruğunu ayırdedemeyecek kadar geriye kaçırdım, ikonun self level özelliği imdadıma yetişti. Sonuçta eve sağlam bir model ve ilk invertin gururuyla (!) döndüm :yuppi: :)